REKLAMA

Co dalej z egzaminem dla gimnazjalistów?

2008-04-28 10:56
publikacja
2008-04-28 10:56
Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Centralną Komisją Egzaminacyjną zastanawiają się, co zrobić z uczniami, którzy na egzaminie gimnazjalnym polegli na pytaniu dotyczącym lektury "Syzyfowych prac" i "Kamieni na szaniec". "Gotowej recepty na wyjście z tej sytuacji na razie na pewno nie ma i szybko nie będzie" - usłyszała Informacyjna Agencja Radiowa w resorcie edukacji. Oficjalnie nikt jednak nie chce się wypowiadać.

Jak dowiedziała się IAR, w MEN-ie trwają rozmowy i analiza całej sytuacji. Na spotkaniu z ekspertami jest od rana w resorcie szef Centralnej Komisji Edukacyjnej Marek Legutko. Nie ma natomiast minister edukacji, która jest dzisiaj w Szczecinie.

Pracownicy MEN nie chcą na razie udzielać informacji na temat prowadzonych rozmów, podkreślają tylko, że nie jest to "żadne spotkanie na szczycie, a trwająca od kilku dni analiza problemu". Z kolei w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej IAR dowiedziała się, że rozmowy trwają "w celu wypracowania decyzji dotyczącej tego, co dalej z egzaminem dla gimnazjalistów".

Wiadomo, że prowadzona w MEN-ie analiza dotyczy także oceny tego, jak w gimnazjach wygląda realizacja podstaw programowych, i jak doszło do tego, że przystępujący do egzaminu uczniowie nie znali części obowiązkowych lektur. Na swojej stronie internetowej MEN informuje, że "sprawdzane jest funkcjonowanie systemu nadzoru pedagogicznego, który powinien był wychwycić wcześniej nieprawidłowości w realizowaniu wymagań wynikających z obowiązującej podstawy programowej. Po zakończeniu tego badania oraz analizie prawnej możliwych rozwiązań, zostaną podjęte odpowiednie działania, by pomóc uczniom" - podano w komunikacie resortu.

Nowy komunikat w sprawie przebiegu prac ekspertów MEN i CKE ma być znany około godziny 11.00. Natomiast na godzinę 11.30 zapowiedziano konferencję prasową minister edukacji Katarzyny Hall ze Szczecina.

Ujawniony kilka dni temu problem z odpowiedzią na jedno z pytań na egzaminie gimnazjalnym w części humanistycznej dotyczy uczniów z około 30 szkół, na ogólną liczbę ponad 7000 gimnazjów.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki