REKLAMA

Cła od nowego roku na nowych zasadach

2001-12-27 09:58
publikacja
2001-12-27 09:58
Prezes Głównego Urzędu Ceł Tomasz Michalak powiedział, że od 1-go stycznia będą obowiązywać nowe przepisy dotyczące przewozu przez granicę alkoholu i papierosów przez mieszkańców strefy przygranicznej.

Normy ilościowe zostaną znacznie ograniczone, a przewiezienie tych towarów przez granicę będzie możliwe tylko raz w miesiącu. Tomasz Michalak powiedział w Polskim Radiu, że wprowadzenie nowych przepisów ma zapobiec przemytowi. Zapewnił, że sprawdzenie tego będzie możliwe, ponieważ celnicy znają osoby, które przenoszą przez granicę papierosy i alkohol w celach zarobkowych. Łączna wartość towarów przewożonych przez granicę w bagażu osobistym podróżnego nie może przekraczać wartości 175 euro, a jeżeli podróżny nie ukończył 15 lat - 90 euro.

Od 1-go stycznia będą też obowiązywały nowe przepisy dotyczące mienia przesiedleńczego. Według jednego z nowych przepisów, dowód rejestracyjny środku transportu przywożonego do kraju musi być wystawiony co najmniej 6 miesięcy przed zakończeniem pobytu właściciela za granicą
Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki