Cisowski: Zaklinanie spowolnienia

2019-11-15 10:30
publikacja
2019-11-15 10:30
fot. Grzegorz Adamczyk / Bankier.tv

Tropiciele ekonomicznych sprzeczności mają swoje pięć minut. Mogą spokojnie je analizować, bo na rynkach brakuje spektakularnych wydarzeń.

Polski wzrost spowolnił w III kw. z 4,6 proc. do 3,9 proc. (rdr), ale przyspieszył z 0,8 proc. do 1,3 proc. (kdk, po odsezonowaniu). W Niemczech zamiast recesji rzędu 0,1 proc. zanotowano wzrost… o 0,1 proc. Na podwórku budżetowym pojawiły się pomysły zwiększenia wydatków przy jednoczesnym ich ograniczaniu. Dodajmy do tego jeszcze rosnący optymizm polskich inwestorów indywidualnych na słabo radzącym sobie rynku i koktajl gotowy.

Zapraszamy na rynkowe podsumowanie tygodnia z Kamilem Cisowskim, dyrektorem Działu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego.

PS

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
perel12
Czemu ten redaktor tyle gada?
pluto85md
@grzegorzkubik

Tez chyba slabo sledzisz dane:
"teraz nie wiemy czy bedzie 4,5%"? Wiemy ze nie bedzie! Najprawdopodobnie nie utrzymamy 4% w calym roku, najnowsze prognozy daja 3,9% w 2019 i 3,4% w 2020 i to przed slabszymi od oczekiwan danymi za III kw.
grzegorzkubik
Napisałem, że nie wiemy czy będzie 4,5 bo mBank przewidywał 5% pół roku temu. Tym bardziej widać, że gospodarka w Europie słabnie.
pan_stanislaw_bezdomny odpowiada grzegorzkubik
Za to w Moskwie się poprawia.
grzegorzkubik odpowiada pan_stanislaw_bezdomny
Ty bezdomny już się ośmieszyłeś gdy najechałeś ma mnie jak zarabiałem na złocie. Dobrze wiesz. Tymczasem właśnie po 14:30 spłynęły dane z USA. Widać spowolnienie. Na czerwono.
pan_stanislaw_bezdomny odpowiada grzegorzkubik
Zarabiaj dalej rekinie rynków :D
pan_stanislaw_bezdomny odpowiada grzegorzkubik
Jeśli stać cię już na depozyt :D
pan_stanislaw_bezdomny odpowiada pan_stanislaw_bezdomny
Czerwone łapki cieszą, pozdrawiam serdecznie.
grzegorzkubik
Ten pan chyba nie śledzi danych ekonomicznych i wybiera to co dla niego wygodne. Nawet Polska. 2018 było 5% PKB a teraz nie wiemy czy będzie 4,5% a na kolejny rok jest przewidywane poniżej 4%. Z Niemiec spływają prawie same złe dane tak samo jak z USA. Indeksy podbite na filozofii. Na niczym innym.
bayazz
Rynek wycenia wzrost PKB 6-9 miesięcy przed publikacją oficjalnych statystyk. Zważywszy, że wszystkie te dane pojawiły się w rozmowie, trudno, żebym o nich nie wiedział ;). Ba, nawet powiedziałem, że wzrost w USA w 4Q2019 będzie w okolicach 1% k/k saar.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki