Cios w polską pracę

Przymusowe przenoszenie firm za granicę i utrata tysięcy miejsc pracy - taki może być skutek zaostrzenia unijnych regulacji o delegowaniu pracowników - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

(fot. MUHAMMAD HAMED / FORUM)

Od 600 tys. do nawet 900 tys. polskich pracowników i 90 tys. firm może dotknąć zmiana unijnej dyrektywy o delegowaniu, jeśli wejdą w życie planowane restrykcyjne regulacje - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na analizy stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy (IMP).

Te zawarte w projekcie regulacje zapisano pod naciskiem państw zachodnich, głównie Francji, Belgii i Niemiec - wskazuje gazeta. Jak wynika z raportu IMP, ponad 5 mld zł składek straci też ZUS.

Jak twierdzi Stefan Schwarz, prezes IMP, która promuje swobodę świadczenia usług w Unii, zmiany spowodowane nową dyrektywą "będą miały katastrofalne skutki dla usług świadczonych przez polskie firmy w Europie".

Jego zdaniem, w tej sprawie należałoby wypracować "konstruktywny kompromis", którego inicjatorem mógłby być polski rząd.

Poprawiony projekt dyrektywy ma zostać przegłosowany przez komisję ds. zatrudnienia w Parlamencie Europejskim we wrześniu tego roku - czytamy w artykule.(PAP)

flo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 luckow

W pracy za granicą ich nauczą zawodu.

! Odpowiedz
6 20 tindala

Wygląda na to że UE ( co do swojej istoty) służy wysysaniu wykwalifikowanych pracowników z Europy Centralnej i Wschodniej i zasypywaniu tutejszych rynków towarami wyprodukowanymi w Europie Zachodniej. Generalnie koryto i poczucie bezpieczeństwa dla tubylców w zamian za status quazi kolonialnych peryferiów. Tylko po co ta nachalna odmiana "demokracji "przez całą deklinację.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 25 piterro1980

Co z fundamentalną zasadą łuni jełuropejskiej o swobodnym przepływie/świadczeniu usług? Rozumiem , na układy nie ma rady. Czy to nie jest przejaw łamania praworządności oraz podstawowych zasad funkcjonowania UE? W takim razie Polska też nie musi przestrzegać zasady swobodnego przepływu kapitału , koniec kropka.

! Odpowiedz
13 6 obronca_przebraza

sami niewolnicy skamlący o łaskę

! Odpowiedz
33 26 gyco

Rząd PIS znajduje się na totalnym marginesie i nie ma żadnych możliwości wynegocjowania czegokolwiek w Unii Europejskiej.

! Odpowiedz
30 23 karbinadel

Dokładnie, jest takie mądre przysłowie "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"

! Odpowiedz
19 51 glos_rozsadku

akurat PO jak służyło na kolanach też nie miało nic do gadania. Poprostu trzeba wyjść z Unii, ale zostać w Szengen.

! Odpowiedz
38 69 glos_rozsadku

Polska utraciła niepodległości w 2004 r. Pamiętam jak nas germanizowali, gdy chodziłem do gimnazjum (2002-2005). Nauczyciele poświęcali godziny lekcyjne na historii, geografii, godzinie wychowawczej "integrację europejską", bo tak się nazywała wtedy ta germanizacja. Były apele, występy, plakaty jaka to unia jest dobra. MAŁYM GIMBUSOM TAKIE PRANIE MÓZGU SIĘ ROBIŁO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 27 ciemny_lud

Nic dziwnego, że likwidują gimnazja, skoro ich absolwenci są na poziomie intelektualnym między amebą a pantofelkiem

! Odpowiedz
33 29 obronca_przebraza

No, proszę. Gdybyśmy byli poza ZSRE problem by nas nie dotyczył!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.