Ciężarówka wjechała w tłum ludzi w Berlinie - 12 osób zabitych

[Aktualizacja, 20.12.16, 19:11] Dwanaście osób zginęło, gdy ciężarówka wjechała na teren kiermaszu świątecznego w centrum Berlina niedaleko stacji kolejowej ZOO - podała policja na Twitterze. Ok. 50 osób odniosło obrażenia. 40-tonowa ciężarówka ma polskie numery rejestracyjne - ciągnik ma rejestrację gdańską, a naczepa należy do firmy z Gryfina.

Uchodźca z Pakistanu, podejrzany o dokonanie zamachu na uczestników jarmarku świątecznego w Berlinie, wyszedł na wolność - podała we wtorek agencja dpa. Nakaz aresztowania nie został wystawiony - informuje prokuratura generalna w Karlsruhe.

Oznacza to, że prawdziwy sprawca zamachu, prawdopodobnie uzbrojony, jest na wolności.

24 osoby poszkodowane w zamachu, do którego doszło w poniedziałek na świątecznym jarmarku w Berlinie, opuściły już szpitale - poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia w Berlinie. 25 rannych pozostaje nadal pod opieką lekarzy. 14 z nich odniosło ciężkie obrażenia.

"Aresztowany Pakistańczyk nie jest sprawcą poniedziałkowego zamachu w Berlinie" - poinformował we wtorek na swej stronie internetowej niemiecki dziennik "Die Welt", powołując się na policję.

"Sprawca wciąż ma broń, jest na wolności i w dalszym ciągu może być niebezpieczny" - twierdzi "Die Welt".

          Ciężarówka wjechała w tłum ludzi w Berlinie
Ciężarówka wjechała w tłum ludzi w Berlinie (fot. Fabrizio Bensch / FORUM)

- Nie jest jasne czy aresztowany mężczyzna to kierowca ciężarówki, która wjechała w poniedziałek w tłum zgromadzony na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie - poinformował we wtorek wysoki rangą przedstawiciel policji w stolicy Niemiec.

Na Twitterze berlińska policja podała, że jest w stanie pogotowia, ponieważ aresztowany Pakistańczyk zaprzecza, że przeprowadził atak. Policja zaapelowała do mieszkańców Berlina o zachowanie ostrożności.

Prokurator generalny Niemiec Peter Frank powiedział we wtorek w Berlinie, że zatrzymany wkrótce po zajściu obywatel Pakistanu może nie być sprawcą zamachu.

"Nie wiemy ostatecznie, czy sprawca był jeden, czy było ich kilku. Nie wiemy też z ostateczną pewnością, czy on lub ona mieli wspólników. Badania nie zostały ostatecznie zakończone" - powiedział Frank dziennikarzom w Berlinie.

"Musimy być może oswoić się z myślą, że zatrzymany wczoraj wieczorem jako podejrzany obywatel Pakistanu ewentualnie nie był sprawcą lub nie należał do grupy sprawców" - podkreślił prokurator. Jak dodał, nikt do tej pory nie przyznał się do czynu.

Prokuratura musi w ciągu 24 godzin od zatrzymania wystąpić do sądu o nakaz aresztowania lub zwolnić podejrzanego z aresztu.

Śledczy przyjmują, że zajście było zamachem o podłożu terrorystycznym - powiedział Frank, zastrzegając, że i w tej kwestii nie ma ostatecznej pewności. Jednym z powodów jest brak nagrania wideo lub innego oświadczenia, w którym sprawca przejmuje odpowiedzialność za atak.

Podejrzanym jest 23-letni Pakistańczyk, który wjechał do Niemiec 31 grudnia 2015 roku. Od lutego przebywał w Berlinie, w ośrodku dla uchodźców mieszczącym się w hangarach na terenie dawnego berlińskiego lotniska Tempelhof.

Szef berlińskiej policji Klaus Kandt potwierdził, że jednostka antyterrorystyczna SEK przeszukała część ośrodka, w której podejrzany mieszkał. "Znaleziono telefon komórkowy, którego zawartość jest obecnie badana" - powiedział Kandt.

Szef policji nie wykluczył, że niebezpieczny przestępca znajduje się nadal na terenie Berlina. Policja jest w stanie gotowości, który potrwa co najmniej do Sylwestra.

Biorący też udział w spotkaniu z prasą szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench powiedział, że podejrzany znany był policji z powodu drobnych przestępstw, które nie miały jednak związku z bronią czy radykalnym islamem.

Muench poinformował, że dotychczas udało się zidentyfikować sześć ofiar śmiertelnych zamachu. "Wszyscy są Niemcami" - powiedział. W zamachu w poniedziałek wieczorem na Breitscheidplatz w Berlinie zginęło 11 osób. Dwunastym zabitym jest polski kierowca TIR-a, którego ciało znaleziono w szoferce pojazdu. Został on najprawdopodobniej zastrzelony z broni małokalibrowej.

Pytany o dokładny czas śmierci Polaka, Frank zastrzegł, że obdukcja jego zwłok nie została jeszcze zakończona.

Breitscheidplatz koło dworca ZOO oraz eleganckiej ulicy Kurfuerstendamm jest miejscem często odwiedzanym przez turystów, dlatego istnieją obawy, że ofiarą zamachu mogli paść także cudzoziemcy.

Kanclerz Angela Merkel, szef MSZ Frank-Walter Steinmeier oraz burmistrz Berlina Michael Mueller złożyli po południu kwiaty na miejsce zamachu. Politycy wpisali się do księgi pamiątkowej w Kościele Pamięci, który znajduje się na Breitscheidplatz.

Jarmarki bożonarodzeniowe, których w samym Berlinie jest blisko sto, są we wtorek zamknięte, jednak od jutra mają stopniowo wznowić działalność. Władze stolicy Niemiec wzmocniły patrole policji, funkcjonariusze uzbrojeni są w pistolety maszynowe. Burmistrz Berlina zapowiedział też zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa podczas sylwestra pod gołym niebem odbywającego się tradycyjnie przy Bramie Brandenburskiej.

Właściciel firmy transportowej spod Gryfina, do którego należała ciężarówka - narzędzie zamachu w Berlinie - rozpoznał na pokazanym mu przez policję zdjęciu swego pracownika. Ciało Polaka znaleziono na miejscu tragedii.

- Wśród 12 ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Berlinie jest polski obywatel, którego ciało z raną postrzałową znaleziono na miejscu pasażera ciężarówki - powiedział we wtorek niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Szef resortu spraw wewnętrznych dodał, że do tej pory nie znaleziono broni, z której Polak został zastrzelony.

Zatrzymany przez policję po poniedziałkowym zamachu mężczyzna nie przyznaje się do winy - potwierdził we wtorek wcześniejsze doniesienia medialne szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere. Dodał, że imigrant dotarł do Niemiec 31 grudnia 2015 r.

Do Berlina przyjechał w lutym br.

Minister de Maiziere podkreślił, że do tej pory nikt z dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) nie przyznał się do przeprowadzenia zamachu w Berlinie.

Wcześniej szef MSW Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter powiedział, że na terenie jarmarku świątecznego na Breitscheidplatz w Berlinie znaleziono zwłoki zastrzelonej osoby. Jest to prawdopodobnie polski kierowca ciężarówki. Schroeter podkreślił, że jest on ofiarą, a nie sprawcą poniedziałkowego zamachu.

Niemiecka telewizja publiczna ZDF podała, że oddział antyterrorystów przeprowadził akcję w ośrodku dla uchodźców na terenie byłego lotniska Tempelhof w Berlinie. W hangarach byłego portu lotniczego zakwaterowanych jest kilkuset imigrantów.

ZDF nie podała dalszych szczegółów.

Według agencji dpa domniemany zamachowiec dotarł do Niemiec w lutym tzw. bałkańskim szlakiem. Mieszkał w jednym z ośrodków dla uchodźców na terenie Berlina. Pochodził z Pakistanu lub Afganistanu.

Identyfikacja podejrzanego nastręcza policji sporo trudności, ponieważ mężczyzna posługiwał się kilkoma nazwiskami - pisze dpa.

Merkel o zamachu w Berlinie: Szczególnie odrażający czyn

"Jeszcze nie mamy ostatecznej pewności co do wielu aspektów, musimy jednak przyjąć, biorąc pod uwagę obecny stan wiedzy, że był to zamach terrorystyczny" - powiedziała Merkel w krótkim wystąpieniu w urzędzie kanclerskim w Berlinie.

"Wiem, że byłoby dla nas szczególnie trudne do zniesienia, gdyby potwierdziło się, że ten czyn popełnił człowiek, który zabiegał w Niemczech o schronienie i azyl. Byłoby to szczególnie odrażające wobec wielu Niemców, którzy codziennie angażują się w pomoc dla uchodźców, a także wobec wielu ludzi, którzy rzeczywiście potrzebują naszej ochrony i starają się zintegrować w naszym kraju" - powiedziała Merkel.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere powiedział, że wiele przemawia za tym, że był to zamach.

Podczas próby ucieczki policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Według agencji dpa to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca. Według dziennika "Tagesspiegel" mężczyzna znany był policji, ale nie z powiązań z terroryzmem, lecz drobnych przestępstw.

Właściciel ciężarówki powiedział, że kontakt z kierowcą samochodu miał ok. południa. Jak podkreślił, ręczy za tego człowieka.

Pytany w TVN24, czy wie, co się działo z tym pojazdem, Ariel Żurawski, właściciel firmy transportowej spod Gryfina, do którego należy samochód, powiedział, że wiedzę na ten temat miał do godz. 15-16. "Rozmawiałem właśnie z żoną tego kierowcy; ona mówi, że o godz. 16 nie mogła się do niego dodzwonić. Ja z nim rozmawiałem około południa" - powiedział.

Jak mówił, jego kierowca miał do wtorku czekać na rozładunek w Berlinie. "Powiedział mi tylko, że stoi naprzeciwko firmy i na tym nasza rozmowa się skończyła" - relacjonował Żurawski.Podkreślił też, że ręczy za tego człowieka. "Mój scenariusz, jaki ja widzę teraz, to jest tak, że jemu po prostu coś tam zrobili, porwali ten samochód, bo był praktycznie w centrum Berlina, i mieli fajne auto, którym można zrobić, co zrobili. Ten, który jechał to nie był mój kierowca. Oni mojemu kierowcy po prostu coś zrobili, nie daj Boże, coś poważnego" - mówił.

Jak poinformował PAP w rzecznik KGP Mariusz Ciarka, polska policja nie komentuje na razie sprawy, aby nie utrudniać działań stronie niemieckiej.

Rzecznik berlińskiej policji poinformował, że domniemany kierowca ciężarówki, która wjechała na teren kiermaszu został zatrzymany i jest przesłuchiwany. Pasażer ciężarówki zginął podczas uderzenia.

Rzecznik nie powiedział, jakiej narodowości jest zatrzymany kierowca. 40-tonowa ciężarówka ma polskie numery rejestracyjne - ciągnik ma rejestrację gdańską, a naczepa należy do firmy z Gryfina.

Angela Merkel pozostaje w kontakcie z władzami Berlina - podał na Twitterze jej rzecznik Steffen Seibert. "Opłakujemy ofiary i mamy nadzieję, że wielu rannych będzie mogło otrzymać pomoc" - napisał Seibert, podkreślając, że wiadomości napływające z Berlina są zatrważające. Policja zaapelowała do mieszkańców Berlina o pozostanie w domach.

Burmistrz Berlina Michael Mueller powiedział, że sytuacja w mieście po zamachu na kiermasz świąteczny w śródmieściu jest pod kontrolą. "To, co widzimy, jest dramatyczne" - powiedział Mueller. Jak dodał, jego myśli są przy rodzinach, które utraciły bliskich.

Polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne jest w stałym kontakcie z berlińską policją oraz z władzami miasta - zaznaczył rzecznik.

"Polskie służby dyplomatyczne są w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi i monitorują sytuację. Sprawdzamy, czy wśród ofiar nie ma obywateli Polski" - powiedziała PAP rzeczniczka MSZ Joanna Wajda.

(PAP)kot/ mc/ lep/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~StanRS

A w niemieckich gadzinówkach trąbili na początku że to Polak przeprowadził zamach. Nawet tego nie zweryfikowali. Gdy jakiś muzułmanin przeprowadzi, to w niemieckich gadzinówkach jest na początku milczenie, a potem kręcą że "religia pokoju" nie ma z tym nic wspólnego, bo to zrobił człowiek "chory psychicznie".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~dex

gdyby wszystkim ciapatym przybywajacym do europy robiono odciski palcow i rejestrowano dzis byloby wiadomo kto to zrobil i gdzie go szukac. merkelowa jeszcze nie raz bedzia miala krew swoich rodakow na rekach

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~Brr

Tak, Merkel nadal na wolności. Niestety.

! Odpowiedz
1 1 ~Władek

Spakojna rjebjata, spakojna. Jak tylko Niemcy dadzą Rosji znać, że potrzebują pomocy w wyzwoleniu się spod okupacji islamskiej to Władek na pewno Anielce pomoże, a może nowy Prezydent USA też dorzuci trochę wojska i szybko zrobią razem porządek. Uwierzcie mi, że Rządy Państw Zachodu oraz Rosji na razie nie reagują, bo ataki terrorystyczne są incydentalne, ale w przypadku prawdziwego zagrożenia ze strony islamistów zjednoczone wojska Zachodu i Rosji szybko zrobiłyby porządek. Wiedzą o tym również islamiści, dlatego ataki terrorystyczne są incydentalne. Zresztą większość islamistów nie chce wojny, tylko ci, których wcześniej zainspirowały obce służby, którym zależy na sianiu niepokoju. Dobranoc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Eskimos

Moderator, czy nazwanie kogoś, kto zabił kilkanaście osób mordercą jest nieetyczne?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~cv

Kto sie w TVNie rekalmuje tego ja nie kupuje.

! Odpowiedz
1 5 ~Zimny_Drań

"Kanclerz Angela Merkel, szef MSZ Frank-Walter Steinmeier ...Politycy wpisali się do księgi pamiątkowej w Kościele Pamięci, który znajduje się na Breitscheidplatz. "

Ufff wszystko załatwione można spać spokojnie.

! Odpowiedz
5 1 ~you_know_I_m_right

Z CNN:
Latest developments
Officials say several people could have been involved in the attack.
A weapon used in the attack has not yet been found.
The truck is owned by a Polish company.
A Polish man was found dead in truck's passenger seat.
Chancellor Angela Merkel visited the site where 12 people died.

1. Na razie wszystkie "tropy" prowadza do Polski
2. "Ciezarowka" nie byla "bronia" - chyba ze dla nich weapon = cokolwiek co strzela pociskami, a ze ciezarowka nie strzela, wiec nie moze byc bronia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~Jakub

Niemcy to już nie federacja, tylko kraj w stanie rozkładu. Tamtejsze władze nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa nawet na własnym terytorium. Chaos, anarchia i barbarzyńskie czyny "nowych Niemców". Matki ukryjcie dzieci.

! Odpowiedz
0 1 ~Władek

W razie czego Rosja przyjdzie Niemcom z odsieczą i wyzwoli ich spod okupacji islamistów. Władek dla Angeli tego nie zrobi?

! Odpowiedz
2 7 ~polllokoloooo

Natychmiastowa deportacja wszystkich muzułmanów z Europy. Nie ma innego rozwiazania by zachować spokój.

! Odpowiedz
1 14 ~Fragles

PROTECT YOUR WOMEN, NOT OUR DEMOCRACY napisali kibice Legii Niemcom na banerze. Bardzo trafnie to ujeli.

! Odpowiedz
3 8 ~qqqqqqqqqwwwqqw

W Polskich misastach jest monitoring który by nagrał twarze kierowcy i pasażera. A nie ma de? Coś tu śmierdzi. Oni mają tak szukać aby nie znaleźć. Wojna jest konstruowane i prowokowanie. Szykujcie się ludzie. Zrobili wojnę w Syrii Libii Iraku Afganistanie to i zrobią w Europie. Wszystko w obronie władzy i pieniądza. Okraść zabić i się śmiać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~MacGawer

Czy wam zupełnie odbiło z tym nawoływaniem "wojna, wojna, wojna"? Tak bardzo jej pragniecie, że zaklinacie rzeczywistość? Jak długo nie damy sie omamić takim oszołomom jak ty tak dlugo w Polsce bedzie pokój.

! Odpowiedz
1 2 ~endi odpowiada ~MacGawer

Wystarczy wprowadzić z góry określoną procentową liczbe populacji muzułmanów w stosunku do miejscowej ludności , a nadmiar - przyjezdnych i rodzących się - po prostu deportować do kraju macierzystego

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 10 ~erererer

możliwe że mają sprawcę ale żeby uniknąć afery antyislamskoimigracyjnej udają że to nie on, jego po cichu deportują, publice powiedzą że sprawca jest poszukiwany i nigdy sie nie znajdzie, w końcu zarządzili cisze informacyjną aż na 12 godzin, mieli czas na wydumanie takiego zacnego planu

! Odpowiedz
2 7 ~erererer

dla podtrzymania lewackiego systemu najwygodniej będzie zakończyć sprawę na nie znalezieniu zamachowca, wykorzystując fakt zamordowanego kierowcy polaka, podać że zamachowiec prawdopodobnie uciekł do polski co zasugeruje między wierszami że był polakiem i co głupsi nie domyślą się że to islamski imigrant...

! Odpowiedz
0 3 ~EL

Głosujcie za prawem do broni:
PetitionGo
"Petycja o referendum w sprawie prawa do broni w Polsce".

! Odpowiedz
1 3 ~kolozbloku

Ich bin Berliner. Naturlich! I habe kredki.

! Odpowiedz
0 3 ~djdjd

Myślę że powinni zrobić marsz milczenia.!

! Odpowiedz
1 23 ~Polonus

I BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI, ŻE U NAS RZĄDZI JAREK-KACZOREK, A NIE SZULZ, TUSK, PIETRU, JUNKERS I KOPACZ. INACZEJ, CZŁOWIEK Z DOMU BY SIĘ BAŁ WYJŚĆ.

! Odpowiedz
1 3 ~Reporter

Nawet rządy nie działają jak potrzeba bo to zwykłe nierządy. Kuźwa a mnie w mojej naiwności marzy się w miarę normalny świat. Tak - człowiek to jednak wredna bestia, świat został opanowany przez bydło które wykształcił ruch Lewacko - Grender – Liberalny i przegryzł ziemię robak jabłko, nic dziwnego że obcy omijają szerokim łukiem planetę ziemia. Bo się obawiają żeby się draństwo we wszechświecie nie rozpleniło!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~Reporter

„Zginęło 12 osób. Nie wiem ile oficjalnym światowym mediom potrzeba czasu aby przestali klepać jeden po drugim głupoty, bo moim zdaniem zginęło 13 osób oni po prostu pierwszą ofiarę kierowcę Polaka terrorysty nie liczą ! Są w jakimś amoku czy co?

! Odpowiedz
2 22 ~as

Największy problem mają teraz niemieckie media. Co tu napisać...

! Odpowiedz
2 15 ~mendiator

Prawdę. ....tak jest zawsze najlepiej. Od początku brną i kluczą nawet policja ....ale niestety polscy dziennikarze wraz z przewoźnikiem popsuli im robotę i wypunktowali te brednie. Muszą teraz główkować..... :(

! Odpowiedz
1 22 ~Reporter

Czekam aż mnie moderek na usługach zachodnich mocodawców zablokuje Wczoraj pisałem jaka wiadomość poszła w USA podały tak CNBC FOX CNN to mnie moderator usuwa, Przypadek. Oto ona wklejam po raz czwarty - No i w USA wiadomość poszła tak: Drugim kierowcą był Polak który zmarł w drodze do szpitala, narodowości kierującego nie podali, a ciężarówka była z Polski. To jest kuźwa wiadomość dezinformacyjna. W tym mediach to same d@bile.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~as

Nie bój się, to nie jest przypadkowa dezinformacja.

! Odpowiedz
0 9 ~Fred

W UK to samo. Daily mail napisal. Polska ciezarowka wjechala w tlum. Antypolscy debile

! Odpowiedz
1 12 ~Reporter

Wczoraj pisałem jaka wiadomość poszła w USA podały tak CNBC FOX CNN to mnie moderator usuwa, Przypadek. Oto ona wklejam po raz drugi - No i w USA wiadomość poszła tak: Drugim kierowcą był Polak który zmarł w drodze do szpitala, narodowości kierującego nie podali, a ciężarówka była z Polski. To jest kuźwa wiadomość dezinformacyjna. W tym mediach to same d@bile.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~kkk11

a nasze media i ambasada oczywiście spi zadowolona z kasy jaka bierze za pierdzenie w stołki a nie bronienie dobrego imienia i interesów polski

! Odpowiedz
0 4 ~Fred

W UK to samo. Daily Mail napisal: Polska ciezarowka wjechala w tlum. Antypolscy thebile

! Odpowiedz
2 11 ~pytajnikt

Warto zapytać , sprawdzić i potwierdzić dlaczego ta niemiecka firma zrezygnowała z rozładunku tego auta. Kto, kiedy i dlaczego podjął taką decyzje. To rola chyba tylko dla dziennikarzy, bo stróże prawa zapewne nie pójdą tą drogą..... no to do dzieła panowie.!

! Odpowiedz
0 5 ~as

piona

! Odpowiedz
1 11 ~JaruśK

- Wśród 12 ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Berlinie jest polski obywatel, którego ciało Z RANĄ POSTRZAŁOWĄ znaleziono na miejscu pasażera ciężarówki - powiedział we wtorek niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.
- Rzecznik berlińskiej policji poinformował, że domniemany kierowca ciężarówki, która wjechała na teren kiermaszu został zatrzymany i jest przesłuchiwany. Pasażer ciężarówki ZGINĄŁ PODCZAS UDERZENIA.

To jak to było zginał podczas uderzenia i potem został jeszcze zastrzelony ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~asdf

Mógł dostać w trakcie wypadku czymś co wpadło do środka i ciało było mocno uszkodzone. Początkowo mogło się wydawać, że od tego umarł, później znaleźli w trakcie autopsji kulę.

Jedna z setek możliwości.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 6 ~as

Defekt polega na tym, że dziś Ratko Mladić siedzi.
Można to wszystko było zakończyć w latach 90.

! Odpowiedz
3 40 ~racjonalista

Halo Ziemia! Nie "Ciężarówka wjechała w tłum", tylko "Niemiec-islamista zamordował Polaka i skradzioną ciężarówką wjechał w tłum".

! Odpowiedz
3 13 ~Eltor

Dobrze gadasz, z jednym wyjątkiem: nie Niemiec, tylko "uchodźca" według ostatnich informacji. Pakistańczyk.

! Odpowiedz
2 6 ~ols odpowiada ~Eltor

Nie przyznał się. Trzeba szukać kogoś miejscowego i obciążyć zarzutami.

! Odpowiedz
3 21 ~nitoniowo

Czy znany jest kaliber i typ broni, z której zastrzelono polskiego kierowcę?
Czy znany jest dokładny czas jego śmierci!.
Czy mają już nagrania z monitoringu miejskiego z ciężarówką? !
No bo to by baaaaaardzo pomogło w rozwikłaniu tej w sumie prostej zagadki. Ciężarówka nie spadła tam z nieba....tylko jechała przez naszpikowane kamerami ulice , skrzyżowania... a w kamerach widać twarze kierowców. Ale lepiej szukać niż znaleźć....tego "nieznanego sprawcę"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 33 ~Fred

Ale sciema. Klamia w zywe oczy by tylko nie przyznac ze sprawca to muzulmanin. Wiadomo ze sprawca jest ten pakistanczyk. Staraja sie zatuszowac wszystko by tylko nie doszlo do wzrostu negartwnych nastrojow spolecznych przeciwko religii pokoju oraz przeciwko braci "podroznikow".

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
17 4 ~2KC

Propaganda jak w TVP.

! Odpowiedz
1 4 (usunięty) odpowiada ~2KC

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 3 ~2KC odpowiada (usunięty)

w Polsat są reklamy, w TVP jest propaganda (nowa misji telewizji publicznej)

! Odpowiedz
0 7 ~kinoman

Od lat stadami oglądacie te nagradzane super filmy fabularne o zamachach, służbach, agentach i prowokacjach....ale jak widać niczego one was nie nauczyły. Nawet myśleć samodzielnie i widzieć to czego nie pokazują. Jak dzieciaki emocjonujecie się tym co sędziowie we własnej sprawie wam zawyrokuja przez media. I łykacie to jak młode pelikany. :(

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~K2 odpowiada ~2KC

Propaganda i to fałszywa jest w TVN

! Odpowiedz
0 8 ~che

Szukają wytrwale człowieka z rosyjskim paszportem, i nie spoczną nim "sprawiedliwości" nie stanie się zadość.

! Odpowiedz
2 12 ~realny

"Rzecznik nie powiedział, jakiej narodowości jest zatrzymany kierowca." Kierowca - zamachowiec jest oczywiście narodowości niemieckiej. Tylko jakoś nikt się nie kwapi do pokazania jego zdjęcia, choćby z zasłoniętymi oczami. Za dużo brązu chyba by wyszło na nim...

! Odpowiedz
16 11 ~Szydło

Jest tylko jedna przyczyna - religia.
Ludzie wyjdzie z tego zacofania to przestaniecie się nawzajem mordować.
Tu bomby, tam zamachy i tak na okrągło. Chrześcijański Zachód - Muzułmański Wschód.
A trąby umysłowe po każdej stronie.

! Odpowiedz
6 14 ~Dżejms

Chrześcijanie - ci prawdziwi nie mordują dla zysku. Mylisz z elitami żydowskimi. Islam to nie religia tylko patologia - założona przez pedofila. Pora na delegalizację i wysiedlanie wszystkich muzułmanów jako wrogów do Afryki.

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 7 ~adept

Zgadzam się Szydło. To wojna dwóch obcych naszym ziemiom ideologii pochodzących z bliskiego wschodu.

! Odpowiedz
5 6 ~www odpowiada (usunięty)

Pol-Pot - buddyjski nacjonalista
Kim Ir Sen - pochodził z rodziny w tradycjach chrześcijańsko-narodowych, starał się dostac do szkoły misyjnej
Mao - wyznawca doktryny konfucjańskiej, ideolog maoizmu.
Dzierżyński - należał do „Serca Jezusowego” będącego katolicko-narodową organizacją
Hitler - zagorzały katolik, nienawidził żydów
Stalin uczęszczał do seminarium duchownego w Tbilisi (czyli dawnym Tyflisie)

Sami ateiści

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~MacGawer odpowiada ~www

Jak rozumiem insynuujesz jakoby zbrodni dokonywali w imię swojej wiary. Ale coś mi się wydaje (eufemizm, bo mam 100% pewność) , że ją porzucili dużo, duzo wcześniej. Ba, KAZDY z w/w listy WALCZYŁ ze swoją religią, czasami niezwykle brutalnie: samo posiadanie Biblii dla kima i jego następców jest zbrodnią karaną śmiercią lub obozem koncentracyjnym.

Ateista - osoba niewierząca, a nie nieochrzczona czy nieurodzona w wierzącej rodzinie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~xRTm odpowiada ~www

Oni mieli z tymi religiami które wyznawali tyle wspólnego, ile wspólnego ma świnka morska z morzem.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 2 ~bez

niech żyje pierwszy sekretarz JAROSŁAW

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~bez

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 13 ~alek

niemiecki narod , to inteligencja , sztuka , porzadek , gospodarka ... jednakze mam wrazenie ze maja jakas skaze czy slabosc intelktualna . Mozna to zobaczyc poczynajac od Lutra , Hegla , Nietzschego , poprzez hekatomby pierwszej i jeszcze okropniejszej drugiej wojny , pomysly Szkoly Frankfurckiej ( neomarksisci) o totalnej seksualizacji zycia a konczac na pomyslach z zaproszeniem barbarzyncow przez - jak mowi Michalkiewicz - Zlota Pania . A tak swoja droga Merkel i jej przydupasow z bylej parti rzadzacej moge jakos zrozumiec , ale zeby zwykly Kowalski popieral samobojcow politycznych ? To mi sie nie miesci w glowie !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 6 ~Mariusz

Tak jak w Polsce, kraj zaczyna się rozwijać, staje się ceniony na świecie, przybywa inwestycji - i nagle BUM trafia nam się taki Prezes Jarosław i jego przydupasy z partii a taki Kowalski popiera tych samobójców politycznych ? To mi się nie mieści w głowie !
Nam nie potrzeba imigrantów, my się sami pozabijamy między sobą.

! Odpowiedz
0 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 34 ~Piwi

Niemiecka obsługa medialna tragicznego wydarzenia jak z sylwestrowej nocy w Kolonii. Ciężarówka na polskich numerach, pasażer Polak i nic, że mordercą był parch z muzułmanii zaproszony przez Merkel. Przeciętny niemiecki prostak ma kojarzyć tragedię z Polską, nie z obłędem niemieckej kanclerz.

! Odpowiedz
5 4 ~Wit

Zgadza się że Merkel popełniła błąd Niemcy popełniły błąd ale na początku tego błędu była polityka USA i Izraela 9 plus WB itd ) na bliskim wschodzie i rozwalenie tam złego ale w miarę stabilnego ich ładu. Naprawa tego koszmarnego kretyństwa politycznego będzie trwała lata. A Merkel miała w 2015/16 mały margines wyboru i UE też. Wyborem były karabiny i każdy w Europie to wie. Pozdrawia myślących.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~Nowy odpowiada ~Wit

To się zaczęło wcześniej. Zobacz jak wyglądał Iran, Irak, czy inne kraje bliskiego wschodu (przewrotna nazwa swoją drogą) powiedzmy w latach 60, 70 - normalnie. Potem zaczęła w politykę mieszać się religia - i masz skutki. Czy u nas będzie inaczej, nie wiem, ale nie jestem już w stanie niczego wykluczyć, tym bardziej, że przy wsparciu środowisk kościelnych i politycznych Polacy zaczynają się coraz bardziej żreć ze sobą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~Nowy odpowiada ~Wit

To się zaczęło wcześniej. Zobacz jak wyglądał Iran, Irak, czy inne kraje bliskiego wschodu (przewrotna nazwa swoją drogą) powiedzmy w latach 60, 70 - normalnie. Potem zaczęła w politykę mieszać się religia - i masz skutki. Czy u nas będzie inaczej, nie wiem, ale nie jestem już w stanie niczego wykluczyć, tym bardziej, że przy wsparciu środowisk kościelnych i politycznych Polacy zaczynają się coraz bardziej żreć ze sobą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 21 ~Cenk

Dopóki rządzi PiS możemy być spokojni, że muzułmanscy bandyci nie zostaną wpuszczeni do Polski.
Dzisiaj rano w TVP pokazywali wystąpienia sejmowe prezesa Kaczyńskiego i kopaczowej która gorąco przekonywała do zaproszenia dziczyzny. Prezes podkreślał czym może się to skończyć. ...no i widzimy, u nas spokój a u nich...stan wyjątkowy we Francji do pysznego roku...fajnie no i zamordowani w zamachach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 7 ~Borys

Puki rządzi PIS nic nam nie grozi ze strony imigrantów, oni wiedzą ze socjalizm się u nas rozwija i kraj idzie na dno, więc po co maja tu przybywać.
Ich interesują kraje wysoko rozwinięte, a nie jakiś trzeci świat którym rządza partyjni działacze ustroju wschodniego.

! Odpowiedz
16 10 ~PasazerNostromo

Dopoki rzadzi PiS, mamy duzo wieksze zmartwienia niz bandyci.

! Odpowiedz
8 19 ~Xe odpowiada ~PasazerNostromo

Dobrze że są takie komentarze jak twój. Ładnie pokazuje to poziom inteligencji osób popierających opozycję.

! Odpowiedz
14 4 ~PasazerNostromo odpowiada ~Xe

Moj komentarz nic nie zmieni. Tych z niskim poziomem IQ jest wiecej, wiec rzadzi PiS.

! Odpowiedz
7 3 ~mikołaj odpowiada ~PasazerNostromo

strzał w 10

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~as odpowiada ~Borys

PUKI, pUknij się. ich interesuje wlaśnie socjalizm zachodnioeuropejski i tamtejsza degrengolada moralna, w tej mętnej wodzie świetnie pływają.

! Odpowiedz
6 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 9 ~as

Ministerstwo Milosci cie znjadzie i ukarze

! Odpowiedz
13 7 ~wa odpowiada ~as

Pan Nadprokurator Nadsędzia Ziobro w imię miłościwie panującego światła naszego narodu Jarosława von Kaczora.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 25 ~WES

"ciężarówka ma polskie numery rejestracyjne - ciągnik ma rejestrację gdańską, a naczepa należy do firmy z Gryfina" - I TO BYŁA PRZYCZYNA ZAMACHU ? PO CO KOMU TAKIE INFORMACJE ? ZAJMIJCIE SIE USTALANIEM PRZYCZYN.

! Odpowiedz
2 13 ~savras

Wczoraj nagłówki artykułów były takie, żeby wskazać, że to Polak.
Na forach w PL i zachodnich różne politpoprawne regresywne głąby tradycyjnie: wyparcie, nie wyciągajmy pochopnych wniosków, islam to religia pokoju, etc.

! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 7 ~przedszkoleSurviwalu

Ciach ciach, ciach ich kometarzem. A na dokładkę kredką.

! Odpowiedz
2 26 ~synSnajpera

Chciałem napisać prawdę o muzułmanach ale może lepiej żeby moderator odrazu usunął mojego posta.

! Odpowiedz
22 2 ~Trollus_Petrogradens

Jaroslaw Akbar! Zanim Antoni nas ochroni rautuj nas Putinie - jedyna nadziejo zgnilej Europy

! Odpowiedz
14 5 ~autor

Do moderatorow - Panowie proponuje wylaczyc komentarze - albo opanowac sytuacje... W petersburgu widac wala overtime na ostro albo dopelniaja plany przed koncem roku.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 27 ~wszystko_jasne

Przykro to pisać ale sami na siebie ściągnęli to już niestety, łamiąc układ z Schengen bez porozumienia z innymi członkami UE. Dziś wiem, że byl to celowy zabieg zamętu w Europie do wprowadzania na siłę NWO, za którym stoi m/in Soros i elity bankierskie..

! Odpowiedz
9 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 8 ~rgsds

Taki z ciebie Pakistańczyk jak ze mnie chińczyk.

! Odpowiedz
1 17 ~haL

Nikt tu nie ma nic do Pakistanu, Afganistanu czy innego X-anu. Chodzi o ideologię krzywdzącą ludzi, namawiającą do zabijania niewinnych czyli takich którzy nie mieli bezpośredniego udziału w krzywdach (wyimaginowanych bądź nie) za które zostali zabici. Ideologię która wykorzystuje zabijanie ludzi w celu wywarcia reakcji społecznej i politycznej, reakcji zgodnej z celami inicjatorów zamachów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 ~rt odpowiada ~haL

ile niewinnych osob zabili muzulmanie w zamachach terrorystycznych od 2000 roku, a ile zginelo niewinnych ludzi od "cywilizowanych" i "inteligentnych" dronow uzywanych w krajach muzulmanskich ?

slyszales o tym drugim ? pewnie nie....

! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada ~rt

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 31 ~paparapa

Płaczą Niemcy, płacze Francja - tak się kończy musli-tolerancja.

! Odpowiedz
6 7 ~MalcolmP

Kiedyś były wiedźmy, potem elementy wywrotowe teraz sa sfurstrowani mahometanie
gdyby dzieci sie nie miały czego bać to by harcowały jako zywo. A może to poprostu zadużo whisky zabuża moj obraz żeczywiostości (%_%)

! Odpowiedz
2 5 ~synSnajpera

Gdyby Niemcy mieli Seryjnego Samobójcę to nie byłoby tych zamachów.

! Odpowiedz
5 24 ~jaju

Najpierw były polskie obozy koncentracyjne, a teraz będzie że ,,polska ciężarówka'' wjechała(sic!) w tłum.

! Odpowiedz
9 1 ~rt

wstyd ! hanba ! wypowiedziec wojne Niemcom ! wodzu, prowadz !

! Odpowiedz
4 9 ~fąfel

Za tego zabitego Polaka proponuję wysłać na akcję do Pakistanu seryjnego samobójcę w ramach rewanżu kulturowego.

! Odpowiedz
0 1 ~MalcolmP

A co mamy z tego mieć ? Może lepiej wykorzystac to do szantazu na Turcji tj powiedzmy ze to oni ich przepuszczali nie kontroluja tego co sie dzieje w obozach za co dostana mniej kasy albo niech nam zaplaca ..... wiadomo ze to niejest takie proste ale no coz ja chyba wole szachy od przepychanek dwoch sfrustrowanych kochanków. Zastanowmy sie jak to wykorzystac w tej grze na nasza korzysc skoro juz sie stało niż zachowywac sie jak narwany kon.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 17 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 4 ~wxs

To nie PIS a społeczeństwo, opinia społeczna nie chciała przyjąć uchodźców.
PIS standardowo przypisuje SOBIE wszystkie zasługi.

! Odpowiedz
6 2 ~wda

Premier Beata Szydło zadeklarowała, że Polska jest gotowa przyjąć na początek 100 uchodźców, w ramach ich relokacji z Grecji i Włoch. Dodała, że ruszyła machina sprawdzania tych osób. Pierwsi relokowani uchodźcy trafili do Polski w końca marca 2016.

Nie znasz tych faktów ?
Czyżby propaganda TVP nie ukrywała informacje o tym zdarzeniu ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 15 ~synSnajpera

Polak nie żyje. Czy będzie jakaś riposta ze strony polskich służb?

! Odpowiedz
4 16 ~Koderski

Nie ale KOD moze manifestacje zrobic.

! Odpowiedz
3 19 ~makumbaska

Ja być z Pakistana. Ja być inżynier ale chcieć jezdzić TIR żeby was ubogacać.

! Odpowiedz
4 35 ~Anty

To byl pakistanczyk mieszkajacy w osrodku dla uchoodzcow !!! Boze dziekuje Ci za PIS !!!! Wyrazy wspolczucia dla rodziny kierowcy :(

! Odpowiedz
0 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 25 ~ctct

opłakujemy ofiary, palimy znicze i co dalej??? do nastepnego zamachu!

! Odpowiedz
6 7 ~Misza

Co dalej? Jak to co? Potem idziemy na ustawke KODu pod sejm glosic poparcie dla Petru.

! Odpowiedz
1 22 ~ok

Skoro ktoś się zdecydował na zmiany struktury narodowościowej na dużą skalę ,to powinien zrozumieć ,że takie sytuację będą czymś normalnym .Korporację założyły ,że taka masa przyda się im do roboty i to jest najważniejsze.Reszta to skutki uboczne wkalkulowane w biznes.
Tylko po co ta obłuda. PKB Niemiec rośnie a zamachy to tylko wyjątek potwierdzający regułę
,że warto było

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~zenon

dokładnie, w końcu jakiś racjonalny komentarz

! Odpowiedz
3 11 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 18 ~endi

A widzicie , to jednak był zamach . Jak wczoraj wspomniałem o możliwości zamachu to mi nikt nie wierzył , a tu proszę , znowu miałem rację

! Odpowiedz
0 2 ~Pytanie

Masz schizofrenię?

"~endi 2016-12-19 22:59
Nie wiemy kto i dlaczego dokonał tej zbrodni , może polski kierowca miał dość ciągłych telefonów od swojego szefa i swojej żony ? poczekajmy na ustalenia śledczych"

! Odpowiedz
1 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 24 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~pm

Nie lekarzy, a kobiet z dziećmi.

! Odpowiedz
1 65 ~runnerr

Wyrazy współczucia dla rodziny Polaka, pierwszej ofiary wczorajszego zamachu terrorystycznego w Berlinie. Pokój duszy naszego rodaka. R.I.P.

! Odpowiedz
4 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
19 23 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
18 44 ~haL

"Ciężarówka"???? Bankier też się wpisuje w ten trend? Wstyd. To przebywający w Niemczech emigrant sprowadzony przez Niemcy z godnie z Niemiecką polityką emigracyjną wjechał w tłum Niemców.

! Odpowiedz
19 33 ~Jacyna

Za to nasza 'demokratyczna opozycja' dobrze bawi sie na ulicach i w sejmie zapominając, że gdyby rządzili i prowadzili swoja politykę takie masakry mielibyśmy w Polsce. Jak mówią ignorancja i zaślepienie to warunek dobrego samopoczucia szkodników!

! Odpowiedz
7 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 5 ~PISOUT odpowiada ~Jacyna

Nic byśmy nie mieli, bo do nas nie chcą przyjeżdżać, bo nie ma takiego dużego socjalu...

! Odpowiedz
16 67 ~Polak

Niemcy sami sobie wzieli tych niby uchodzcow na glowe. I lewacka multi-kulti Bruksela kaze nam ten ich brac do Polski. Prawo J.Kaczynski ze Polska przeciwstawila sie Brukseli i nie przyjela tych pseudo - uchodzcow. Natomiast PO i .Nowoczesna to zdrajcy, pacholki Niemiec i Brukseli.

! Odpowiedz
5 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
15 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
17 20 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
20 20 ~xx

Wychodzi na to ,że ateiści stanowią jedyny bezpieczny ruch wyznaniowy.

! Odpowiedz
12 25 ~Max

Idiotyczny komentarz jak na zwolennika po nowoczerstwej przystało. Jak dotychczas to oszołom karmiony nienawiścią przez platfusów zamordował niejakiego Marka Rosiaka z PIS-u. Więc albo nie masz wiedzy (częsty przypadek lemingów) albo manipulujesz jak TVN-ienormalna.

! Odpowiedz
14 17 ~ek odpowiada ~xx

Właśnie ateistą był Pol-Pot, Kir Im sen, Hitler Stalin, Dzierżyński, Mao
Co ateisto jarasz i ćpasz że tak odlatujesz? Co to za prochy i mikstury?

! Odpowiedz
4 7 ~Jacyna odpowiada ~xx

Dal tych z pełną amnezją to logiczny wniosek, a patrząc troche wstecz - komuniści, polpotowcy, naziści to masowi mordercy na niespotykaną skalę! Na Świeta życzę lepszej pamięci!

! Odpowiedz
8 3 ~B74 odpowiada ~ek

Hitler smigal do kosciola ale jak widac samo chodzenie do kosciola nie wystarcza LoL

! Odpowiedz
4 7 ~lolopindolo odpowiada ~Max

Kociarze mają to do siebie, że nie używają mózgów. Oni się karmią nienawiścią i tym co powie guru Petru i drugi orzeł demokracji ubeckiej Kijowski, królik wyciągnięty z kapelusza.

! Odpowiedz
1 3 ~aa odpowiada ~xx

ateiści istnieją tylko dzięki istnieniu wyznań, gdyby nie one nie było by czegoś takiego.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~xx

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 35 ~Xe

PO+N wciąż chce sprowadzać takich śniadych zamachowców do Polski, bo tak Merkel im kazała. Wyborcy PO+N powinni ich przyjąć do swoich domów, aby się ubogacić kulturowo.

! Odpowiedz
1 22 ~cv

C i a m a j da n jest legalny.
Ma zgodę PEFRONu.
Ciamajdy są pod opieką policji aby sobie krzywdy nie zrobili.
Jeden już leżał.

! Odpowiedz
3 39 ~fasdf

Na onecie juz piszą "polska ciężarówka". Analogia do "polskich obozów"

! Odpowiedz
18 6 ~Zenek

fakt, ciężarówka to scania a więc szwedzka ale kupił ją polak więc jest własnością polaka a wiec można powiedzieć że polska bo już na pewno nie była islamska jak byś chciał przeczytać i.d.i.o.t.o

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~Zenek

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 30 ~cv

Komitet Opóźnionych Politycznie zorganizował c i a m a j d a n.
Policja ich odgradza bo są jak chorzy na downa, nogą wpaść pod auto a tam ścieżka rowerowa obok sejmu.

! Odpowiedz
0 19 ~pogromca_głupoty

nie obrażaj osoby posiadające downa, bo wystawiasz o sobie świadectwo a być może są oni wyżej kilka poziomów od tych demonstrujących obecnie... pozdr

! Odpowiedz
0 17 ~cv odpowiada ~pogromca_głupoty

Nie obrażam.
Ludzie upośledzeni wymagają opieki.
Na szczęście jest tam policja i nikt pod auto nie wpadnie.

! Odpowiedz
2 51 ~MacGawer

Panowie, zginął nasz rodak a niektóre media tak podają informacje jakoby to on był winny. O tej porze już dokładnie wiadomo jak wszystko naprawdę wyglądało więc jeżeli gdzieś usłyszymy o "polskim kierowcy" "pomocniku kierowcy" itp bzdury jakie probowano nam wciskać przed północą proszę podać ich nazwy. Nie ma pozwolenia na tworzenie kolejnych "polskich obozów koncentracyjnych"!

Na Rassija24 obejrzałem przekaz ktory pro wadził narrację chronologiczną i mo że służyć za POZYTYWNY przykład jak wygląda porządne dziennikarstwo:

Początkowo mowiono to co przekazywała niemiecka policja: cieżarówka na polskich numerach wjechała w tlum. Kierowca uciekł, a w kabinie znaleziono martwego pasażera. następnie zacytowany informacje podane przez właściciela firmy transportowej o tym, że kontakt urwał się ok. 16-tej. na koniec podali info o tym, że złapano kierowce ktorym okazał sie pakistańczyk, a Polak został zamordowany.

Jak widać DA SIE tak poprowadzić narrację aby wyprostować cała dezinformację spowodowaną brakiem danych. Plus dla Rossija24.

i

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 23 ~niemieckiemedia

Info Deutschland: polska ciężarówka z polskim kierowcą w kabinie spowodowała zamach. Dziekny imigrant probowal zatezymać polską cieżarówkę. Niestety w polsce jest zamach stanu i dlatego polska ciężarówka była w niemczech. Czy zamach w Berlknie ma coś wspolnego z zamavhem stanu rządh PiS?Będziemy szukać odpowiedzi w Polsce rządzonej przez reżim Pisu. A teraz minuta ciszy za dzielnego imigranta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 24 ~flinston

Do takich zamachów w Polsce doprowadzi nasza bezwzględnie głupia i antyPolska tOtalna Opozycja . W prowadzając w sejmie chaos i dziennikarzy bez ograniczeń . proponuje zainstalować jednego na stałe w kiblu Rycha Petru.

! Odpowiedz
14 11 ~Doktor_No

Twoja głupota poraża...

! Odpowiedz
28 6 ~ben

Gdyby na drodze ciężarówki rosła brzoza, rozmiar tragedii były znacznie mniejszy.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 42 ~janiemoge

A,jeszcze z tydzień temu można bylo poczytać o 19stoletniej niemieckiej studentce zgwalconej i zamordowanej przez afganczyka... Ciekawe, czy Merkel jest dumna ze swego "dzieła"

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
26 14 ~hgw

Cieka jestem czy rodzina polaka ktory zginal dostanie wsparcie takie jak pani Gosiewska , dodatkowo 750 k zeta. Przeciez to rzad Szydlo zaniedbuje i nie broni Polakow za granica.
Gdzie obrona terytorialna Maciarewicza.

! Odpowiedz
5 15 ~kozak

debil z ciebie:D

! Odpowiedz
2 26 ~janekmoczek

Co to za tytuł? Ciężarówka sama wjechała? Gdzie był zakaz wjazdu dla ciężarówek? Winni muszą ponieść karę!

A tak serio miejcie jaja i napiszcie, że imigrant muzułmanin z pakistanu/afganistanu zabijając polskiego kierowce i porywając ciężarówkę wjechał w nią w tłum zabijając 11 osób i raniąc około 50!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~PM

Wyborcza pisze, że Polska ciężarówka z POLAKIEM na pokładzie wjechała w tłum i zabiła 12 osób i raniąc 50. Tłum owy zabrał się z okazji happy holidaysów.

! Odpowiedz
6 29 ~Polak

A teraz przypomnijcie sobie kto chciał (i wciąż chce!!) sprowadzać takich ciapatych do Polski.

! Odpowiedz
1 28 ~sa

POdziękujcie Angeli lewackie ćwoki

! Odpowiedz
1 19 ~Demokracja

Przyjaciele Niemcy sa zastraszani przez ich rzad oraz imigrantow. Trzeba zorganizowac protest na ich ziemi z flagami europejskimi, że nie zgadzamy sie na ten stan rzeczy !!

! Odpowiedz
1 16 ~jaTylkoPytam

Poproszę.... o króciutkie podsumowanie tego zdarzenia, oczywiście słynną Pania Szczukę.
Jeśli się mówi "A" trzeba teraz powiedzieć "B"

! Odpowiedz
2 20 ~maciek

merkel masz polską krew na rękach !! Waszczykowski na co czekasz odszkodowanie dla firmy polskiej i dla polskiej rodziny co straciła ojca na święta współczuje, wielka tragedia ... markel nie potrafi utrzymac porzadku w swoich landach to niech to ogłosi i odszkodowania !!

! Odpowiedz
2 17 ~abc

"Martwy mężczyzna znaleziony w kabinie ciężarówki to jednak Polak" - Polskie obozy zagłady, Polskie ciężarówki.... dziękujemy niemieccy "przyjaciele"...

! Odpowiedz
0 6 ~eh

W niemieckiej telewizji mowili ze Pakistanczyk byl kerowca.. Moze poprawcie tego newsa ?

! Odpowiedz
0 27 ~Pytanie

Panie Bankier!A ile to tysięcy euro kary mamy płacić za nie przyjmowanie tych bandziorów?!

! Odpowiedz
2 36 ~Bogdan

Lewactwo w pałacach bawi się-zwykli ludzie giną.Mamy pierwszą ofiare polską.Na szczęście gówniarze i zadymiarze z PO,N Broniatowski ,kijowski,nie rządzą

! Odpowiedz
2 16 ~ra

Ciekawi nas ,dlaczego rząd toleruje terrorystyczne działania PO/Nowoczesna,przecież to oni chcieli ich tu sprowadzić,koniecznie sprawdzić powiązania ich ,ich rodzin,finanse etc!!!!!

! Odpowiedz
0 8 ~alf

Niemiecka gospodarka musi udźwignąć gigantyczne koszty zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego. Jak to zrobić mając ponad milion nowych przybyszów? To niej jest koło zamachowe dla gospodarki. DAX?.... Turystyka zakupowa?..... Koncerty?.... Galerie handlowe?.... Przestrzeń publiczna i jej jakość?..... Mieszkać w Niemczech na starość czy np. w Polsce lub na Węgrzech?? Kupić dom lub apartament w Polsce?.... To pytania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 38 ~obserwator

tyle ludzi chrześcijan zginęło, tylu zostało rannych i pewnie niepełnosprawnych do końca życia a sprawca masakry muzułmanin żyje i ma się dobrze, teraz ma zapewniony dach nad głową jedzenie i rozrywki na kilka lat a później wyjdzie w glorii chwały na wolność - ot europejskie humanitarne prawo traktujące lepiej morderców niż ich ofiary

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 37 ~asd

PO głosowała za przyjęciem do Polski ponad 7000 imigrantów z Azji i Afryki. Schetyna Kopacz Pomaska Mucha itd. Czy chcecie coś powiedzieć Polakom? Donald czy coś powiedz Polakom z Brukseli? Polecam 3 minutową wypowiedź europosła Iwaszkiewicza w Europarlamencie.

! Odpowiedz
3 28 ~kukunamuniu

Zamach w Berlinie czy zamach na demokracje w Warszawie. Oto jest pytanie ktore nurtuje leminga o poranku.

! Odpowiedz
1 33 ~uchuchAlla

Nazywam sie Angela Makrel. Jestem bezdomna. Z mieszkania wyrzucił mnie "inżynier". W parku zgwałcił "fizyk jądrowy". Telefon i portfel ukradł mi "elektronik". Na koniec zostałam pobita przez "lekarza". Proszę o pomoc i azyl.

! Odpowiedz
7 3 ~as

jarek a tym abasadorem ok ale w berlinie to przesadziles

! Odpowiedz
1 20 ~cv

Kogoś na świecie obchodzi teraz jeszcze
#ciamajdan ?

! Odpowiedz
4 25 ~uzi

Donek dalej bedzisz bredził o multikulti pod pachę z Makrelą?

! Odpowiedz
1 10 ~okjlkj

uuu ale powiało cenzurą :) komuna wraca ... :) na całego :D

! Odpowiedz
4 27 ~sorry

To co miłośnicy "polskich obozów" i islamskich inżynierów? Jak by się Wam spodobał taki tytuł "Niemiecki imigrant porwał szwedzką ciężarówkę, zamordował polskiego kierowcę i wjechał w tłum turystów"?

! Odpowiedz
4 33 ~hopop

Właściwie krew jest na rękach Merkel.

! Odpowiedz
1 30 ~polllokolooooooo

Przychodzisz do cudzego domu. Dostajesz gościnę i opiekę. Zamiast wdzecznosci odpłacasz śmiercią. Kto to??? Wściekły pies.

! Odpowiedz
0 8 ~wrrr

Alez kochany, psow nie obrazaj. Nawet wscieklych. To biedne , chore zwierzeta. A islamista to zimny morderca dzialajcy z premedytacja i nienawiscia.

! Odpowiedz
8 33 ~Ali

Czy Angela Merkel ma już wyrzuty sumienia? Czy nadal udaje twardą żelazną damę? Dobrze że u nas wygrał PiS a nie jakiś swetru.

! Odpowiedz
2 22 ~bezszans

Sekcja zwłok Kierowcy w Polsce! Bo go niemcy wrobią!

! Odpowiedz
23 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 25 ~Obrońca_Przebraża

8:30 i nie podają informacji o zamachowcu! Oczywiste embargo na informację! Dziś czy jutro będą w KE pieprzyć o zagrożonej wolności w Polsce!!!

! Odpowiedz
5 39 ~warkot

Kijowski Schetyna i Petru! Dalej chcecie przyjmować muzułmanów??,

! Odpowiedz
3 31 ~gozgo

Platforma chciała przyjąc tysiące takich "kierowców" na rozkaz Makreli

! Odpowiedz
4 35 ~Wanda

Póki co,dzięki mądrości Polaków,wybrane władze nie chcą tych bandytów,mimo wścieklizny międzinarodówki lewackiej

! Odpowiedz
2 23 ~Kto

Dlaczego giną Brlińczycy a nie Merkel?

! Odpowiedz
4 27 ~Crocodilllo

Za każdego zabitego tysiąc do deportacji. W trybie natychmiastowym.

! Odpowiedz
1 9 ~stotyś

100 000.

! Odpowiedz
1 4 ~wieszak

A dokąd ich deportować? Mają fałszywe papiery .
Stare sprawdzone metody sprzed 77 lat
Za jednego zabitego Niemca powiesić 100 Polaków
http://telewizjarepublika.pl/quot100-polakow-za-jednego-niemcaquot-mija-76-lat-od-zbrodni-w-wawrze,27740.html

! Odpowiedz
4 40 ~kodtowora

Gdyby wybory wygrala Platforma to w Polsce mielibyśmy 10 000 "lekarzy" miłujących pokój.

! Odpowiedz
19 2 ~kolo

Można Was karmić tą propagandową papką bez przerwy! Wy w to wierzyciel i przyjmujecie za swój pogląd.

! Odpowiedz
0 6 ~Eltor odpowiada ~kolo

Gdzie byłeś na kilka miesięcy przed wyborami? Pamiętasz orędzie Kopaczowej? Zaczynali do 500, potem podbili do 1000 obiecując, że więcej nie wezmą. Następnie podbili do 5000 obiecując to samo, a skończyli na 7000 tylko dlatego, że wybory się przydarzyły i polecieli.
Więc spytam ponownie: miałeś wypadek i byłeś w tym czasie nieprzytomny? Czy może tak masz sprany mózg propagandą, że wyparłeś te fakty z głowy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 40 ~SapieHa

Ewo Kopacz a więc ile tysięcy "inżynierów" chciałaś przyjąć do Polski???

! Odpowiedz
5 27 ~owal

ciekawe coza pie...ety lep minusuje??? przeciez wszyscy pamietaja jak to Ewa K nawolywala do przyjecia xxx tysiecy islamskich nachodzcow (tak, ta sama co pod Smolenskiem przekopala caly teren na metr glebokosci) PEZEWODNICZACA PO< tak tego samego PO co to chcialo wprowadzic malzenstwa dla pederastow.

a wiec na ulice i zadyma

! Odpowiedz
5 31 ~kwaki

wysłac kod nowoczesną i po do isis w celu nauki demokracji

! Odpowiedz
0 35 ~policjaintelektualna

Kazdy nawet zwykły leszcz wiedział że to niemieckie Wilkommen jest chore. Niemcy nadal są niebezpieczni dla ładu europejskiego.

! Odpowiedz
4 35 ~ripipi

Gdyby nie boska opatrzność(wybory parlamentarne) właśnie mielibyśmy w Polsce tysiące arabów urażonych Bożym Narodzeniem.

! Odpowiedz
34 4 ~nik

Boska opatrzność? Bogactwo kościoła katolickiego nie jest zagrożone, dzięki takim umysłowym amebą jak Ty, drogi Rodaku!

! Odpowiedz
1 27 ~WolneMedia

Znowu blokada medialna w niemczech ? Trzeba zorganizować jakiś protest u przyjaciól Niemców.

Czuje się europejczykiem i chyba mam prawo dbać o inny europejski krajj ? nie tylko poprzez sponsorowanie odpowiednich grup w danym kraju ?

! Odpowiedz
1 27 ~Jon

Pierwsza polska ofiara kretynizmu lewackiego.Tak naprawde to w pierwszej kolejności powinni zniknąć ci co spowodowali,ze setki morderców sprowadzili.

! Odpowiedz
6 3 ~AS

Nie gdańskich numerach tylko gryfickich (ZGR...)!

! Odpowiedz
0 4 ~wv

A ciagnik SCANIA wyprodukowany w Szwecji? A może to Niemcy, główny akcjonariusz?

! Odpowiedz
1 7 ~kiloluzu

O what fun is to ride on the christmast markt. Jigle bells jingle bells.....wersja ubagacaczy kultury.

! Odpowiedz
3 40 ~polllokoloooooo

Pamiętajcie że Schetyna Petru Kijowski chcieli sprowadzić nam tysiące arabów na polecenie Sorosa.

! Odpowiedz
1 44 ~norg

Poczytajcie GW. Tam to dopiero jest pluralizm. Całą noc wielkim literami było napisane, że "Polska Ciężarówka", komentowanie wyłączone, policja nie zna narodowości...dramat. Wyrazy współczucia dla rodziny polskiego kierowcy.

! Odpowiedz
0 19 ~Opary

Teraz kiedy sie okazało że to givemegrant to pisza że ciężarowka wjechała ;)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 25 ~ted

nakupia zniczy i kredy i orezem w walce beda lancuszki ludzi trzymajacych sie za rece

! Odpowiedz
7 6 ~Skurka

Ciekawe czy ISIS bedzie przekupywać naszyvh frabksterów: spłata kredytu za zamach...

! Odpowiedz
1 38 ~york

biedne niemiaszki karmicie ich ubieracie dajecie schronienie za co czeka Was taka zapłata...

! Odpowiedz
28 3 ~Orlik

Gdzie jest blaszczk gdzie waszczychowski

! Odpowiedz
5 55 ~Krzych

Włączam TV i nie wierzę. Siedzi gość i szczeka, ze nie potwierdzone zostało podłoże tego incydentu. Władze czy tam ktoś, nie potwierdziły, że to był zamach terrorystyczny. To co to ja się pytam innego może być. Szopka bozonarodzeniowa? Gdzie ja zyje, co za czasy.

! Odpowiedz
5 23 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 46 ~IMErika

Trupów jest już 12, a rannych blisko 50. Władze niemieckie nadal zachowują się poprawnie i nie podają, że to był zamach.

! Odpowiedz
13 26 ~Edward70

Terroryści wyszli z założenia, że Polaka zawsze można zamordować, bo nie spotka ich za to żadna kara. Mordowali Polaków w czasie wszystkich większych zamachów, bez najmniejszego odzewu ze strony Polski, będą więc mordowali nas dalej.

! Odpowiedz
2 12 ~drit

@Edward70
Nie obchodzą Nas opinie terrorystów, nie obchodzi Nas sposób ich myślenia, dostaną kochający kozy inaczej od Nas to na co zasłużyli.
Ogniu prowadź mnie.

! Odpowiedz
8 43 ~qwerd

Polska ciężarówka, polskie obozy koncentracyjne, to ta sama narracja.

! Odpowiedz
1 28 ~prosefor

Na BBC piszą ze kierowca był jakiś Afgańczyk, którego zatrzymano. nie piszą ze pasażer Polak zginął podczas uderzenia. Ciekawa sprawa, ze ten artykuł na BBC jest napisany tak, ze Afgańczyk jest wspomniany na początku artykułu, a w pozostałej części przewija sie tylko "wątek polski". Nierozgarnięty czytelnik pod koniec artykułu juz myśli, ze za zamachem stali Polacy...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 21 ~Reporter

Anglicy zawsze przydymiają temat.

! Odpowiedz
0 26 ~Reporter

Oficjalne media zawsze do tyłu: Takie są fakty: Domniemany kierowca uprowadzonej przez niego ciężarówki pochodzi z Pakistanu i przybył jako uchodźca do Niemczech w dniu 16 lutego 2016 r. nieszczęsnym pasażerem był Polak kierowca tej cię-żarówy którego terrorysta ciężko poturbował. Policja, prawdopodobnie ciężko rannego polaka poturbowała jak go przejmowali z kabiny, bo myśleli ze to terrorysta. Moje współczucie dla jego rodziny i ofiar tego barbarzyństwa na własną prośbę Angeli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 13 ~Reporter

Żeby być takim idiotom jak ty to przechodzicie specjalne kursy, czy się po prostu tacy rodzicie?

! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada ~Reporter

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 7 ~Tomasz

Straszne głupoty. Ciągle chyba najbardziej krwawa organizacja terrorystyczna to Tamiskie Tygrysy, które reprezentują buddyzm (dokładnie tak). Najbardziej agresywnym militarnie krajem świata są obecnie Stany Zjednoczone. Działalności militarnej Turcji też raczej nie rozpatrywałbym w kategoriach religijnych, są po prostu agresywnym krajem – Izrael jest większym oprawcą w regionie itd. A jakich mordów dopuszcza się Indonezja? Łatwo sobie podciągać dane do swojej tezy – jeśli ktoś nie ma czasu by wgryść się w temat to z pozoru wszystko wygląda cacy, a ludzie szukają łatwych wytłumaczeń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 50 ~polllokoloooo

Pamiętajcie że lewacy ,kod,kopacz i platforma chcieli sprowadzić nam kilkaset tysięcy "inżynierów ,lekarz i kierowcow ciezarowek".

! Odpowiedz
1 35 ~ed

Przed wyborami do parlamentu Ryszard Petru odpowiedział dziennikarce TVP3 na pytanie, "Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?" "Ależ oczywiście".

! Odpowiedz
10 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
25 5 ~preczzPISem odpowiada ~ed

co nie zmienia faktu,że PIS chce wprowadzić dyktaturę jednokaczkową

! Odpowiedz
3 32 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 50 ~rutek

To nie debile, to dobrze wytresowani dziennikarze na jadzie żony Radka z NYT. Coś jak TVN. Wszystko ma cel.

! Odpowiedz
2 26 ~Reporter

Bo nie wolno im domniemać że terrorysta ogłuszył albo zranił Polaka przerzucił go na miejsce pasażera i uprowadził ciężarówkę.

! Odpowiedz
1 16 ~Reporter odpowiada ~Reporter

Jeszcze dodali że Niemcy obezwładnili „biednego nieprzytomnego” Polaka i dopiero po tym w agonii ciało włożyli do ambulansu

! Odpowiedz
5 39 ~xyz

Rok 2040. Niemiecka policja zatrzymuje na autostradzie auto.

Jeden z policjantów, patrząc w dokumenty kierowcy, mówi do drugiego:

"Muhamed, zobacz jakie dziwne imię ma te kierowca... Hans...
Masz rację, Abdul, nie widziałem jeszcze takiego..."

! Odpowiedz
12 9 ~asdfasdf

Stare. Obciach.

! Odpowiedz
0 8 ~zen odpowiada ~asdfasdf

Daj coś świeżego zatem

! Odpowiedz
7 37 ~Bb

Czy Kod już protestuje?

! Odpowiedz
21 5 ~hahaha

nie, ale jarek wciąż się boi opuścić swoją kryjówkę, bo go zaatakują organizatorzy "zamach stanu"

! Odpowiedz
2 31 ~MacGawer

Niemcy właśnie potwierdzili tożsamoć "pasażera" ktorego znaleziono martwego w kabinie. Niestety jest to Polski kierowca.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Czyli był to świadomy zamach na jarmark bożonarodzeniowy, a nie wypadek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 35 ~lolek

Mac Gawer - nie zauważyłeś żę mówią u szkopów o "zmarłym podczas wypadku co-driverze" a nie o zamordowanym przez opalonego świra . Język Miecugowa.i Pochanke. którzy lubią pluć na polaków

! Odpowiedz
3 19 ~MacGawer odpowiada ~lolek

Zauważyłem. I szybko skojarzyło mi sie to z informacjami o ostatnich wydarzeniach pod Sejmem oraz "pijanym generale ktory zmusił pilotów do lądowania" - ten news ciągle krazy po świecie. W większosci wypadków to celowa dezinformacja jakich wiele (patrz moja dyskusja z ruskim trolem niżej). Dlatego starałem sie podawać wyłacznie potwierdzone informacje, bicie piany zostawiam trolom ktore nawet na trupach będą staraly się ugrać swoje interesy.

Przy okazji - panie Reporter, zajrzyj pan na ruskie media. Tam tez podają "oficjalną" informację o polskim kierowcy (przynajmniej przed 23-cią tak bylo). Często odnoszę wrażenie, że strzelasz pan do jednej bramki - USA to, USA tamto. Swirów nie brak na całym świecie, CNN i RT wczoraj informowali o "protestach antyrzadowych" co kilka słów i obrazów podając za przyklad kontrmanifestację pod palacem prezydenckim. Ja nie zauważyłem większej róznicy, a "nasz" TVN nie wahał się by puścić ten bullshit. Na całym, świecie są solidni dziennikarze i tacy co manipuluja od rana do nocy. Ale ja jestem optymistą:

Tylko prawda jest ciekawa i tylko ona zwycięży.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 0 ~lkjlkj

a polak pewnie jak wytrzeźwieje po nocnej libacji to zadzwoni i się zdziwi ze ktoś mu auto podpicielił w nocy z parkingu. a wy go chowacie. przecież pisali gdzieś na jakimś papilotku że robił obchody po miescie i auto gdzieś zostawił.... :/

! Odpowiedz
2 43 ~lolek

Właśnie oglądam Deuche Welle gdzie podoją że zmarły co-driver był polakiem, ciężarówka z Polski, a towarzysz Polaka co zabił wszystkich - narodowość nieznana. Jakby słyszał Lisa lub Pochanke. Przeciętny Niemiec zapamięta ż to świr katol z Polski po mszy porozjeżdżał biednych muzułmanów.

! Odpowiedz
2 23 ~Henri

Pamiętacie - " Willkommen" rozradowaną kanclerz - panią multiculti .
I co teraz ?
czy pani kanclerz połączy się w bólu z rodzinami , będzie mieć śmiałość.

! Odpowiedz
1 9 ~alealeale

a czarna obamamba sobie gra w golfa gdzieś koło honolulu, a ciemnioki z krymi.Nalnej okupują sejm, jest fun..przez łzy!!

! Odpowiedz
4 15 ~EL

Głosujcie za prawem do posiadania broni

http://petitiongo.org/en/petition/petycja-o-referendum-w-sprawie-prawa-do-broni

! Odpowiedz
7 26 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 16 ~zwolennik

pełna zgoda.

! Odpowiedz
4 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 17 ~realista

Gdańsk matecznik platformy obywatelskiej i amber gold

! Odpowiedz
55 3 ~endi

Nie wiemy kto i dlaczego dokonał tej zbrodni , może polski kierowca miał dość ciągłych telefonów od swojego szefa i swojej żony ? poczekajmy na ustalenia śledczych

! Odpowiedz
3 39 ~Dżejms

Pewnie kebaby go zabiły a ty takie brednie piszesz. Przykre.

! Odpowiedz
13 5 ~endi odpowiada ~Dżejms

dopóki nie podadzą oficjalnej informacji nie można z góry kogoś osądzać

! Odpowiedz
4 17 ~v_

"myślenie" typowe dla nowoczerskiego tępaka.

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~MacGawer

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wlasciciel-ciezarowki-ktora-wjechala-w-jarmark-w-berlinie-ki,nId,2324541

Wywiad z właścicielem ciężarówki

! Odpowiedz
8 20 ~wrrrrr

Zupelnie jakbym o "prowokacji gliwickiej" czytal. Polska ciezarowka ? Beda mieli pretekst do przyslania Bundeswehry ?
Trzeba zapasy robic.

! Odpowiedz
3 50 ~Rtg

Kopacz Tusk i Piechociński wyrazili w ostatnich tygodniach urzędowania zgodę na przyjęcie do Polski ponad 7000 imigrantów z Azji i Afryki. Platformo Obywatelska i PSL pamiętamy!!!!! To fakt. Gdyby nie wygrana Prawicy aż strach pomyśleć.

! Odpowiedz
3 44 ~Dede

Budować solidny mur na granicy z Niemcami. Niemcy nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Uwaga na próby destabilizacji porządku w Polsce przez V kolumnę.

! Odpowiedz
0 11 ~lolek

NIEOFICJALNE: Rzekomy pasażer to polak, kierowca ciężarówki.

! Odpowiedz
1 22 ~Kuba

Jeśli tak, to bardzo współczuję rodzinie... Zabili jednego z naszych

! Odpowiedz
3 24 ~rob

szetyna, czy twoj pucz byl skoordynowany?....

! Odpowiedz
1 37 ~West

Czy Komisja Europejska nie powinna podać się do dymisji? Brednie Timmermansa się wyczerpały. To już się w Niemczech nie skończy. Merkel i jej kontrowersyjna polityka do śmietnika historii. Niemiecka gospodarka nie pozostanie neutralna na koszty zapewnienia bezpieczeństwa wew. Uwaga na obcych podejrzanie zachowujacych się w miejscu zamieszkania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 26 ~WorldIsFckedUp

W Syrii, Iraku czy Afghanistanie zginęły miliony niewinnych ludzi z rąk USraela, Rosji, Uk, Francji, Niemiec itp. a jakoś w mediach nie trąbili.
Wszystkie media głównego ścieku są w rękach światowych elit, mogą nam wmówić wszystko.
Nigdy nie wiadomo co tak naprawdę się stało i kto za tym stoi. Może światowe elity, może jakiś uchodźca, który chcę się zrewanżować za ataki na Syrię itp.
Nie wiemy i się nigdy nie dowiemy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~MacGawer

"Może światowe elity, może jakiś uchodźca, który chcę się zrewanżować za ataki na Syrię itp."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_zamach%C3%B3w_terrorystycznych_w_2015

Czy wy te bzdury piszecie z własnej woli czy ktoś za to płaci? Przecież wystarczy rzut oka na listę zamachów i widać, że w 2015r Nigerii zgineły tysiące osób. A ty tu bezczelnie pytasz kto za tym stoi - "światowe elity czy ludzie ktorzy chcą mścić się (na Nigeryjczykach?) za Syrię"!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~WorldIsFckedUp odpowiada ~MacGawer

Gościu, radzę się troche doedukować.
Może zacznijmy od tego:
https://www.youtube.com/watch?v=5hfEBupAeo4

! Odpowiedz
1 2 ~MacGawer odpowiada ~WorldIsFckedUp

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wlasciciel-ciezarowki-ktora-wjechala-w-jarmark-w-berlinie-ki,nId,2324541

Wywiad z właścicielem ciężarówki.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 9 ~CIA

Jakby co to nie my :)

! Odpowiedz
30 0 ~ed

Na spieglu napisali, że to prawdopodobnie wypadek, kierowca z Polski stracił przytomność.

! Odpowiedz
1 15 ~MacGawer

Przed chwilą był wywiad z właścicielem firmy transportowej. Z kierowcą kontaktowal się o 12-tej i wtedy czekał on pod brama w innej częsci Berlina na wyładunek. Ten miał nastąpić dopiero rano, a kierowca miał mieć 11h przerwy. O 16-tej żona nie mogla sie do niego dodzwonic. Jak powiedział kierowca wazy ponad 100 kg, a policja mówi o "uciekającym kierowcy". Nie miał żadnego pomocnika, a w kabinie sa jakieś zwloki nazywane przez policję "pomocnikiem kierowcy" ktory podobno zginął podczas uderzenia.

Wszystko w/w wskazuje, że cieżarówka została ukradziona. Miejmy nadzieję, że kierowca jednak żyje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 7 ~lkjlkj

to już wiem po co i dlaczego te szopki pod sejmem ;) trzeba kupować akcje bo coś się święci...

! Odpowiedz
0 18 ~zaintrygowany

chyba sprzedawać?

! Odpowiedz
2 21 ~Dżejms odpowiada ~zaintrygowany

Czeba poczkać aż spadną i wtedy.
A do tematu - proponuję na poważnie przeanalizować założenia Koranu a następnie zdelegalizować. Z Europy bym wysiedlił wszystkich muzułmanów. Potem będzie za późno.

! Odpowiedz
0 6 ~Koran odpowiada ~Dżejms

https://euroislam.pl/nie-zabijaj-wedlug-koranu/

"Arabskie słowo “fasad” tłumaczy się jako “zepsucie”. Islamskie zrozumienie tego terminu wiąże się z praktykami czy działaniami, które uważane są za nieislamskie. Czyli:

1.      Picie alkoholu

2.      Spożywanie wieprzowiny

(. ..)

11.  Obchodzenie świąt Bożego Narodzenia"

Kilka prób zamachów na jarmarki bożonarodzeniowe udaremniono.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~lkjlkj odpowiada ~Koran

a "lkjlkj" co znaczy? : D

! Odpowiedz
0 1 ~Alex odpowiada ~lkjlkj

Może: "Lucek kijem jajka lepił klnąc jadowicie"?

! Odpowiedz
14 29 ~mak

To była polska ciężarówka. Przecież to kluczowa informacja.
Może to być prowokacja przed rozpoczęciem wojny, tak jak było z radiostacją gliwicką.

! Odpowiedz
5 22 ~atakpozatymwszyscyzd

nie wiem czy śmiać się czy płakać...

! Odpowiedz
6 22 ~mak odpowiada ~atakpozatymwszyscyzd

Jak wjadą wojska pancerne, to radzę nie śmiać i nie płakać, tylko ewakuować się.

! Odpowiedz
6 1 ~lkjlkj odpowiada ~mak

no jak się będziesz ewakuować jak w kamaszach już dawno będziesz przedzierać szlaki ze swoją rodzinką i kolegami... :/ pomyśl troszku :/

! Odpowiedz
0 11 ~atakpozatymwszyscyzd odpowiada ~mak

taktyczny odwrót i do partyzantki

! Odpowiedz
3 0 ~asdf odpowiada ~atakpozatymwszyscyzd

Wieloletnie zaniedbania w SZ i edukacyjne. Jakim bałwanem trzeba być, żeby sugerować, że Niemcy wpadną do nas bo ktoś rozwalił u nich ciężarówkę.

Za każdy wypadek drogowy z 10 ofiarami będą do nas wpadać, helikoptery, myśliwce, bombowce a potem czołgi.

! Odpowiedz
2 41 ~xyz

Chcieli ciapków, to mają.

Multikulti...

! Odpowiedz
25 4 ~zyx

skąd info, że ciapaty?

! Odpowiedz
1 35 ~sgbw odpowiada ~zyx

jakby to pytanie padło w realu to postawiłbym tysiaka że ciapaty.

! Odpowiedz
1 11 ~zen

Adolf się w grobie przewraca

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl