REKLAMA
NOWE DANE Z USA

Ciech przekłada ewentualne akwizycje na 2023 rok; w przyszłym roku oczekuje stabilnych wyników

2022-11-30 14:04
publikacja
2022-11-30 14:04

W 2023 roku Ciech chciałby utrzymać wynik EBITDA znormalizowana na poziomie roku 2022 – poinformował prezes spółki Dawid Jakubowicz podczas wideokonferencji. Dodał, że planowane akwizycje spółka przesuwa z roku bieżącego na rok 2023 r.

„W 2023 roku planujemy wzrost organiczny i rozważne podejście do akwizycji. Dopuszczamy akwizycje, ale przesuwamy je na rok 2023. Związane jest to z kosztami finansowania. Potencjalne cele akwizycyjne musiałyby wygenerować taki cach flow, by umożliwił nam dalsze wypłacanie dywidendy akcjonariuszom” – powiedział prezes.

Dodał, że spółka toczy rozmowy w sprawie akwizycji, koncentrując się na segmencie sodowym, agro i pianek.

Ciech informował wcześniej, że może podpisać umowę akwizycyjną do końca 2022 roku. Spółka chciałaby przejąć przedsiębiorstwo o średniej lub dużej skali na rozwiniętych rynkach (Europa lub Ameryka Północna).

Spółka chce w 2023 roku utrzymać stabilną EBITDA znormalizowaną, m.in. dzięki rosnącej efektywności produkcji i spodziewanemu utrzymaniu silnego popytu na sodę kalcynowaną i oczyszczoną.

"Naszą ambicją jest powtórzenie wyników tak dobrych jak w 2022 r." - powiedział Dawid Jakubowicz.

Spółka spodziewa się silnego czwartego kwartału w segmencie sodowym.

„Spodziewamy się mocnego ostatniego kwartału w segmencie sodowym. Widzimy kontynuację wysokiego popytu, który pozwala na uwzględnianie wzrostu kosztów surowców w cenie sody, stąd będziemy utrzymywali poziom marży EBITDA, także dzięki efektywnościom kosztowym” – powiedział prezes.

Dodał, że w segmencie agro można spodziewać się dobrego czwartego kwartału, ze względu na korzystny wpływ ekspansji geograficznej oraz na rozwój centrum dystrybucyjnego w Rumunii, który obsługuje rynek bałkański.

Jak poinformował, w segmencie krzemianowym korzystnie na spółkę wpłynie zwiększenie mocy produkcyjnych o 30 proc., które nastąpiło dzięki instalacji nowego pieca, produkującego wyższej jakości krzemiany. (PAP Biznes)

pam/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki