Chrzanowski próbował uzyskać dostęp do akt afery taśmowej

2019-03-27 07:10
publikacja
2019-03-27 07:10

Przed wybuchem "afery KNF" ówczesny szef komisji Marek Chrzanowski próbował uzyskać z prokuratury dostęp do akt afery taśmowej - wynika z informacji "Gazety Wyborczej", o których dziennik pisze w środę.

/ FORUM

"Wyborcza", powołując się źródła w Komisji Nadzoru Finansowego, podaje, że powodem, dla którego Chrzanowski mógł być zainteresowany treścią nagrań, miała być "tocząca się w KNF procedura dotycząca rękojmi inwestora". Według dziennika "jednocześnie wiadomo, że co najmniej od 28 marca do 13 listopada 2018 r. Chrzanowski zaciskał wokół (Leszka) Czarneckiego pętlę".

Jak zapewnia dziennik, informację o tym, że Chrzanowski chciał uzyskać dostęp do nagrań, potwierdzono w kilku źródłach. "Nagrania były w prokuraturze Warszawa-Praga, która prowadziła śledztwo w sprawie afery taśmowej" - przypomina.

Według "GW" Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga "nie zaprzeczyła, że KNF wnioskowała o dostęp do podsłuchów Czarneckiego". "Poinformowała nas, że akta główne oraz podręczne śledztwa dotyczącego afery taśmowej +znajdują się poza siedzibą tutejszej jednostki+. Czyli w sądzie, w którym toczyła się sprawa przeciwko (Markowi) Falencie" - podaje gazeta.

W ocenie dziennika prokuratura "nie wprost potwierdza" nawet, że "śledczy z Katowic interesują się wątkiem +zbierania haków+ na Czarneckiego".

"Pisma kierowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego do tutejszej jednostki w związku ze śledztwem w sprawie afery taśmowej oraz udzielona na nie odpowiedź pozostają w ścisłym związku z odrębnym śledztwem prowadzonym aktualnie przez inną jednostkę prokuratury. Tym samym, mając na uwadze interes toczącego się postępowania, nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi na zadane pytania" - powiedział "GW" rzecznik PO Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś.(PAP)

agzi/ pch/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (7)

dodaj komentarz
karbinadel
Te informacje mu się po prostu należały. To wszak szczery patriota i wybitny fachowiec
innowierca
Najgorzej jak czliwiek mysli , ze moze wszystko , jestem nietykalny , to ja zmieniam swiat , jestem wybrancem , to ja rozdaje karty ........a tu PSTRYK i stary lis , stara wyga zagrywek pokazal chlopcu jaki jest wszechmogacy.Z samego szczytu sturlal sie prosto na wysypisko.
Samo zycie.
specjalnie_zarejstrowany1
Nie wiem czy tak sie sturlal. Napisze ksiazke, bedzie dawal wyklady i wyjdzie na swoje. Tacy "chlopcy" jak on spadaja na 4 lapy. Nie zdziwie sie jak go jakis Goldman Sachs albo Citi Group zatrudni.
grzegorzkubik
Tymczasem w telewizji mówią o aferze Getback i obligacjach Getbacka sprzedawanych w Idea Banku a Idea Bank jest bankiem Czarneckiego.
ertyy odpowiada wektorwg
Że co?

Jednym z głównych zarzutów przeciwko Idea Bankowi jest właśnie to, że robili to bez(!) zgody/uprawnień KNF.

Stworzyli razem z GetBackiem i PDM oraz MDM taki system w którym robili setki emisji prywatnych zamiast emisji publicznych (gdzie prospekt jest sprawdzany przez KNF). A sam Idea Bank nie miał
Że co?

Jednym z głównych zarzutów przeciwko Idea Bankowi jest właśnie to, że robili to bez(!) zgody/uprawnień KNF.

Stworzyli razem z GetBackiem i PDM oraz MDM taki system w którym robili setki emisji prywatnych zamiast emisji publicznych (gdzie prospekt jest sprawdzany przez KNF). A sam Idea Bank nie miał uprawnień od KNF do oferowania i doradzania, a mimo to faktycznie to robił. Za to został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych, a dwaj byli prezesi banku zostali zatrzymani przez CBA.

Powiązane: Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki