Chorwacja zainstalowała bariery na moście na granicy z Serbią

Chorwacja, przez której terytorium setki tysięcy uchodźców przedostały się w zeszłym roku do Europy Zachodniej, zainstalowała metalowe bariery pozwalające na blokadę mostu granicznego z Serbią, by powstrzymać nielegalną migrację.

Chorwacja zainstalowała bariery na moście na granicy z Serbią
Chorwacja zainstalowała bariery na moście na granicy z Serbią (fot. Marko Djurica / FORUM)

Chorwackie MSW wydało w czwartek oświadczenie z informacją o zainstalowaniu barier na moście na Dunaju, na przejściu granicznym Batina-Bezdan. "Te techniczne bariery mogą być uaktywniane w celu całkowitego zamknięcia mostu" - poinformowano.

Agencja Reutera odnotowuje, że w zeszłym roku ok. 650 tysięcy migrantów, głównie Syryjczyków, Afgańczyków i Irakijczyków, przemieściło się przez Chorwację w drodze na obszar Schengen.

Inne państwa w tym regionie ustawiły ogrodzenia na granicach, w tym Węgry i Słowenia na granicy z Chorwacją. Belgradzkie radio B-92 podkreśla, że obecnie Chorwacja po raz pierwszy wzniosła barierę na granicy z jednym ze swych sąsiadów.

Serbskie MSW podkreśliło, że nie było poinformowane o powodach zamknięcia mostu w nocy ze środy na czwartek, gdy wznoszono bariery.

Chorwacka telewizja HRT podała, że po serbskiej stronie w pobliżu przejścia granicznego znajduje się kilkusetosobowa grupa migrantów. Według HRT to jest prawdziwy powód zamknięcia mostu.(PAP)

az/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil