REKLAMA

10 osób zginęło, a 40 odniosło rany w wypadku autokaru w Chorwacji

2021-07-25 12:04, akt.2021-07-25 19:02
publikacja
2021-07-25 12:04
aktualizacja
2021-07-25 19:02
10 osób zginęło, a 40 odniosło rany w wypadku autokaru w Chorwacji
10 osób zginęło, a 40 odniosło rany w wypadku autokaru w Chorwacji
fot. Ivica Galovic / / Pixsell

Kierowca autokaru, który w niedzielę rano wypadł z drogi w pobliżu Slavonskiego Brodu, w wyniku czego zginęło dziesięć osób, został aresztowany. Zatrzymany przyznał, że zasnął w czasie jazdy, poinformował media w niedzielę zastępca prokuratora miejskiego w Slavonskim Brodzie, Slavko Pranjić.

Jak informuje chorwacki portal totalcroatianews, prokurator zapytany, czy kierowca przyznał, że zasnął w czasie jazdy i dlatego pojazd wpadł w poślizg, powiedział: "Według informacji, które mam od policji będącej na miejscu zdarzenia, tak właśnie twierdzi, ale okoliczności będą nadal ustalane."

Pranjić poinformował, że śledztwo jest prowadzone i prawdopodobnie zostanie wszczęte postępowanie karne przeciwko 52-letniemu kierowcy, obywatelowi Kosowa, który, jak dodał, jest obecnie podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego z poważnymi konsekwencjami. Drugi kierowca zginął w wypadku.

Prokurator podsumował na konferencji prasowej, że autobus z kosowskimi numerami rejestracyjnymi, jadący z Frankfurtu nad Menem do Prisztiny, stolicy Kosowa, wpadł o 6 rano w poślizg, zsunął się z autostrady i przewrócił na bok. Na jego pokładzie było 69 pasażerów, dziesięciu zginęło.

Służby ratunkowe udzieliły pomocy 45 osobom, z których 15 jest poważnie rannych, w tym mała dziewczynka, powiedział minister zdrowia Vili Berosz w niedzielę po wizycie na miejscu katastrofy.

Policja nie ujawniła na razie narodowości i tożsamości ofiar. Według chorwackich portali autokarem jechali obywatele Kosowa, którzy pracują w Niemczech i wracali z rodzinami do domu na wakacje.

Do wypadku doszło na autostradzie A3, która biegnie od granicy ze Słowenią w Breganie do granicy z Serbią w Lipovacu. Trasa ta była kiedyś częścią autostrady Braterstwo i Jedność łączącej republiki byłej Jugosławii: Słowenię, Chorwację, Serbię i Macedonię. (PAP)

jo/ tebe/

arch/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Podróże

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki