Chiny zapewniają o kontroli nad nowym koronawirusem

Chińska komisja rządowa ds. zdrowia oświadczyła w niedzielę, że wybuch nowego szczepu koronawirusa w tym kraju jest kontrolowany, chociaż droga jego rozprzestrzeniania się nie została jeszcze zmapowana, a źródło jego pochodzenia nie jest znane.

(fot. PJiiiJane / Shutterstock)

Chińczycy zapewniają, że zintensyfikują monitorowanie wirusa w przyszłym tygodniu, gdy większość mieszkańców tego kraju rozpocznie świętowanie Nowego Roku, który przypada na 25 stycznia.

Epidemia nowego typu koronawirusa wybuchła w chińskim mieście Wuhan tuż przed 1 stycznia br. Do tej pory odnotowano 65 przypadków zarażenia tym wirusem, dwie osoby zmarły, trzy są w stanie ciężkim.

Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Na razie nie ma szczepionki na nowego wirusa. Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli.

Na wielu międzynarodowych lotniskach, m.in. w USA, Japonii, Tajlandii, Singapurze i Korei Południowej, podróżni z Wuhan są poddawani badaniom lekarskim. Do tej pory Tajlandia zgłosiła dwa potwierdzone przypadki zapalenia płuc u chińskich turystów z Wuhan, a Japonia zgłosiła jeden taki przypadek. (PAP)

zm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 takeda83

Chiny zapewniają o kontroli nad nowym koronawirusem. wieżę im oni świetnie znają się na kontroli wirusów szczególnie własnych obywateli wirusy się usuwa a obywatel zamyka w obozach pracy a resztę punktuje systemem SCS

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil