REKLAMA

Chiny wspomogą słabo rozwinięte kraje

2015-09-27 05:12
publikacja
2015-09-27 05:12
fot. leungchopan / YAY Foto

Prezydent Chin - Xi Jinping zapowiedział w sobotę utworzenie funduszu w wysokości 2 mld dol. w celu pomocy dla krajów rozwijających się oraz wspierania inwestycji w tych krajach.

Xi Jinping / EastNews

Przemawiając na szczycie państw członkowskich ONZ poświęconego agendzie rozwojowej po 2015 roku, Xi Jinping zapowiedział, że Chiny umorzą długi najmniej rozwiniętych krajów świata, w tym małych państw wyspiarskich.

Zdaniem chińskiego prezydenta inwestycje w tych krajach osiągną poziom 12 mld dolarów w ciągu najbliższych 15 lat. Pekin będzie uczestniczył w 600 projektach zagranicznych w ciągu 5 lat i zaoferuje więcej stypendiów i programów wymiany dla zagranicznych studentów.

"Patrząc na dzisiejszy świat można powiedzieć, że pokój i rozwój pozostaną dwoma najważniejszymi zagadnieniami" - powiedział Xi. "Pozwolą one przezwyciężyć różne globalne wyzwania, w tym ostatni kryzys z uchodźcami w Europie" - dodał.

Analitycy podkreślają, że zapowiedzi Xi Jinpinga są silnym wsparciem dla programu ONZ Globalnego Trwałego Wzrostu. Celem programu jest wyeliminowanie głodu i ubóstwa na świecie do roku 2030. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Dżejms
Przełom prawdziwy będzie jak przestaną to wszystko wyceniać w dolarze. Nie mają własnej waluty?
~jj
2 mld USD ??? To u nas tylko górnicy łykną w rok tyle dotacji.....
~Tymek
Chiny zrobia dla innych wiecej niz USA. I przy okazji njie beda tego tak reklamowac jak zwykla to robic USA... spiewamy dla Afryki, datki charytatywne - wszedzie sie z tym reklamuja...
~ANTY_ryży_kutong
USA najpierw wysłało by wojsko jako wsparcie.
~Dżejms odpowiada ~ANTY_ryży_kutong
Są takie miejsca w Afryce że tylko wojsko mogłoby pomóc. Bo zachowują się tam jak stado pijanych małp z brzytwami. Wyrzynają się maczetami itp. Masakra.
~gośc
Co to jest 2 mld na Chiny? .Śmiechu warte. Nawet biedna Polska wspomogła Grecję 7 mld euro.
~ANTY_ryży_kutong
Ile z tego trafi do "zielonej wyspy" z długiem rzędu 6 bilionów ?


Może lepiej nic bo k...y z PO wszystko zgrabią a i narodowy kongres żydów się upomni o swoje.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki