REKLAMA

Chiny: służby ściągnęły do kraju w br. 150 osób podejrzanych o korupcję

2015-05-15 04:47
publikacja
2015-05-15 04:47
EastNews

Od początku 2015 roku chińskim służbom udało się sprowadzić do kraju z zagranicy 150 osób podejrzewanych o korupcję - poinformowała w piątek gazeta "China Daily". Zatrzymań dokonano w ramach operacji "Polowanie na Lisy", którą rozpoczęto w ubiegłym roku.

Zatrzymanych sprowadzono do Chin z 32 państw.

W ramach działań antykorupcyjnych chińskie władze ścigają na całym świecie obywateli, którzy uciekli z kraju, wielokrotnie zabierając ze sobą bardzo duże sumy pieniędzy. Ośmiu ze ściągniętych podejrzanych było poszukiwanych od ponad 10 lat, a 44 osób było zamieszanych w obrót bardzo dużymi kwotami pieniędzy - powiedział gazecie polityczny sekretarz ministerstwa bezpieczeństwa państwowego Gao Feng.

Gao dodał, że władze badają ok. 100 tys. spraw o charakterze korupcyjnym, w których podejrzane osoby przejęły ponad 30 mld dolarów. Większość z tych śledztw dotyczy nielegalnego pozyskiwania funduszy ze środków publicznych, a także produkcji fałszywej waluty. Tylko w styczniu br. na terytorium Chin w związku z korupcją zatrzymano 680 osób - podało ministerstwo bezpieczeństwa państwowego.

Prezydent Chin Xi Jinping energicznie walczy z korupcją; wykorzenienie tego zjawiska stało się jednym z jego głównych celów. Lansowana przez Xi kampania antykorupcyjna, w wyniku której ukarano już tysiące urzędników różnego szczebla, cieszy się ogromnym poparciem Chińczyków. (PAP)

lm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki