Chiny: kara za "selfie" na stole operacyjnym

Wyjątkowym brakiem wrażliwości popisał się zespół chirurgów i pielęgniarek jednego ze szpitali w chińskim mieście Xi'an. Kilkanaście osób postanowiło zrobić sobie "pamiątkowe" zdjęcia z pacjentem na stole operacyjnym w tle. Jeden z medyków wrzucił zdjęcia do internetu, teraz całej grupie grozi wyrzucenie ze szpitala.

Cztery Chinki robią sobie selfie (EastNews)

O sprawie napisał lokalny dziennik "Xi'an Evening News". Na jednym ze zdjęć widać chirurga unoszącego dłoń w geście zwycięstwa. Grupa wyraźnie zadowolonych chirurgów i pielęgniarek pozowała do zdjęć z pacjentem leżącym na stole operacyjnym. Na innym zdjęciu w tle grupy widać proces zszywania operowanego człowieka.

Zdjęcia wywołały oburzenie opinii publicznej. Szpital opublikował już oficjalne przeprosiny. Sfotografowany personel medyczny za karę pozbawiono trzech miesięcznych pensji. Wszyscy medycy otrzymali także oficjalne upomnienia. Niejako w ich obronie szpital tłumaczył, że zdjęcia wykonano podczas ostatniego zabiegu w starej sali operacyjnej przed przeniesieniem lekarzy do nowego bloku, a zdjęcia miały pozostać w prywatnych archiwach lekarzy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Seul /abŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~endi

A czemu w Polsce nie ma kary pozbawiania kilku miesięcznej pensji ? pomysł uważam za świetny

! Odpowiedz
0 0 ~takitam

Bo: 1) Nie pozwala na to Kodeks Pracy. Za pracę zawsze należy się zapłata; 2) Niektórzy mają na utrzymaniu rodziny, spłacają kredyty itp. więc pozbawienie ich pensji za pracę mogłoby wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil