REKLAMA

Chińskie ministerstwo obrony: wyślemy żołnierzy do Rosji na wspólne manewry

2022-08-17 13:08
publikacja
2022-08-17 13:08
Chińskie ministerstwo obrony: wyślemy żołnierzy do Rosji na wspólne manewry
Chińskie ministerstwo obrony: wyślemy żołnierzy do Rosji na wspólne manewry
fot. CFOTO / / DDP

Chińscy żołnierze pojadą wkrótce do Rosji, by wziąć udział we wspólnych manewrach z wojskami tego kraju, a także innych państw, w tym Indii, Białorusi, Mongolii i Tadżykistanu – ogłosiło w środę ministerstwo obrony w Pekinie.

Zgodnie z programem chińsko-rosyjskiej współpracy wojskowej na bieżący rok chińscy żołnierze udadzą się „w niedalekiej przyszłości” do Rosji i wezmą tam udział w manewrach Wschód 2022 – poinformował chiński resort.

Celem jest „pogłębienie praktycznej i przyjaznej współpracy między armiami uczestniczących państw”, „podniesienie strategicznej koordynacji” i „zwiększenie zdolności do radzenia sobie z różnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa”, ale "nie ma to związku z obecną sytuacją na świecie i w regionach” – twierdzi ministerstwo.

Władze Chin nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę i sprzeciwiały się określaniu jej mianem inwazji. Opowiedziały się też przeciwko sankcjom nakładanym na Moskwę przez państwa zachodnie i ich sojuszników. Pekin formalnie poparł natomiast żądania Kremla wobec NATO, a chińscy urzędnicy oskarżali USA i Zachód od zaognianie konfliktu poprzez dostarczanie broni dla Ukrainy.

W maju resort obrony ChRL informował, że chińskie i rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły wspólny patrol nad Morzem Japońskim, Morzem Wschodniochińskim i zachodnim Pacyfikiem. Były to pierwsze chińsko-rosyjskie manewry wojskowe od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
jaszczura
Moderacja rozważy usunięcie putinowskiego trolla "moshe_klotz"
dididif
będzie szpiclowanie brata radzieckiego ile T64 im zostało w celu oszacowania wielkości wyzwoleńczych sił kitajskich potrzebnych do spacyfikowania Kamczatki i Uralu.
prs
Powybijają się nawzajem.. lol..
oorim
ruscy wywołali wojnę, inflację, wzrost cen energii skutkiem czego zakupy świata w chinach spadną a ceny energii chinom także wzrosną... chiny powinny być zainteresowane końcem wojny ale oni nie kierują się dobrem ludzi ale chęcią dominacji polityczno-ideologiczno-militarnej..
eobywatel
ciekawe jak się dogadają, czy każdy Chińczyk (i Koreańczyk z północy) uczy się od przedszkola mówić i pisać po rusku? I czyich rozkazów będą słuchać? xi (kima)? czy putina? i jakie doświadczenie bojowe maja współcześni chińscy (i koreańscy) żołnierze poza ćwiczeniami? to będzie chaos...
bartoszw1973
Rosjanie będą ćwiczyć poddawanie się a Chińczycy branie do niewoli? :-)
moshe_klotz
Ciezkie czasy dla swiatowych terrorystów Jankesów.
2 mln ludowa arnia chinska nie jest sama.
Swiat jest niedobry, w/w to nie wszyscy koalicja anty-Jankee rosnie
Np: Korea Pln. oferuje 100 000 zolnierzy do Ukrainy
moshe_klotz
Nawet "sojusznicy" Jankesów zdradzaja,
Japonia znowu bierze weglowodory od Rosji +150 %
Korea Poludniowa demonstruje przeciw manewrom J
jaszczura odpowiada moshe_klotz
ruski troll się spocił

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki