REKLAMA

Chiny i Indie wzywają do pokojowego zakończenie ukraińskiego kryzysu

2022-09-25 03:12
publikacja
2022-09-25 03:12

Chiny i Indie wezwały w sobotę podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ do zakończenie wojny na Ukrainie i pokojowego rozwiązania kryzysu.

Chiny i Indie wzywają do pokojowego zakończenie ukraińskiego kryzysu
Chiny i Indie wzywają do pokojowego zakończenie ukraińskiego kryzysu
fot. Photographer Lev Radin / / ZUMA Press

"Wzywamy wszystkie zainteresowane strony do zapobiegania eskalacji kryzysu i ochrony uzasadnionych praw i interesów krajów rozwijających się" – powiedział chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi.

"Priorytetem jest ułatwienie negocjacji pokojowych" - podkreślił, wzywając do "sprawiedliwej i pragmatycznej" dyskusji na temat "pokojowego rozwiązania kryzysu".

Jak pisze AFP chiński minister spotkał się w Nowym Jorku z szefem resortu spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułebą i zapewnił go, że Pekin jest za poszanowaniem "integralności terytorialnej wszystkich krajów".

Z kolei minister spraw zagranicznych Indii Subrahmanjam Dżaiszankar powiedział, że jego kraj stoi po stronie "dialogu i dyplomacji".

"Ponieważ konflikt na Ukrainie szaleje, często jesteśmy pytani, po której jesteśmy stronie. A nasza odpowiedź za każdym razem jest bezpośrednia i szczera. Indie stoją po stronie pokoju i będą tam stać twardo". (PAP)

zm/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (31)

dodaj komentarz
barysza51
Rosja plan minimum zrealizowała. Po referendach ma teraz dostęp do Krymu drogą lądową.
xyzq
W trakcie rozbiorów Rosja zrobiła u nas plan maksimum. A i tak nie na wiele się to zdało....
xyzq
Tak jak pisałem wcześniej - nastąpi dyplomatyczna izolacja Rosji. Dopuki "klub pomrukujących" straszył świat aby przypomnieć o swojej sile - dla klubu było ok. Teraz jednak chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że jeden z członków klubu znajduje się na granicy obłędu i nie do końca wiadomo co zrobi. A kiedy - jeżeli - już to Tak jak pisałem wcześniej - nastąpi dyplomatyczna izolacja Rosji. Dopuki "klub pomrukujących" straszył świat aby przypomnieć o swojej sile - dla klubu było ok. Teraz jednak chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że jeden z członków klubu znajduje się na granicy obłędu i nie do końca wiadomo co zrobi. A kiedy - jeżeli - już to zrobi, to trzeba będzie wybrać stronę :) Albo klubu atomowych szaleńców - albo tych, którzy chcą aby świat przetrwał. Ciekawe, co zrobią Chiny i Indie... :) Wszak atomową pustynią trudno się zarządza.
od_redakcji
Przedstawiona narracja w artykule jest całkowicie fikcyjna. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń, jest przypadkowe...
trolley odpowiada pjoz
da, tawariszcz pisior! To kiedy ten obiecany węgiel będzie? Zimno sie robi, do pieca by dorzucił... XD
od_redakcji
Wymień trzy państwa, jakie by musiały zniknąć, aby na świecie zapanował pokój. Moje typy to: Usrael, USA i Niemcy.
od_redakcji
Obecnie jeden gość nad tym pracuje, Czy należy mu życzyć powodzenia?
od_redakcji
Tyle czerwieni ! O Rosjanina noga, źle typowałem?
kamikaze351
Dodałbym bonusa: Wlk. Brytanię

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki