Chiny dobijają rynek miedzi

2014-04-09 16:00
publikacja
2014-04-09 16:00
Kolejna chińska spółka nie jest w stanie wykupić obligacji, tymczasem rząd nie podejmuje działań i zapowiada, że możemy spodziewać się podobnych sytuacji. Miedź może jeszcze zaskoczyć - i to negatywnie - komentuje Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ.

Ukraina nadal powoduje niepewność, nie tylko na rynku surowców rolnych. Można zakładać, że to właśnie ryzyko eskalacji konfliktu na wschodzie Europy odpowiada za niewielkie, ale charakterystyczne wzrosty na złocie. Tymczasem pojawiają się szanse na porozumienie w Libii - rozmowy sił rządowych i rebeliantów owocują odblokowaniem dwóch mniejszych - i zapowiedzią uruchomienia kolejnych portów. Eksport ropy do Azji, na mocy wstępnego porozumienia, uruchomił także Iran - jednak kluczowe pozostaje pytanie, czy USA pozwolą na dalsze luzowanie sankcji w sytuacji przekraczania przez Iran umówionych kwot eksportu. Najbliższe dni powinny pokazać, jak kształtować się będzie sytuacja na rynku ropy.

Susze w Ameryce Południowej mocno odbiły się na cenach kawy. Także robusta, notowana w Londynie kawa z obszarów azjatyckich, notuje wzrosty. To jeden z ciekawszych towarów rolnych ostatnich tygodni.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki