REKLAMA

Chiny: Były członek komitetu olimpijskiego oskarżony o korupcję

2015-09-24 06:39
publikacja
2015-09-24 06:39

Były członek chińskiego komitetu olimpijskiego Xiao Tian będzie sądzony w związku z zarzutami o nadużywanie stanowiska i przyjmowania korzyści majątkowych - poinformował w czwartek organ do walki z korupcją Komunistycznej Partii Chin.

Agencja Reutera podaje, że Xiao pełnił też funkcję zastępcy szefa Generalnej Administracji Sportu, co odpowiada pozycji wiceministra. Według komunistycznej partii wykorzystywał on swoją pozycję, aby zapewnić żonie awanse, przyjmował łapówki, a także wydawał publiczne pieniądze na bankiety - poinformowano.

Organ do zwalczania korupcji Komunistycznej Partii Chin zwrócił także uwagę, że Xiao próbował ingerować w przebieg śledztwa w jego sprawie - miał m.in. płacić świadkom za milczenie.

Były członek chińskiego komitetu olimpijskiego został wykluczony z szeregów partii, a jego sprawą ma się zająć tamtejszy wymiar sprawiedliwości.

Prezydent Chin Xi Jinping energicznie walczy z korupcją; wykorzenienie tego zjawiska stało się jednym z jego głównych celów. Lansowana przez Xi kampania antykorupcyjna, w wyniku której ukarano już tysiące urzędników różnego szczebla, cieszy się ogromnym poparciem Chińczyków. (PAP)

lm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki