REKLAMA

Chińskie wojsko kontynuuje ćwiczenia wokół Tajwanu

2022-08-08 07:38
publikacja
2022-08-08 07:38
Chińskie wojsko kontynuuje ćwiczenia wokół Tajwanu
Chińskie wojsko kontynuuje ćwiczenia wokół Tajwanu
fot. ALY SONG / / Reuters

Chińskie wojsko kontynuuje w poniedziałek ćwiczenia na morzach i w przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu - poinformowało w mediach społecznościowych dowództwo wschodniego teatru działań chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW).

Armia będzie prowadzić "praktyczne ćwiczenia w przestrzeni morskiej i powietrznej". Chińscy żołnierze mają się szkolić m.in. w atakowaniu okrętów podwodnych - przekazano w oświadczeniu zamieszczonym na platformie Weibo.

Chiny od czwartku prowadzą bezprecedensowe ćwiczenia wojskowe na wodach i w przestrzeni powietrznej otaczających Tajwan. Część manewrów odbywa się zaledwie 20 km od tajwańskich wybrzeży. Manewry są reakcją na niedawną wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi w Tajpej, przeciwko której Pekin stanowczo protestował. Początkowo informowano, że ćwiczenia zakończą się w niedzielę. (PAP)

kjm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (1)

dodaj komentarz
orle

To nieprawda, że chińska armia prowadzi bezsensowne manewry wokół Tajwanu. Robi to z rozmysłem, aby nie tylko Tajwańczyków do tego przyzwyczaić i uśpić ich czujność, ale i dla całego świata, a przede wszystkim dla Ameryki. Gdy się wszyscy do tego przyzwyczają, dokona niespodziewanego desantu na wyspę i powstaną fakty dokonane.

To nieprawda, że chińska armia prowadzi bezsensowne manewry wokół Tajwanu. Robi to z rozmysłem, aby nie tylko Tajwańczyków do tego przyzwyczaić i uśpić ich czujność, ale i dla całego świata, a przede wszystkim dla Ameryki. Gdy się wszyscy do tego przyzwyczają, dokona niespodziewanego desantu na wyspę i powstaną fakty dokonane. Chiny liczą na to, że gdy niespodziewanie, a przede wszystkim szybko stworzą fakty dokonane, świat nie będzie prowadził wojny o Tajwan. I mają rację! Putinowi taka sztuczka z zaborem Ukrainy się nie udała, bo za szybko dążył do sukcesu i po prostu odpowiednio nie przygotował się, aby "owoc" dostatecznie dojrzał, zanim po niego sięgnie, by go zerwać! Chiny wyciągnęły z tego wnioski dla siebie. Uczą się na błędach, nie na własnych, a na cudzych! Pierwszą naukę wyciągnęły z nieudanej "głasnosti Gorbaczowa", teraz z porażki Putina na Ukrainie.Putinowi taka sztuczka z zaborem Ukrainy się nie udała, bo za szybko dążył do sukcesu i po prostu odpowiednio nie przygotował się, aby "owoc" dostatecznie dojrzał, zanim po niego sięgnie, by go zerwać! Stara doświadczona cywilizacja nie musi się spieszyć, może czekać i zbierać cenne doświadczenia z niepowodzeń innych... LO

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki