Chiński gigant inwestuje w Reddita. Użytkownicy protestują

Reddit poinformował, że pozyskał od inwestorów 300 mln dol. Użytkownicy serwisu protestują przeciwko jednemu z nich - chińskiemu gigantowi, firmie Tencent - publikując memy wyśmiewające cenzorskie wysiłki władz w Pekinie.

O zainteresowaniu Tencenta inwestycją w Reddita poinformował w ubiegłym tygodniu serwis TechCrunch. Wywołało to wyraźne niezadowolenie przyzwyczajonych do swobodnego wyrażania opinii użytkowników serwisu, którzy zaczęli umieszczać filmy, memy czy zdjęcia cenzurowane za Murem, przedstawiające m.in. mężczyznę zatrzymującego czołgi na Placu Tiananmen w 1989 r. czy Kubusia Puchatka, porównywanego przez internautów do przewodniczącego Xi Jinpinga.

(Reddit)

Wczoraj Reddit poinformował, że pozyskał od inwestorów 300 mln dol. Połowę kwoty miał otrzymać od Tencent Holding, chińskiego giganta - twórcy WeChata, aplikacji łączącej w sobie funkcje komunikatora, sieci społecznościowej i mobilnego portfela, z której korzysta kilkaset milionów ludzi za Murem, oraz popularnych gier komputerowych.

Właśnie na tę ostatnią kwestię zwrócił uwagę prezes Reddita Steve Huffman, stwierdzając, że gry są bardzo popularną kategorią w serwisie i doświadczenia Tencenta w tym zakresie przyciągnęły dwie spółki do siebie. Dostęp do Reddita jest zablokowany w Chinach od sierpnia.

Po pozyskaniu 300 mln dol. od inwestorów Reddit jest wyceniany na 3 mld dol.

MKa

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 15 specjalnie_zarejstrowany1

"Swobodne opinie" na redicie to just nie istnieja od jakis 5 lat. Moze z perspektywy bankiera ktory usuwa co drugi komentarz to obecny stan rzeczy jest tam "swobodny"

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.