Chile: Już 25 zabitych i 101 zaginionych po powodziach

2015-04-05 08:42
publikacja
2015-04-05 08:42

25 osób zginęło, a 101 uznaje się za zaginione po powodziach, które w ubiegłym tygodniu nawiedziły pustynne rejony na północy Chile - podały władze w niedzielę (czasu polskiego), ogłaszając najnowszy bilans ofiar. Wraz z upływem czasu rosną obawy o los zaginionych.

Poprzedni bilans mówił o 23 ofiarach śmiertelnych i 57 zaginionych.

W pustynnym zazwyczaj regionie Atakama kontynuowane są poszukiwania ocalałych osób, uwięzionych pod zwałami błota, które obecnie twardnieje pod wpływem pustynnego słońca, co utrudnia akcję ratunkową. W poszukiwaniach wykorzystywane są m.in. specjalnie szkolone psy.

Prezydent Chile Michelle Bachelet w sobotę odwiedziła dotknięte powodziami regiony, obiecując pomoc poszkodowanym. Chilijskie służby ratunkowe podają, że ok. 2,7 tys. uratowanych osób jest obecnie bez dachu nad głową. Ogółem na skutek powodzi, najgorszych w regionie od 80 lat, ucierpiało ok. 30 tys. ludzi.

Wywołane przez deszcze lawiny błotne i wylewające rzeki w ubiegłym tygodniu pozbawiły tysiące ludzi prądu i wody pitnej w suchych zazwyczaj regionach Coquimbo, Atakama i Antofagasta, a także zniszczyły domy i drogi. Opady wystąpiły też na Atakamie, najsuchszej pustyni na Ziemi.(PAP)

akl/ ura/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki