REKLAMA

Chcieli zarobić na kryptowalutach, stracili 170 tys. złotych

2021-09-14 17:39
publikacja
2021-09-14 17:39
Chcieli zarobić na kryptowalutach, stracili 170 tys. złotych
Chcieli zarobić na kryptowalutach, stracili 170 tys. złotych
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Policjanci w Krapkowicach przyjęli zgłoszenie od małżeństwa, które chcąc zarobić na kryptowalutach, przekazało oszustom około 170 tysięcy złotych - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Jak informuje rzecznik prasowy KP Policji w Krapkowicach, na miejscową komendę zgłosiło się małżeństwo, które przypuszczało, że za pośrednictwem internetu padło ofiarą oszustów.

Według ustaleń funkcjonariuszy, mieszkańcy powiatu krapkowickiego zainteresowali się możliwościami inwestycji mającymi przynieść pewny zysk. Z poszkodowanymi telefonicznie skontaktowały się osoby, które zaproponowały inwestycję w wirtualną walutę. Małżonkowie instruowani przez rozmówców ściągnęli aplikację, która miała usprawnić całą procedurę.

"Oszuści zapewniali poszkodowanych, że inwestując pieniądze w kryptowaluty istnieje pewny i przede wszystkim szybki zysk. Nakłonili ich nawet do podjęcia kredytu w banku aby zwiększyć potencjalny zysk. Niestety po kilku dniach małżeństwo zorientowało się, że jest to oszustwo. Gdy chcieli wypłacić pierwszą transzę obiecanych zysków, kontakt z przestępcami się urwał. Stracili około 170 tys. złotych" - relacjonuje policja.

Policja ostrzega i apeluje: "podczas załatwiania spraw przez internet lub telefonicznie musimy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i szczególnej czujności. Nigdy nie powinniśmy zbyt ufnie odbierać informacji, które przekazują nam osoby po drugiej stronie słuchawki. Pod żadnym pozorem nie podawajmy swoich danych do konta bankowego, numeru karty czy też danych z dowodu osobistego. Pamiętaj aby nie ściągać na telefon czy komputer aplikacji, które proponują osoby dzwoniące do nas w sprawach naszego konta bankowego. One mogą zawierać oprogramowania, które pozwolą oszustowi włamać się do twojego urządzenia".(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
syn_kornela
Głupota ludzka nie zna granic
e_gregor_z
Zarobić? Liczyli że dostaną za frajer kasę. Zarobić znaczy zapracować. Żeby nawet na giełdzie zarobić kilka procent to trzeba się trochę napracować robiąc analizę spółek które trafią do portfela.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki