REKLAMA

Chcesz dostać pracę? Nie szczep się przeciwko koronawirusowi. To warunek zatrudnienia szkoły w USA

2021-05-03 06:00
publikacja
2021-05-03 06:00
fot. Giulio Benzi / Shutterstock

Władze prywatnej szkoły na Florydzie, założonej przez antyszczepionkową aktywistkę, przestrzegły nauczycieli i innych pracowników, że nie będą zatrudniać nikogo, kto przyjął preparat przeciwko COVID-19 - podał portal telewizji ABC News.

Władze Centner Academy w Miami wysłały w tej sprawie zawiadomienie do rodziców w poniedziałek, informując o nowej polityce dla dwóch kampusów przeznaczonych dla około 300 dzieci w wieku przedszkolnym do wieku gimnazjalnego. Nauczyciele i pracownicy, którzy już przyjęli szczepionkę, zostali poinformowani, że nadal podlegają szkole, ale żeby nie kontaktowali się z uczniami.

Współzałożycielka placówki Leila Centner poinformowała pracowników w liście, że podjęła tę decyzję z "bardzo ciężkim sercem". Centner poprosiła tych, którzy nie otrzymali szczepionki na COVID-19, aby poczekali z tym do końca roku szkolnego, a nawet wtedy zaleciła wstrzymanie się przed zaszczepieniem.

Centner podtrzymała swą decyzję w oświadczeniu przesłanym AP, które zawierało nieudowodnione twierdzenie, że nieszczepione kobiety doświadczyły poronień i innych problemów rozrodczych tylko przez przebywanie w pobliżu zaszczepionych osób.

Agencja Żywności i Leków (FDA), Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz wiodące instytucje zajmujące się zdrowiem kobiet uznały szczepionki przeciwko COVID-19 stosowane w USA za bezpieczne i skuteczne; są one poddawane bezprecedensowej kontroli pod kątem bezpieczeństwa. W całym kraju nauczyciele otrzymali priorytetowy dostęp do szczepionek, aby uchronić ich przed narażeniem na koronawirusa, gdy szkoły zostaną ponownie otwarte.

Leila Centner i jej mąż David założyli szkołę w 2019 roku po przeprowadzce z Nowego Jorku do Miami. Strona internetowa szkoły promuje "wolność medyczną" od szczepionek i oferuje pomoc rodzicom w rezygnacji ze szczepionek, które wymagane są dla uczniów na Florydzie.

Wcześniej w tym miesiącu Centner skrytykowała środki podjęte przez CDC w celu ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa, i oświadczyła, że jej szkoła działa wbrew wytycznym od momentu ponownego otwarcia we wrześniu.

cyk/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
harrytracz
Miałem już wiele szczepień w życiu ale tej jednej nie przyjmę. Moja decyzja. Nie mniej jednak jak coś ma być dobrowolne to niech będzie bez nakazów i zakazów. Żadnego przymuszania ani piętnowania, na tym polega wolność.
grab
Wolność polega też na odpowiedzialności za drugiego człowieka, uważam że szczepiona dla dobra ludzkości powinna być obowiązkowa!
glowny_analityk_bankier_pl odpowiada grab
Ale nie jesteś w stanie wyjaśnić tego że jak ty się zaszczepisz a ja nie to ty jesteś bezpieczny a ja nie.Ja biorę to na swoją odpowiedzialność i każdy kto podejmie decyzję taką jak ja również bierze za siebie odpowiedzialność. W przeciwnym wypadku negujesz skuteczność tych preparatów.
prawdziwynierobot odpowiada glowny_analityk_bankier_pl
szkoda ze nie doczekaliśmy się odpowiedzi, bo też ostatnio się nad tym zastanawiałem - ja zaszczepiony, mam się bać niezaszczepionego? A może chodzi tu o to, żeby jak najwięcej tych szczepionek sprzedać, a niektórzy powtarzają bezmyślnie to, co gdzieś tam usłyszeli
konradcz
Ten portal kasuje wiadomości ... widać jak działa wolność słowa ...

mój komentarz został usunięty i nie było w nim nic obraźliwego ani złego ...

SZKODA CZASU NA TEN PORTAL I NA PISANIE WASZYCH KOMENTARZY, BO CO WYGODNE ZOSTANIE, A CO NIE SKASOWANE.

masekrut555
a co myślałeś? Na bitchute też kasują a zostal wypromowany przez rządy na "antysystemowy" i "niezalezny"
przecież na bankierze od zawsze leci mainstreamowa narracja; nie widziałeś jak manipulują nagłówkami w związku z zakażeniami i zgonami? A jak raz spadały z 29k do 3k zakażonych to jakoś
a co myślałeś? Na bitchute też kasują a zostal wypromowany przez rządy na "antysystemowy" i "niezalezny"
przecież na bankierze od zawsze leci mainstreamowa narracja; nie widziałeś jak manipulują nagłówkami w związku z zakażeniami i zgonami? A jak raz spadały z 29k do 3k zakażonych to jakoś nie trąbili codziennie że gwałtowny spadek zakażonych :D
batic
im więcej antyszczepionkowców, tym mniej antyszczepionkowców...
abcx
Przeczytaj oficjalne dane na temat śmiertelności zamiast głupio pitolić. Mediana zgonów 75 lat, żeby COVID był groźny trzeba mieć 70+ lat i chorobę współistniejącą najlepiej nowotwór.
https://pulsmedycyny.pl/koronawirus-w-polsce-kto-najczesciej-umiera-na-covid-19-raport-1107203
Dla pozostałych osób COVID nie
Przeczytaj oficjalne dane na temat śmiertelności zamiast głupio pitolić. Mediana zgonów 75 lat, żeby COVID był groźny trzeba mieć 70+ lat i chorobę współistniejącą najlepiej nowotwór.
https://pulsmedycyny.pl/koronawirus-w-polsce-kto-najczesciej-umiera-na-covid-19-raport-1107203
Dla pozostałych osób COVID nie jest nic groźniejszy od kataru...
jas2
"nieszczepione kobiety doświadczyły poronień i innych problemów rozrodczych tylko przez przebywanie w pobliżu zaszczepionych osób"

To lepsze niż szkodliwość 5G.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki