Chaos w wielu włoskich miastach z powodu strajków

Ogłoszone przez włoskie autonomiczne branżowe związki zawodowe strajki, przedstawiane przez nie jako antyrządowe, wywołały w piątek chaos w transporcie i w oświacie. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Rzymie.

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi (na środku).
Burmistrz Rzymu Virginia Raggi (na środku). (fot. Matteo Nardone / Reuters)

Protest objął przede wszystkim transport, tak lokalny, jak kolejowy i lotniczy, oraz oświatę. Nieczynnych było wiele żłobków i szkół, zarówno podlegających władzom centralnym, jak i terenowym.

Z powodu całodobowego strajku na kolei doszło do licznych utrudnień. Protest pracowników pogrążonych w kryzysie linii Alitalia zmusił je do odwołania 240 lotów. Ogłoszono nadzwyczajny plan działań, by zminimalizować skutki strajku.

W Rzymie, w dniu pierwszego w historii strajku generalnego wszystkich służb miejskich, protestowali pracownicy kilkunastu przedsiębiorstw komunalnych oraz urzędów. Stanęły – ale częściowo – metro i autobusy. Wstrzymano wywóz śmieci, choć w tej dziedzinie w Wiecznym Mieście panuje od dawna permanentny kryzys. Dlatego, jak podkreślają media, mieszkańcy stolicy Włoch, z typowym dla siebie cynizmem, orzekli, iż dzień strajku generalnego w ich mieście nie różnił się od innych dni tygodnia, gdy kursowanie komunikacji miejskiej czy wywóz śmieci pozostawiają wiele do życzenia.

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi napisała na Twitterze: "Mniejszość związkowców próbuje wziąć jako zakładników miasto z trzema milionami mieszkańców: pracowników, matek i ojców, którzy codziennie odprowadzają swoje dzieci do szkoły, studentów i pasażerów komunikacji".

"Większość obywateli jest zmęczona nieuzasadnionymi strajkami"- dodała burmistrz stolicy Włoch.(PAP)

sw/ zm/ jar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 silvio_gesell

Po włosku związek to fascio :)

! Odpowiedz
0 3 tergal

Związek zawodowy to sindacato, capisci?

! Odpowiedz
2 3 silvio_gesell odpowiada tergal

Oczywiście, że nie capisci. Bo cały „zachód” to system oparty na manifeście faszystowskim, czyli płacy minimalnej, komisji trójstronnej: pracodawców, pracowników i rządu, a sindicato, to po polsku syndykat, więc pierwowzór faszyzmu. BTW faszyzm nie jest zły, tylko zabijanie jest złe(!!!!!!!!!). A że w czasie II wojny Zabijali komuniści w Chinach, faszyści we Włoszech, naziści w Niemczech, monarchiści w Japonii, bolszewicy w ZSRR, nawet liberałowie USA, to tylko efekt przyrostu populacji przekraczającego wydobycie złotego pieniądza. I pomimo przegranej państw osi, wygrała idea faszystowska, bo to jest po prostu korporacjonizm, jeżdżenie Alfą Romeo Mussoliniego, Mercedesem, Mazdą, itd. Tak proste że aż bolesne. Całuski

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 tergal odpowiada silvio_gesell

Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces - wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio - wiązka) był ruchem/doktryną polityczno-społeczną opartej na tzw. silnym państwie. Faszyzm m.in. był wrogi wobec liberalizmu oraz komunizmu ... co miałeś z religii, Sylwek?

PS. Nie wiem co palisz, ale ja bym pomyślał może o zmianie gramatury lub dostawcy :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil