Chamenei krytykuje władze USA za postawę w trakcie protestów

2020-06-03 16:51
publikacja
2020-06-03 16:51

Duchowo-polityczny przywódca Iranu Ali Chamenei powiedział w środę, że śmierć George'a Floyda w USA, który zginął w Minneapolis podczas zatrzymania przez policję, "obnaża prawdziwą naturę władz Stanów Zjednoczonych".

/ fot. Khamenei.Ir/Xinhua/ZUMAPRESS / FORUM

"Przestępstwo popełnione na tym czarnoskórym człowieku jest tym samym, co rząd Stanów Zjednoczonych robi przeciwko całemu światu - powiedział Chamenei w telewizyjnym wystąpieniu. - Taka jest prawdziwa natura i charakter rządu USA, które dziś wyraźnie widzimy".

"W relacjach ze swoimi obywatelami rząd Stanów Zjednoczonych zachowuje się najgorzej jak może. Ludzie w USA mają pełne prawo czuć się zażenowani i zawstydzeni działaniami władz, szczególnie obecnych" - dodał irański przywódca.

Jak pisze agencja Reutera, irańskie media państwowe szeroko informują o protestach, które od kilku dni trwają w całych Stanach Zjednoczonych. Ich zarzewiem stała się śmierć Afroamerykanina George'a Floyda, który zmarł podczas zatrzymania na ulicy przez policjanta; mężczyzna udusił się przygnieciony przez funkcjonariusza do ziemi.

Jednak w irańskich mediach społecznościowych pojawia się wiele zarzutów wobec władz w Teheranie o stosowanie podwójnych standardów w krytykowaniu działań Waszyngtonu. Przypominane są wydarzenia z listopada zeszłego roku, gdy Irańczycy wyszli na ulice, aby zaprotestować przeciwko podwyżce cen paliw, co zakończyło się śmiercią 230 osób. Były to najkrwawsze antyrządowe demonstracje w tym kraju od rewolucji islamskiej w 1979 roku. (PAP)

zm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Protesty i zamieszki w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki