REKLAMA

Ceny ropy w dół. Surowiec traci po 3-dniowym rajdzie

2022-12-01 08:59
publikacja
2022-12-01 08:59

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po serii sesji ze zwyżką notowań. Inwestorzy oceniają sygnały z Chin o możliwym złagodzeniu polityki "Zero Covid" i czekają na zbliżające się posiedzenie OPEC+ - informują maklerzy.

Ceny ropy w dół. Surowiec traci po 3-dniowym rajdzie
Ceny ropy w dół. Surowiec traci po 3-dniowym rajdzie
fot. pan demin / / Shutterstock

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na I kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 80,21 USD, niżej o 0,42 proc., po wzroście w ciągu 3 poprzednich sesji o 5,6 proc.

Brent na ICE w dostawach na I wyceniana jest po 86,63 USD za baryłkę, niżej o 0,39 proc.

Inwestorzy oceniają coraz więcej pojawiających się sygnałów z Chin, które mogą złagodzić politykę "Zero tolerancji dla Covid".

W Chinach po fali protestów w wielu miastach władze Kantonu na południu kraju złagodziły w środę surowe środki zapobiegania pandemii Covid-19, uzasadniając to rządowymi wytycznymi dotyczącymi „optymalizacji” polityki "Zero Covid".

Wicepremier Sun Chunlan powiedział, że wysiłki Chin w walce z koronawirusem wkraczają w nową fazę wraz z osłabieniem wariantu Omikron i zaszczepieniem większej liczby mieszkańców Chin.

Tymczasem coraz bliżej spotkania krajów OPEC+ - już 4 grudnia.

Analitycy prognozują, że OPEC+ może podjąć decyzję o dalszym cięciu dostaw ropy z tej grupy po tym, jak producenci z 23 krajów OPEC+ zdecydowali o obniżyli dostawy ropy o 2 mln baryłek dziennie od początku listopada.

Analitycy firmy konsultingowej FGE szacują, że OPEC+ może zmniejszyć produkcję ropy o 2 mln baryłek dzienne, aby przeciwdziałać spadającym cenom ropy.

"Decyzja OPEC+ pozostaje jednak niepewna, ale prawdopodobnie będzie przedłużenie obowiązujących obecnie cięć" - mówi James Whistler, dyrektor zarządzający w Vanir Global Markets Pte.

"Grupa będzie potrzebować lepszego wyczucia rzeczywistych działań covidowych w Chinach, zanim zrobi coś więcej z poziomami produkcji" - dodaje. (PAP Biznes)

aj/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki