REKLAMA

Ceny ropy w USA nieznacznie w dół po silnym spadku w poniedziałek

2021-08-03 07:51
publikacja
2021-08-03 07:51
Ceny ropy w USA nieznacznie w dół po silnym spadku w poniedziałek
Ceny ropy w USA nieznacznie w dół po silnym spadku w poniedziałek
fot. curraheeshutter / / Shutterstock

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku nieznacznie tanieje po tym, jak w poniedziałek surowiec zaliczył najmocniejszy spadek notowań od 2 tygodni - o 3,6 proc. Inwestorzy śledzą informacje na temat rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa w Chinach i innych krajach Azji - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IX na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 71,19 USD, niżej o 0,10 proc.

Ropa Brent w dostawach na X na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 72,84 USD za baryłkę, niżej o 0,07 proc.

Uczestnicy rynku zastanawiają się nad konsekwencjami rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa w Chinach dla konsumpcji paliw w tym kraju.

Władze niektórych chińskich miast i prowincji podejmują działania w celu powstrzymania szerzenia się patogenu.

Chińska państwowa komisja zdrowia na początku tego tygodnia ogłosiła ponad 50 nowych lokalnych zakażeń koronawirusem w ośmiu regionach kraju.

W Pekinie niektóre szkoły apelują do uczniów, aby powrócili z letnich wakacji co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W Zhengzhou władze wymagają ujemnego testu na koronawirusa od wszystkich wjeżdżających do miasta.

W Kantonie miejscowa komisja zdrowia apeluje o niewyjeżdżanie z prowincji bez potrzeby, a osoby, które były w ostatnim czasie na obszarach ryzyka, muszą się zgłaszać na badania.

Obecnie w Chinach kontynentalnych na COVID-19 choruje 1.091 osób.

Z kolei w Indonezji, która jest największym na świecie importerem benzyny, władze przedłużyły do 9 sierpnia niektóre ograniczenia w kilku regionach z powodu COVID-19.

"W tym roku ceny ropy rosły, ale wpływ wariantu Delta na rynki paliw zaczął ograniczać zwyżki" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Wygląda na to, że konsumpcja ropy w krajach Azji zaczęła się wahać, a ceny surowca prawdopodobnie będą się konsolidować, dopóki perspektywy dotyczące popytu na paliwa nie będą lepsze" - dodaje.

Ropa WTI na NYMEX w N.Jorku staniała na zakończenie poprzedniej sesji o 3,6 proc. Był to najmocniejszy spadek notowań tego surowca od 2 tygodni. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki