REKLAMA

Ceny ropy w Nowym Jorku niższe, Brent w Londynie także tanieje

2014-09-17 08:09
publikacja
2014-09-17 08:09

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, Brent w Londynie także tanieje - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 94,75 USD, po zniżce o 13 centów.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 8 centów, do 98,97 USD za baryłkę.

Inwestorzy analizują komentarze z OPEC, że kartel może obniżyć kwoty dostaw ropy.

Kwota dziennych dostaw ropy z OPEC może zostać obniżona o 500 tys. baryłek do 29,5 mln baryłek w 2015 r. - poinformował Abdalla El-Badri z sekretariatu OPEC w Wiedniu.

"Obniżenie produkcji ropy przez OPEC ma sens" - ocenia Jonathan Barratt, ekonomista Ayers Alliance Securities w Sydney.

"Kraje OPEC prawdopodobnie nie będą wykorzystywać wolnych mocy wydobywczych i to zaostrzy sytuację na rynkach ropy w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy. Widzimy, że robi to Arabia Saudyjska" - dodaje.

Saudyjczycy ograniczyli już w sierpniu swoje dzienne dostawy ropy naftowej o 408 tys. baryłek. To największa redukcja dostaw ropy z Arabii Saudyjskiej od 2012 r.

OPEC podaje, że popyt na ropę z kartelu w 2015 r. spadnie do 29,2 mln baryłek z 29,5 mln b/d w 2014.

We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 1,96 USD do 94,88 USD/b, najwyżej na zamknięciu handlu od 3 września.

Od początku 2014 r. surowiec na giełdzie NYMEX w USA staniał o 3,7 proc. (PAP)

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ala
W końcu przemyślą, że lepiej pompować maksymalne ilości nawet po 30USD za baryłkę, bo wtedy wpłynie im tyle samo USD co z małej ilości po 100USD i będzie normalność na świecie. Jak ograniczają produkcję to trąca nabywców bo są niewiarygodni, na szczęście inne kraje nadrabiają z nawiązką i nasz kraj na tym W końcu przemyślą, że lepiej pompować maksymalne ilości nawet po 30USD za baryłkę, bo wtedy wpłynie im tyle samo USD co z małej ilości po 100USD i będzie normalność na świecie. Jak ograniczają produkcję to trąca nabywców bo są niewiarygodni, na szczęście inne kraje nadrabiają z nawiązką i nasz kraj na tym wiele zyska, bo cała gospodarka to odczuje, każde gospodarstwo domowe bez wyjątku

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki