Ceny prądu. Dostawcy chcą je podnieść

Cztery największe koncerny energetyczne złożyły wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych – wynika z informacji "Rzeczpospolitej". I jak dodaje środowy dziennik, ceny mogą istotnie wzrosnąć.

(fot. Kryzhov / Shutterstock)
"Rozpoczęła się kolejna odsłona batalii o wyższe ceny prądu dla gospodarstw domowych" - pisze środowa "Rz".

Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", wnioski taryfowe w tej sprawie do Urzędu Regulacji Energetyki złożyły cztery największe spółki energetyczne: Enea, Polska Grupa Energetyczna, Energa i Tauron.

"Takiej decyzji można się było spodziewać w przypadku dwóch pierwszych firm, dla których regulator ustalił stawki tylko do końca marca tego roku. Do negocjacji o wyższe ceny nieoczekiwanie dołączyły jednak także Energa i Tauron, które miały zatwierdzone taryfy do końca 2020 r." - czytamy

"Ceny energii mogą istotnie wzrosnąć, chodzi o ich podniesienie o kolejne kilkadziesiąt punktów procentowych – usłyszeliśmy nieoficjalnie od jednej z firm" - pisze "Rz".

Dziennik przypomina, że wcześniej URE zgodził się już na podwyżki samej energii elektrycznej o około 20 proc.

"To jednak tylko część całego rachunku za energię. Ostatecznie tegoroczne rachunki odbiorców indywidualnych za energię, obejmujące m.in. wzrost ceny prądu i kosztów dostarczenia energii do domów, są wyższe średnio o 12 proc., czyli 9 zł miesięcznie" - podaje dziennik.

aop/ mark/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 20 bangladesznadwisla

zrzuta całego kraju na górnictwo

! Odpowiedz
17 12 heldbaum

Wina Thusska.
Tym bardzieje trzeba zaorac wiatraki i budowac nowe bloki weglowe. Wegla mamy pod dostatkiem.
Panie Sasin - my murem za Panem!

! Odpowiedz
3 18 wonsz

Prąd z węgla, skoro już utrzymujemy armię górników i mamy elektrownie węglowe, moglibyśmy mieć za pół darmo. A czemu nie mamy?

https://wysokienapiecie.pl/12085-prawa-do-emisji-co2-a-cena-energii/
https://subiektywnieofinansach.pl/ceny-praw-do-emisji-co2-bija-rekordy-a-koszty-produkcji-pradu-nigdy-nie-byly-wyzsze- co-to-moze-oznaczac-dla-naszych-portfeli-trzy-scenariusze/
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-uprawnien-do-emisji-CO2-bija-kolejne-rekordy-7707508.html

Także nie, nie Tuska wina. Ale blisko.

PS
Ja osobiście lubię mieć prąd tani, bo zawsze wole płacić mniej, niż więcej. Ale obserwacja tego, co ludzkość z tym prądem wyczynia, prowadzi mnie do wniosku, że jest tak z 10 razy za tani. Głupotę i marnotrawstwo trzeba karać. Milionprocentowym podatkiem, jak nic innego nie pomaga.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 34 anty12

O jejku, jak oni mogli ? Jarus i Pinokio cos powiedza czy teraz podniecaja sie koronawirusem ? Beda doplaty dla nieudacznikow i kombinatorow, czy juz sobie daruja z propaganda panstwa opiekunczego i dobrobytu. Swedzi was wyborcy pisu pisa ? FAntastycznie niewyedukowany narodzie. Poczujecie smak ekonomi a nie prezydenckiego BS. Jarus wejdz tam z ABW i zajmij wszystkie firmy, ureguluj ceny, zrob wszystko co w Twojejm mocy zeby powstrzymac drapiencych kapitalistow a tym samym klekaj przed firmami amerykanskimi i gorikami. Ten rzad to jest patologia i nieudacznik na nieudaczniku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 kjx

Oni pogrążą ten kraj doszczętnie. Będzie bieda aż piszczy.

! Odpowiedz
4 54 misiosnechacz

15 pensja z tego będzie dla górników.

! Odpowiedz
5 76 sel

Przecież ceny węgla bardzo spadły przez 5 lat to prąd powinien być o połowę tańszy niż za PO a nie drożeć gdy już jest droższy o 30% niż w Wielkiej Brytanii? To samo gaz paliwa i najdroższa woda 2000 razy droższa niż za komuny?.

! Odpowiedz
40 30 adam.1983

Podziękuj uni i ich trosce o emisje co2

! Odpowiedz
7 46 kropax odpowiada adam.1983

O polityce CO2 wiadomo od bardzo dawna. Ja się pytam : Gdzie jest polska elektrownia atomowa obiecana kilka dekad temu? Wybrali już lokalizacje i technologię? Nieudacznicy albo oszuści.

! Odpowiedz
1 23 pomorzaninm odpowiada kropax

dokladnie ale spolka od budowy istenieje wiele lat i jest zarzad i sa wyplacane pensje ... za co sie pytam i z czyich pieniedzy i komu ...
czyste zlodziejstwo a jeszce jak beda NASI w sadach to dopiero bedąakcje ...
i co wtedy zrobimy? ..... NIC !!!
potupiemy sobie z bezsilnosci przed TV

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne