REKLAMA

Ceny polis OC wzrosły nawet o 30 procent

2015-07-21 05:05
publikacja
2015-07-21 05:05
EastNews

Przez rok ceny obowiązkowych polis OC wzrosły nawet o 30 proc. - wynika z wyliczeń porównywarki ubezpieczeniowej Superpolisa.pl dla "Gazety Wyborczej".

(EastNews)

Każdy kierowca wciąż może znaleźć dla siebie i tańsze, i droższe oferty OC - sprawdzanie cen w różnych towarzystwach pozwoli zaoszczędzić kilkaset zł doradza Bartłomiej Behnke z porównywarki Superpolisa.pl.

Np. w lipcu najniższa cena dla 33-latka w Warszawie to 541 zł, ale inny ubezpieczyciel zaproponuje mu OC za aż 1854 zł.

To przykładowe stawki dla bezszkodowych kierowców. Ale już jedna, nawet drobna kolizja wystarczy, by cena wzrosła np. o 25-30 proc., dwie szkody - nawet o ponad 60 proc. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
mfind
Niestety składki za OC będą rosły ponieważ ubezpieczyciele od kilku lat dokładają od interesu jeśli chodzi o obowiązkowe OC (w pewnej części odbijają to sobie oczywiście na innych ubezpieczeniach).

W teorii wyższe składki powinny stopniowo sprawiać, że mniejsze problemy będą stwarzane przy wypłacie odszkodowania,
Niestety składki za OC będą rosły ponieważ ubezpieczyciele od kilku lat dokładają od interesu jeśli chodzi o obowiązkowe OC (w pewnej części odbijają to sobie oczywiście na innych ubezpieczeniach).

W teorii wyższe składki powinny stopniowo sprawiać, że mniejsze problemy będą stwarzane przy wypłacie odszkodowania, ale jak na razie i tak w tej kwestii Polacy radzą sobie coraz lepiej (nasza świadomość ubezpieczeniowa rośnie dlatego wiemy jakie odszkodowanie nam się należy i coraz więcej poszkodowanych skutecznie egzekwuje należne im kwoty).

Prosty rachunek: ubezpieczyciele dostają mocniej po kieszeni z odszkodowaniami, a więc mają większe koszty, jeśli mają większe koszty to muszą podnieść ceny, aby w końcu zarabiać na OC - zakład ubezpieczeń to taka sama firma jak piekarnia czy sklep spożywczy, który musi zarabiać na swoich produktach ;)

Pozdrawiam,
Łukasz
~iks
Jeśli chodzi o OC to ja zawsze kieruję się ceną, szukam przez kalkulator cuk gdzie mają najtaniej, Jakoś nie narzekam do tej pory.
~postman
witamy w EU, od teraz co roku tylko drozej.
~Grzechu_comeback
"nawet drobna kolizja wystarczy, by cena wzrosła np. o 25-30 proc"
FAKYCZNIE to propozycja na kolejny rok może być o KILKASET PROCENT wyższa. Dlaczego? By pozbyć się klienta. Jeżeli ktoś wybiera najtańsze oferty to właśnie z tym mechanizmem może się liczyć.
~JA6969
To wg Ciebie warto płacić za oc 1800 a nie 600 bo w razie szkody składka wzrośnie o tylko o 300? Pomyśl co piszesz. A jak nie dociera dlaczego tak się dzieje to prosta matematyka: za oc wpłacisz do TU nawet 1000 a szkodę zrobisz za 5000 to jako właściciel TU byłbyś szczęśliwy posiadając takiego klienta na kolejny rok To wg Ciebie warto płacić za oc 1800 a nie 600 bo w razie szkody składka wzrośnie o tylko o 300? Pomyśl co piszesz. A jak nie dociera dlaczego tak się dzieje to prosta matematyka: za oc wpłacisz do TU nawet 1000 a szkodę zrobisz za 5000 to jako właściciel TU byłbyś szczęśliwy posiadając takiego klienta na kolejny rok za nawet 1200? Raczej nie sądze. Wiadomo że szkodowych klientów żadne TU nie lubi BO DO NICH DOPŁACA. Prosta ekonomia i nie dziwie się że tak robią
~Grzechu_comeback odpowiada ~JA6969
to nie kwestia "myślenia" tylko tego, co życie przynosi, szanowny agencie najtańszych towarzystw.... Dla jasności. Zrezygnowałem z assistansów auto kasków i wykupiłem najtańszą zaproponowaną ofertę.... Pomyśl jak przeczytasz ;) Nie pisałem o tym CO WARTO, tylko czego należy się to nie kwestia "myślenia" tylko tego, co życie przynosi, szanowny agencie najtańszych towarzystw.... Dla jasności. Zrezygnowałem z assistansów auto kasków i wykupiłem najtańszą zaproponowaną ofertę.... Pomyśl jak przeczytasz ;) Nie pisałem o tym CO WARTO, tylko czego należy się spodziewać
~JA6969 odpowiada ~Grzechu_comeback
" Jeżeli ktoś wybiera najtańsze oferty to właśnie z tym mechanizmem może się liczyć" sam tak pisałeś a potem "Zrezygnowałem z assistansów auto kasków i wykupiłem najtańszą zaproponowaną ofertę...."
A więc najpierw narzekasz na to że firmy tak postepują przy szkodzie (FAKYCZNIE to propozycja
" Jeżeli ktoś wybiera najtańsze oferty to właśnie z tym mechanizmem może się liczyć" sam tak pisałeś a potem "Zrezygnowałem z assistansów auto kasków i wykupiłem najtańszą zaproponowaną ofertę...."
A więc najpierw narzekasz na to że firmy tak postepują przy szkodzie (FAKYCZNIE to propozycja na kolejny rok może być o KILKASET PROCENT wyższa) a potem na to narzekasz? Decyzja pls

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki