REKLAMA

Ceny miedzi na giełdzie w Londynie stabilizują się

2020-01-22 08:18
publikacja
2020-01-22 08:18

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie jest wyceniana stabilnie, po silnym spadku, o 1,6 proc., na zakończenie wtorkowej sesji. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.160,00 USD za tonę - podają maklerzy.

/ fot. Djelen / Shutterstock

Na Comex w N.Jorku miedź zyskuje 0,16 proc. do 2,7980 USD za funt.

We wtorek miedź na LME staniała o 1,6 proc. w reakcji na obawy inwestorów, że koronawirus, który rozprzestrzenia się w Chinach, może wpłynąć negatywnie na tamtejszą gospodarkę.

Do tej pory nowy koronawirus spowodował w Chinach śmierć dziewięciu osób.

Z kolei w USA mieszkaniec stanu Waszyngton, który niedawno przebywał za granicą, jest pierwszym wykrytym w Stanach Zjednoczonych nosicielem nowego niebezpiecznego koronawirusa pochodzącego z Chin.

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty również w Tajlandii, Japonii i Korei Południowej.

Urzędnicy z resortów zdrowia próbują oszacować zagrożenia związane z tą chorobą obawiając się podobnego "spustoszenia", jakie wywołała epidemia SARS w 2003 r.

W środę Światowa Organizacja Zdrowia ma zdecydować, czy ogłosić alert w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wówczas zalecane byłoby ograniczenie ruchu turystycznego i monitorowanie podróżnych linii lotniczych przylatujących z regionów, w których rozprzestrzenia się wirus.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zniżkowała o 99 USD i kosztowała na zamknięciu handlu 6.160,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki