REKLAMA

Ceny benzyny spadły 50. dzień z rzędu. Nie u nas, tylko w USA

2022-08-05 21:19
publikacja
2022-08-05 21:19
Ceny benzyny spadły 50. dzień z rzędu. Nie u nas, tylko w USA
Ceny benzyny spadły 50. dzień z rzędu. Nie u nas, tylko w USA
fot. Sharkshock / / Shutterstock

Amerykanie płacą obecnie średnio 4,13 dolara za galon (3,7 litra) benzyny. Spadek ceny tego paliwa w USA notuje się już 50 dzień z rzędu.

Jak podaje Amerykański Związek Motorowy (AAA), jest to najszybsze tempo spadku kosztów benzyny od dekady. Średnia cena w kraju wynosi obecnie 4,13 dolara za galon, a w ośmiu stanach nawet poniżej 4 dolarów.

Fox News zauważył, że ceny benzyny osiągnęły szczyt w czerwcu. Sięgały 5,02 dolara za galon. W Nowym Jorku wynoszą teraz 4,48 dolara, w New Jersey - 4,35 dolara, a w Connecticut - 4,31 dolara za galon. Najtaniej jest w Teksasie - 3,69 dolara.

"Tankując mniej, konsumenci wydają się odciążać portfele. Są powody do ostrożnego optymizmu, że koszty wciąż będą spadać, zwłaszcza jeśli światowa cena ropy nie będzie gwałtownie rosła. Ale ogólna sytuacja pozostaje bardzo zmienna” - ocenił rzecznik AAA Andrew Gross.

Fox News przypomniał, że prezydent Joe Biden tweetował na początku tego tygodnia, że obecny spadek cen benzyny jest najszybszym, jaki naród widział od ponad dekady. Jak dodała stacja, krytycy amerykańskiego przywódcy nie przegapili jednak, że jest wciąż droższa prawie 2 dolary za galon niż kiedy objął urząd.

W opinii AAA ceny benzyny mogą wciąż spadać.

"Jeśli popyt na benzynę pozostanie niski wraz ze wzrostem zapasów, ciągłym spadkiem cen ropy naftowej, kierowcy prawdopodobnie nadal będą obserwować przy dystrybutorze spadek kosztów" – przewiduje Amerykański Związek Motorowy.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
prezestak
A bezmajetek ma rekordy i ciemny lud się cieszy oglądając tvp nieświadomy ze ich znowu ograbili.
ptokbentoniczny2
No to policzmy po ile jest paliwo w USA. Średnia cena 4,13$ za galon. 1$ = 4,63 czyli galon kosztuje 19,12 zł. Galon to nieco więcej niż 3,7 litra. Dokładnie 3,785. Czyli wychodzi na to, że litr benzyny (średnio) kosztuje 5,05 zł. A u nas 6.99 zł. I co Panie Obajtek? Zysk Orlenu nie pochodzi z dojenia klientów? Te wszystkie komentarze No to policzmy po ile jest paliwo w USA. Średnia cena 4,13$ za galon. 1$ = 4,63 czyli galon kosztuje 19,12 zł. Galon to nieco więcej niż 3,7 litra. Dokładnie 3,785. Czyli wychodzi na to, że litr benzyny (średnio) kosztuje 5,05 zł. A u nas 6.99 zł. I co Panie Obajtek? Zysk Orlenu nie pochodzi z dojenia klientów? Te wszystkie komentarze płatnych trolli, że Orlen nie doi swoich klientów są na nic.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
warszawyak
Chwała Ukrainu !!! a ty mądry inaczej Polaku na miskę ryżu z.....j !
jenak
Zawsze można pojechać do Niemiec. Tam z pewnością jest taniej. Kredensie/lemingu, czas w drogę.
arzab
Najpierw niech jadą nieudacznicy, którzy swoimi nieudolnymi rządami doprowadzili do takiej sytuacji !

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki