Cena ropy crude na giełdzie w Nowym Jorku w piątek obniżyła się o 4% do poziomu 49,72 dolarów za baryłkę. Pierwszy raz od 18 lutego kurs zamknięcia był niższy niż 50 dolarów. Notowania ropy Brent w Londynie obniżyły się o 1,39 dolara do poziomu 51,09 dolarów za baryłkę.
Od najwyższego w historii poziomu 58,28 dolarów za baryłkę ropy crude osiągniętego 4 kwietnia cena kontraktów na ropę obniżyła się o 14,7%, głównie za sprawą zwiększenia wydobycia przez kartel OPEC.
Stan zapasów ropy wzrósł do najwyższego poziomu od połowy 2002 roku. W ubiegłym tygodniu Departament Energii poinformował o wzroście stanu zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych o 5,5 mln baryłek. Poziom zapasów jest o 9% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Dziś rynki finansowe w Wielkiej Brytanii są zamknięte i nie będzie notowań ropy Brent.
M.C.
























































