Celon Pharma wytworzy testy do diagnostyki SARS-COV-2

2020-03-13 12:56
publikacja
2020-03-13 12:56

Celon Pharma zamierza wytwarzać testy do diagnostyki zakażeń SARS-COV-2 - poinformowała spółka w komunikacie. Testy te znajdują się wśród rekomendowanych przez WHO.

/ Celon Pharma

Celon Pharma podał w piątek, że podjął decyzję o priorytetowym wdrożeniu wytwarzania testów do diagnostyki qRT-PCR w nowo powstających laboratoriach spółki w Kazuniu Nowym.

"Decyzja ta podjęta została na podstawie pozytywnej oceny dotychczas przeprowadzonych testów i prób technologii qRT-PCR w spółce, zgromadzonych zasobów i doświadczenia zespołów w zakresie diagnostyki molekularnej, a także oceny potencjału biznesowego w świetle dostępnych i antycypowanych danych epidemiologicznych" - podano w komunikacie.

Spółka wskazała, że testy znajdują się wśród testów rekomendowanych przez WHO.

"Mamy zasoby i środki potrzebne do rozpoczęcia wytwarzania testów do diagnostyki zakażeń SARS-COV-2 w technologii qRT-PCR. Rozwijane przez nas testy typu one-step już są wdrażane w innych krajach europejskich, znajdują się również wśród rekomendowanych przez WHO" - poinformował prezes Maciej Wieczorek w komunikacie przesłanym PAP Biznes.

"Chcemy wyjść naprzeciw ważnej potrzebie medycznej, która jak pokazują analizy, może stanowić ogromne wyzwanie dla systemów ochrony zdrowia" - dodał.

Celon podał, że opracowywane testy oparte są na przygotowaniu materiału według metody one-step qRT-PCR, która jest obecnie wdrażana w Niemczech i USA.

"Dzięki temu oczekuje się, że będą wysoce wydajne, ograniczając czas uzyskania wyniku od momentu pobrania materiału biologicznego z górnych dróg oddechowych do 12-24 h" - podała spółka.

Zarząd oczekuje pełnej gotowości w zakresie masowego wytwarzania i sprzedaży testów przed sezonem jesiennym, a także gotowości do wykonywania badań w tym okresie.

Kurs Celon Pharma rośnie po podaniu tej informacji o 33 proc. (godzina 14.18). (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki