REKLAMA

Celon Pharma może opublikować wyniki badań klinicznych II fazy nad esketaminą za kilka tygodni

2021-03-03 11:14
publikacja
2021-03-03 11:14

Celon Pharma może opublikować za kilka tygodni pełne wyniki badań klinicznych II fazy nad esketaminą, łącznie z wynikami 6-tygodniowej obserwacji - wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wieczorka. Spółka jest obecnie w procesie due dilligence z kilkoma firmami zainteresowanymi projektem.

Lek oparty o esketaminę, który ma być stosowany w depresji lekoopornej, jest najbardziej zaawansowanym projektem Celonu Pharma. W 2020 roku spółka zakończyła analizę wyników II fazy badania klinicznego u pacjentów z depresją jednobiegunową. Na początku stycznia spółka otrzymała wyniki II fazy klinicznej w depresji dwubiegunowej.

Prezes Maciej Wieczorek, pytany kiedy można spodziewać się pełnych wyników badań klinicznych II fazy nad esketaminą, łącznie z wynikami 6-tygodniowej obserwacji, odpowiedział: "Zbieramy dane. Potrzebujemy kilku tygodni".

Celon informował w styczniu, że może rozpocząć III fazę kliniczną esketaminy pod koniec drugiego kwartału 2021 roku.

"III fazę chcemy zrealizować z partnerem. Obecnie jesteśmy w procesie due dilligence, z kilkoma firmami zainteresowanymi Falkieri. Termin podpisania umowy zależy oczywiście od przebiegu tego procesu, ale również od uzyskania warunków współpracy, które będą dla nas optymalne i obejmą, zarówno współpracę merytoryczną, ale i kwestie finansowe, przełożą się na realne korzyści dla spółki i jej akcjonariuszy" - poinformował PAP Biznes prezes Maciej Wieczorek.

"Aktualnie przygotowujemy dokumentację dla agencji rejestracyjnych zarówno FDA, jak i EMA, które będzie obejmowała m.in. projekty badań klinicznych III fazy" - dodał. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki