REKLAMA

Celon Pharma miała po III kw. 24,7 mln zł zysku netto wobec 10,3 mln zł przed rokiem

2020-11-30 18:18
publikacja
2020-11-30 18:18
fot. Robert Galileusz / Celon Pharma

Celon Pharma odnotowała po trzech kwartałach 2020 roku 24,7 mln zł zysku netto wobec 10,3 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 23,7 mln z 8 mln zł, EBITDA zwiększyła się do 44,8 mln zł z 23,4 mln zł, a sprzedaż do 100,4 mln zł z 75,3 mln zł.

W samym trzecim kwartale przychody spółki wyniosły 30,5 mln zł (24 mln zł przed rokiem), EBITDA wyniosła 9,7 mln zł (6,9 mln zł rok wcześniej), EBIT 1,9 mln zł (1,6 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 4 mln zł (2,1 mln zł rok wcześniej).

Spółka podała w raporcie, że wartość sprzedaży produktów w trzecim kwartale była niższa o 6,7 proc. w stosunku do drugiego kwartału.

"Dotyczyło to zarówno rynku krajowego, gdzie spadek wynikał z tradycyjnie niższej sprzedaży leków w okresie wakacji oraz rynku eksportowego, gdzie w drugim kwartale br. spółka odnotowała wysokie wzrosty sprzedaży eksportowej, w wyniku +zatowarowania+ tych rynków w związku z ponownym uruchomieniem sprzedaży na rynkach EU oraz wejściem na rynek Francji i Holandii" - podano w raporcie.

Spółka wskazała, że koszty sprzedaży w trzecim kwartale powoli wracały do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

"Koszty wytworzenia produktów sprzedanych wzrosły więcej niż proporcjonalnie, w porównaniu z poprzednim kwartałem, jako efekt między innymi wzrostu zużycia surowców i materiałów niezbędnych do testów i prób związanych z uruchomieniem dodatkowych mocy wytwórczych, dla produkcji inhalatorów" - podano w raporcie.

"Dodatkowe moce dostępne są już od listopada 2020 roku. Jednocześnie wymagały kilkutygodniowego przestoju produkcyjnego na wydziale produkcji inhalatorów niezbędnego do uruchomienia i walidacji nowych maszyn i urządzeń oraz stref produkcyjnych. Koszty jednostkowe materiałów nie różniły się znacząco od analogicznych kosztów zeszłorocznych" - dodano.

Celon Pharma jest firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki