REKLAMA

Carbon Group planuje 2 emisje akcji; chce pokryć zadłużenie oraz pozyskać inwestora (opis)

2023-02-02 16:58
publikacja
2023-02-02 16:58

Carbon Group zamierza przeprowadzić emisję do 19,5 mln akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna akcji wyniesie 0,16 zł – podała spółka w projektach uchwał na NWZ zaplanowane na 28 lutego. Spółka chce też przeprowadzić emisję prywatną akcji serii E, z wyłączeniem prawa poboru, skierowaną do wybranych inwestorów.

Jak podano, emisja akcji serii D, która jest emisją z zachowaniem prawa poboru, ma na celu oddłużenie spółki, natomiast emisja prywatna akcji serii E ma na celu pozyskanie inwestora oraz kapitału niezbędnego dla dalszego rozwoju spółki. Spółka chce pozyskać inwestora, który rozwinie dotychczasową działalność spółki oraz ewentualnie rozszerzy ją o nowe obszary.

Jak wynika z projektów uchwał, Carbon Group zamierza podwyższyć kapitał maksymalnie o 1,95 mln zł, poprzez emisję do 19,5 mln akcji serii D.

Prawo poboru akcji serii D będzie dotyczyło akcjonariuszy, którzy będą posiadali akcje Carbon Group w dniu 10 marca 2023 r. Na jedną starą akcję spółki będzie przypadało jedno prawo poboru, natomiast jedno prawo poboru będzie uprawniać do objęcia 3 akcji serii D.

Projekty uchwał na WZA Carbon Group zakładają także podwyższenie kapitału spółki o kwotę nie wyższą niż 2,6 mln zł, poprzez emisję nie więcej niż 26 mln akcji serii E. Cena emisyjna nowych akcji serii E została ustalona na 0,24 zł.

Emisja akcji serii E zostanie przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej, poprzez zawarcie umów z wybranymi podmiotami. Zarząd spółki zostanie upoważniony do zaproponowania objęcia akcji serii E wybranym inwestorom, których liczba nie będzie większa niż 149. Umowy objęcia akcji serii E mają zostać zawarte do dnia 25 sierpnia 2023 r.

"Widzimy potrzebę podjęcia działań w celu pozyskania dodatkowych funduszy. Kwota dokapitalizowania powinna pozwolić spółce na jej oddłużenie w ramach porozumień z wierzycielami i tylko na ten cel przeznaczone zostaną pozyskane środki. Jest to obecnie jeden z kluczowych procesów mających zapewnić spółce możliwość dalszego rozwoju" - powiedział Dominik Staroń, prezes Carbon Group, cytowany w komunikacie prasowym.

"Emisja serii E ma mieć charakter rozwojowy i ze względu na jej wartość wiązać się będzie z dużym prawdopodobieństwem z przejęciem kontroli nad spółką przez duży podmiot, z którym prowadzone są zaawansowane rozmowy" - dodał.

Spółka Carbon Group pod koniec ubiegłego roku zawarła list intencyjny z potencjalnymi inwestorami prowadzącymi działalność w sektorze odnawialnych źródeł energii, którzy są zainteresowani jej dokapitalizowaniem. Przewidziana wartość inwestycji wynosi co najmniej kilka milionów złotych, w zamian za uzyskanie statusu podmiotu dominującego.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że w wyniku zakończenia realizacji kluczowych zadań operacyjnych w spółce, ze stanowiska prezesa zarządu zrezygnował Cezary Jasiński, który czasowo pełnił tę funkcję. Cezary Jasiński dalej będzie związany z działalnością Carbon Group, jednak w charakterze członka Rady Nadzorczej oraz akcjonariusza spółki. W jego miejsce powołany został Dominik Staroń. (PAP Biznes)

pam/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki