REKLAMA

Captor Therapeutics sprzeda 400 tys. nowych akcji po 100 zł za sztukę

2023-09-23 08:34
publikacja
2023-09-23 08:34

Captor Therapeutics sprzeda 400 tys. nowych akcji serii P po 100 zł za szt. - poinformowała spółka w komunikacie. Zamknęła ona właśnie księgę popytu prowadzoną przez Trigon DM, Trigon Investment Banking oraz BM PKO BP. Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na realizację celów strategii na 2023-25.

Captor Therapeutics sprzeda 400 tys. nowych akcji po 100 zł za sztukę
Captor Therapeutics sprzeda 400 tys. nowych akcji po 100 zł za sztukę
/ Captor Therapeutics

Emisja akcji serii P odbywa się z wyłączeniem prawa poboru i jest przeprowadzana w granicach kapitału docelowego.

Zarząd Captor Therapeutics po rozważeniu wyników procesu budowania księgi popytu oraz rekomendacji firm inwestycyjnych ustalił ostateczną cenę emisyjną akcji serii P na 100 zł za jedną oraz zdecydował złożyć inwestorom oferty objęcia wszystkich 400 tys. oferowanych akcji.

Oznacza to, że z emisji spółka pozyskała 40 mln zł.

Captor Therapeutics, firma biofarmaceutyczna zajmująca się rozwojem leków opartych na celowanej degradacji białek (Targeted Protein Degradation, TPD), pozyska 40 mln zł w ramach oferty publicznej zrealizowanej w trybie subskrypcji prywatnej przeprowadzonej w dniach 21-22 września. Do inwestorów trafią wszystkie oferowane akcje serii P w liczbie 400 000, obejmowane po cenie 100 zł. Przydział i cena emisyjna zostały ustalone w ramach budowy księgi popytu, prowadzonej przez PKO BP Biuro Maklerskie, Trigon DM i Trigon Investment Banking.

"Bardzo nas cieszy znaczące zainteresowanie ofertą. Zgłoszony przez inwestorów popyt istotnie przewyższył liczbę oferowanych akcji, co jest dla nas pozytywnym sygnałem. Wspólnie z naszymi akcjonariuszami przybliżamy się do realizacji kolejnych kamieni milowych" - powiedział prezes Captor Therapeutics Tom Shepherd.

"Pozyskany kapitał przeznaczymy na realizację celów strategii obejmującej lata 2023-25. W pierwszej kolejności koncentrujemy się na rozpoczęciu badań klinicznych dla najbardziej zaawansowanego projektu, jakim jest CT-01. Aktualnie finalizujemy kolejne, kluczowe kroki w ramach projektu –wybór partnera Clinical Research Organization (CRO) oraz złożenie wniosku o zgodę na przeprowadzenie badania klinicznego, co nastąpi w tym roku" - dodał.

Radosław Krawczyk, członek zarządu ds. finansowych Captor Therapeutics, poinformował, że dzięki zebranym środkom spółka stabilizuje pozycję gotówkową w średnim terminie w związku z przewidywanymi zwiększonymi wydatkami na badania kliniczne. 

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki