CIS: marszałek Sejmu pokryje koszty przelotu członków rodziny

Wszystkie przeloty marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami były związane z obowiązkami służbowymi; marszałek zdecydował o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny; pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne - poinformował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Dyrektor CIS wyjaśnił następnie, że "kwota zostanie oszacowana na podstawie umowy Kancelarii Sejmu z PLL LOT". "Zgodnie z nią koszty przelotów poselskich są zryczałtowane na poziomie 572,40 zł (przelot dla jednej osoby w jedną stronę) i w ten sposób zostanie ustalona wysokość przelewu" - poinformował Grzegrzółka we wpisie na Twitterze.

Według czwartkowych doniesień radia ZET, marszałek Sejmu lata z rodziną rządowym samolotem. Radio ZET dotarło do dokumentów potwierdzających sześć lotów, podczas których na pokładzie poza Kuchcińskim znajdowali się członkowie jego rodziny i oficer Służby Ochrony Państwa. Jak podkreśliło radio, nie wiadomo, czy rodzina Kuchcińskiego zapłaciła za te loty.

W czwartek Centrum Informacyjne Sejmu informowało, że każda podróż Marka Kuchcińskiego samolotem rządowym miała charakter służbowy, zaś "obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu".

"Z możliwości towarzyszenia marszałkowi Sejmu w podróżach korzystają zresztą przede wszystkim reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, co ułatwia sprawną realizację programu podróży, a zarazem nie ma nic wspólnego z korzyściami o charakterze osobistym" - informowano.

W piątek dyrektor CIS w informacji przekazanej PAP podkreślił, że marszałek Sejmu, "będący druga osobą w państwie i realizujący szereg zadań w kraju i poza jego granicami, ma prawo do korzystania z samolotów rządowych". Jak przekazał, wszystkie zrealizowane przeloty marszałka Sejmu "zawsze były związane z pełnieniem obowiązków służbowych - były to oficjalne podróże w żaden sposób nie stojące w sprzeczności z obowiązującymi przepisami".

"Marszałek Sejmu podjął decyzję o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny, o których jest mowa w przestrzeni medialnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne" - poinformował Grzegrzółka.

W piątek, w związku z doniesieniami o lotach marszałka Sejmu i jego rodziny, klub parlamentarny PO-KO złożył wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji; kandydatką klubu na objęcie stanowiska marszałka Izby jest jej obecna wicemarszałek, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO-KO). (PAP)

reb/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 8 barysza51

Hasło PiS - wystarczy nie kraść.

! Odpowiedz
4 9 barysza51

Wszystko dopiero jak się wykryje. A pamiętam hasło PiS - wystarczy nie kraść.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 16 borma

Pokryje , jak zechce. Czy ministrowie oddali otrzymane premie? Nic o tym nie slyszalem. Takmim jak i marszalkowi po prostu to sie nalezalo . Nie,po szli po wladze , zeby sobie oszczedzac. Juz slysze naszego zlotoustego marszalka senatu , ktory przywola porownanie , ze lot na ksiezyc jest wielokrotnie drozszy . I co ? Nie jest tak. Mamy niezwyköe yntellygentnych marszalkow , premiera i ministrpw. Po,prostu elyta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 adamp222666

Czy można wynająć sobie taki samolocik - dla 6 osób za 3,600 Pln ??

! Odpowiedz
4 12 jerloz210935

winien ponieść koszty 30% eksploatacji samolotu,chęc zaimponowania rodzince było przesłanką
do nadużywania samolotu.

! Odpowiedz
27 19 newconnect

"Z możliwości towarzyszenia marszałkowi Sejmu w podróżach korzystają zresztą przede wszystkim ... lizodupcy PISu" bo któżby inny się odważył...

! Odpowiedz
9 20 --__hubert__---__--__--__--__-

Pan Marszałek powinien dostać solidną karę finansową aby więcej nie wykorzystywał stołeczka

! Odpowiedz
58 27 ajwaj

""obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu""

No to ja prosze SaoPaulo, Tybet, Pekin - tak na poczatek

Zlapali zlodzieja za lape w kieszeni i jeszcze mówi to nie moja reka.
Typowa PISa bez maski.

! Odpowiedz
54 21 ajwaj

Wg. Grabca zachowanie Kuchcińskiego przypomina rosyjskich oligarchów i arabskich szejków, a nie polityka demokratycznego państwa.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil