REKLAMA

CELON PHARMA S.A.: Zawarcie umowy o wspólnym rozwoju i komercjalizacji leku do inhalacji zawierającego salmeterol i flutykazon na terenie USA

2022-11-29 15:20
publikacja
2022-11-29 15:20
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 26 / 2022
Data sporządzenia: 2022-11-29
Skrócona nazwa emitenta
CELON PHARMA S.A.
Temat
Zawarcie umowy o wspólnym rozwoju i komercjalizacji leku do inhalacji zawierającego salmeterol i flutykazon na terenie USA
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Celon Pharma S.A. („Emitent”) informuje, iż w dniu 29 listopada 2022 roku zawarł ze spółką Zydus Worldwide DMCC („Partner”) umowę o wspólnym rozwoju i komercjalizacji inhalatora proszku suchego zawierającego kombinację substancji salmeterol i flutykazon („Umowa”).

Umowa dotyczy wspólnego rozwoju produktu generycznego w stosunku do produktu referencyjnego firmy GlaxoSmithKline plc - Advair oraz przekazania Partnerowi wyłącznych praw do komercjalizacji tego produktu na terytorium USA.

Za realizację poszczególnych etapów związanych z rozwojem, rejestracją oraz komercjalizacją produktu, umowa przewiduje wypłacenie na rzecz Emitenta określonych w niej płatności milestonowych. Ponadto, w zakresie dostaw i sprzedaży produktu na rynku USA, umowa przewiduje płatności w formule profit sharing.

Umowa została zawarta na okres 7 lat od daty wprowadzenia produktu na rynek i może być przedłużana na kolejne okresy dwuletnie.

Emitent przypomina, że lek zawierający kombinację flutykazonu i salmeterolu jest wykorzystywany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc u dorosłych pacjentów oraz u dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Zydus Worldwide DMCC jest spółką w 100% zależną od globalnej firmy farmaceutycznej Zydus Lifesciences Ltd. Jest to innowacyjna grupa farmaceutyczna rozwijająca, wytwarzająca i komercjalizująca szeroki zakres produktów w zakresie ochrony zdrowia.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-11-29 Maciej Wieczorek Prezes Zarządu Maciej Wieczorek
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki