REKLAMA

CD Projekt przesuwa datę premiery gry "Cyberpunk 2077" na 10 grudnia 2020 roku (opis)

2020-10-27 18:34
publikacja
2020-10-27 18:34

Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry "Cyberpunk 2077" na 10 grudnia 2020 roku - podała spółka w komunikacie. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 19 listopada 2020 roku.

"Przesunięcie daty premiery wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji (Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia), na których zostanie wydana oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego. Wskazane działania wymagają zapewnienia dodatkowego czasu ze strony spółki" - napisano w komunikacie.

Jak podano, w ocenie zarządu przesunięcie daty premiery o 21 dni pozostaje w długoterminowym interesie spółki i jej akcjonariuszy.

"Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy się obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnych z Xbox Series S|X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia) – i wszystko to musimy zrobić pracując z domu. Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji Cyberpunk 2077 zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa jak należy. Wiemy, że – biorąc pod uwagę skalę i złożoność projektu – 21 dni może się wydawać krótkim okresem, ale zaufajcie nam, wystarczającym" - napisali wiceprezes Marcin Iwiński i członek zarządu Adam Badowski w komunikacie prasowym.

Zarząd CD Projektu w komunikacie odniósł się do informacji z początku października o zakończeniu procesu certyfikacji i rozpoczęciu produkcji płyt z grą "Cyberpunk 2077" na konsole Microsoft Xbox oraz Sony Playstation, a tym samym otrzymaniu przez grę tzw. statusu "gold" i rozpoczęciu fizycznej produkcji płyt z grą na wspomniane platformy.

"Zakończenie procesu certyfikacji – równoznaczne z osiągnięciem statusu +gold+ oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie – na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany" - napisano w komunikacie.

W styczniu 2020 roku zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry "Cyberpunk 2077" na 17 września 2020 roku z 16 kwietnia. W czerwcu premierę przesunięto na listopadowy termin.

Z zebranego przez PAP Biznes konsensusu - przy założeniu premiery w listopadzie - wynikało, że od listopadowej premiery do końca roku CD Projekt sprzeda 21,4 mln egzemplarzy gry "Cyberpunk 2077". Na przyszły rok analitycy prognozowali średnio sprzedaż 14,6 mln kopii gry. Mediana oczekiwań na 2020 rok wyniosła 20,25 mln sprzedanych egzemplarzy gry, a na 2021 rok - 13,7 mln.

Analitycy szacowali ponadto, że w okresie czterech kwartałów od premiery gra sprzeda się w 27-35,3 mln kopii (średnia na poziomie 30,4 mln). Pytani o łączną sprzedaż wskazywali, że może ona sięgnąć od 50 do 101 mln kopii ze średnią na poziomie 74,5 mln, przy czym przyjmowali w tych prognozach różny horyzont czasowy (część uwzględniała jedynie okres pięcioletni). (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki