REKLAMA

CD Projekt pracuje równolegle nad dwiema grami klasy AAA (opis)

2022-10-04 18:16
publikacja
2022-10-04 18:16

Aktualizacja strategii CD Projekt zakłada, że spółka będzie pracować nad dwiema grami klasy AAA równolegle - poinformowała spółka w komunikacie. Spółka prowadzi prace koncepcyjne nad projektem o kryptonimie Hadar, zamierza wydać szereg produkcji w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej.

"Podstawy naszej działalności i wartości, które wyznajemy, pozostają bez zmian. Chcemy tworzyć rewolucyjne, pełne zapadających w pamięć momentów gry fabularne, które będą inspirować graczy" – powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

W nadchodzących latach studio zamierza wydać szereg produkcji w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz prowadzi prace koncepcyjne nad autorskim, trzecim IP o kryptonimie Hadar.

Zarząd CD Projekt zapowiedział otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej, dodanie multiplayera do większości przyszłych projektów oraz dalszą ekspansję franczyz w stronę filmu i telewizji.

Aktualizacja strategii zakłada rozpoczęcie długoletniej, strategicznej współpracy z Epic Games i zmianę silnika gry na UnrealEngine, co pozwoli spółce osiągnąć większą efektywność, stabilność i przewidywalność procesów deweloperskich.

Oprócz ogłoszonych dotychczas premier - Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na najnowszą generację konsol w IV kwartale 2022 r. i dużego rozszerzenia do Cyberpunka 2077 pod tytułem “Widmo wolności”, planowanego na 2023 r. - studio pod nazwami kryptonimów zaprezentowało projekty na kolejne lata. Jednym z nich jest gra od bostońskiego studia The Molasses Flood - projekt Syriusz.

"Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer" - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński.

W prace nad dodatkiem do Cyberpunkt 2077 pod nazwą Widmo Wolności zaangażowany jest zespół ponad 350 osób. Projekt jest w finalnej fazie produkcji.

Kolejnym zapowiedzianym projektem jest Polaris, który będzie otwarciem nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD Projekt Red planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Druga i trzecia część pod względem technologicznym będzie tworzona na fundamentach stworzonych przy produkcji Polarisa, co usprawni proces dewelopmentu.

W prace nad Projektem Polaris zaangażowanych jest ponad 150 osób. Obecnie jest on w fazie preprodukcji.

Kolejny projekt ze świata Wiedźmina - Canis Majoris - będzie pełnoprawną produkcją rozwijaną przez zewnętrzne studio kierowane przez twórców związanych w przeszłości z tym uniwersum.

"Jest to pierwszy tego typu tworzony poza strukturami grupy. Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier dewelopowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym, projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris. Wkrótce zamierzamy ujawnić więcej szczegółów" - powiedział prezes CD Projekt.

Projekt Orion, kryjący pod kryptonimem następną grę z serii Cyberpunk, w pełni rozwinie potencjał leżący w tym uniwersum. Będzie rozwijany przez nowe studio CD Projekt Red North America.

CD Projekt ogłosił również rozpoczęcie przygotowań do stworzenia zupełnie nowego, oryginalnego IP o kryptonimie Hadar. Obecnie prace są w fazie koncepcyjnej, a projekt jest w 100 proc. autorski.

"Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy" - powiedział Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt odpowiedzialny za rozwój biznesu.

Ponadto grupa zamierza kontynuować ideę franchise flywheel, rozbudowując ekosystem wzajemnie napędzających się produktów opartych na potencjale posiadanych franczyz. W związku z tym studio otwiera się na współpracę z zewnętrznymi zespołami.

CD Projekt przygląda się możliwościom, które oferuje przemysł filmowy i telewizyjny.

"Myśląc o rozwoju, mamy teraz przed oczami trzy unikalne, silne i trwałe franczyzy. W centrum każdej z nich widzimy rosnącą liczbę gier z zapadającymi w pamięć opowieściami dla pojedynczego gracza, rozszerzonymi o doświadczenie gry sieciowej" - powiedział Adam Kiciński. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Nawet do 9% na lokatach w Citi Handlowy? Sprawdzamy oferty w PLN, GBP i USD dla nowych i obecnych klientów Banku

Nawet do 9% na lokatach w Citi Handlowy? Sprawdzamy oferty w PLN, GBP i USD dla nowych i obecnych klientów Banku

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki