REKLAMA

CD Projekt nie zrealizuje celów z programu motywacyjnego po 2014 r. (wywiad)

2014-03-11 21:34
publikacja
2014-03-11 21:34

W związku z przesunięciem premiery gry Wiedźmin 3 na luty 2015 r., CD Projekt najprawdopodobniej nie zrealizuje celów zapisanych w programie motywacyjnym po 2014 r. i obecnie spółka celuje w ich realizację po 2015 r. Poza premierą Wiedźmina, wszystkie inne projekty spółki zaplanowane na 2014 r. są aktualne.

"Przesunięcie premiery oczywiście zmienia perspektywę tegorocznych wyników, gdyż przychody z Wiedźmina 3 przesuną się w czasie" - powiedział PAP prezes CD Projektu Adam Kiciński.

"W związku z przesunięciem premiery program motywacyjny najpewniej nie zostanie uruchomiony po 2014 r. Celujemy w realizację celów zapisanych w programie po 2015 r." - dodał.

Cel wynikowy z programu motywacyjnego zakłada, że suma skonsolidowanych zysków netto grupy CD Projekt za lata 2012-2014 w przeliczeniu na jedną akcję spółki ma być nie mniejsza niż 1,866 zł. Jeżeli ten cel nie zostanie osiągnięty, obowiązywać będzie cel, który mówi, że suma skonsolidowanych zysków za lata obrotowe 2012 - 2015 w przeliczeniu na jedną akcję spółki ma być nie mniejsza niż 2,436 zł.

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 94,95 mln zł. To oznacza, że z założeń do programu motywacyjnego wynika, iż aby został on uruchomiony, suma zysków w latach 2012-14 powinna wynieść nie mniej niż 177,18 mln zł, a jeśli ten cel nie zostanie zrealizowany, to suma zysków w latach 2012-15 powinna wynieść nie mniej niż 231,3 mln zł.

W 2012 r. CD Projekt miał 28,13 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom podmiotu dominującego, a po trzech kwartałach 2013 r. ma 12,86 mln zł zysku.

Najważniejszym wydarzeniem 2014 r., które miało być kluczowe dla wyników grupy, miał być debiut Wiedźmina 3. We wtorek spółka poinformowała jednak o przesunięciu daty premiery na luty 2015 r.

Pod koniec stycznia 2014 r. przedstawiciele spółki informowali, że przygotowania do premiery idą zgodnie z planem.

"Formalnie decyzję o zmianie terminu debiutu podjęliśmy dziś, a dojrzewaliśmy do niej przez kilka ostatnich dni. Kiedy w styczniu wypowiadaliśmy się, że prace idą zgodnie z planem, to byliśmy wówczas przekonani, że tak jest" - powiedział Kiciński.

"Mogliśmy wydać tę grę w tym roku, ale grając w nią wielokrotnie doszliśmy do wniosku, że warto trochę przesunąć premierę, żeby być pewnym, że dostarczymy naprawdę dopracowany produkt. W czasie procesu produkcji zaczęliśmy mierzyć wyżej niż pierwotnie zakładaliśmy. Teraz doszliśmy do wniosku, że warto poświęcić jeszcze trochę czasu, aby dodatkowo dopracować grę. Dla fundamentów spółki przesunięcie premiery o cztery miesiące nic nie zmienia" - dodał.

Prezes poinformował, że przesunięcie terminu debiutu nieznacznie zwiększy koszty produkcji, jednak w ostatecznym rozrachunku powinno to się spółce opłacać.

"Nie rozpoczęliśmy jeszcze płatnej kampanii marketingowej i zbierania zamówień, więc z punktu widzenia kosztowego nic się nie zmienia, nie musimy nikomu zwracać żadnych pieniędzy" - powiedział.

"Wydłużenie czasu premiery zwiększy trochę koszty produkcji, co się wiąże z większą liczba roboczogodzin. Mając więcej czasu możemy jednak lepiej zoptymalizować produkcję. Z punktu widzenia stawki, o którą gramy dodatkowe koszty nie mają specjalnego znaczenia" - dodał.

W jego ocenie opóźnienie premiery nie wynika z błędów popełnionych przy produkcji przez CD Projekt.

"Nie uważam, że gdzieś popełniliśmy błąd. Nie jest tak, że zawiodła jakaś jedna linia krytyczna" - powiedział.

Wcześniej spółka zapowiadała wydanie w 2014 r. komiksu i gry o Wiedźminie, które miały poprzedzić debiut trzeciej części gry o Wiedźminie, jak również sygnalizowała pojawienie się niezapowiadanego wcześniej projektu.

"Wszystkie rzeczy, które zapowiadaliśmy wcześniej, tzn. komiksy, grę planszową w wersji analogowej i na tablety oraz jeszcze jedną nową rzecz, która będzie ogłoszona za tydzień, zostaną wydane w tym roku zgodnie z wcześniejszymi planami" - powiedział Kiciński.

Z wypowiedzi prezesa wynika, że premiera kolejnej dużej produkcji, czyli Cyberpunk 2077 spodziewana jest po 2015 r.

"Za wcześnie, aby mówić, czy debiut Cyberpunka możliwy jest w przyszłym roku. Pracujemy nad tą grą, ale zgodzę się z tezą, że nie ma powodu, aby dwie duże premiery miały miejsce w jednym roku" - powiedział.

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Wstyd
O tym że jakieś cele zostaną zrealizowane w 2015 też można pomarzyć. Spadli z 18 na 13 w trzy dni i nic nie wskazuje na szybkie odbicie - wręcz przeciwnie, pewnie spadnie poniżej 10 zanim ktoś pomyśli żeby kupić ich akcje. To jak przemielili i wypluli swoich akcjonariuszy zakrawa o przestępstwo. Nie chce mi się wierzyć,O tym że jakieś cele zostaną zrealizowane w 2015 też można pomarzyć. Spadli z 18 na 13 w trzy dni i nic nie wskazuje na szybkie odbicie - wręcz przeciwnie, pewnie spadnie poniżej 10 zanim ktoś pomyśli żeby kupić ich akcje. To jak przemielili i wypluli swoich akcjonariuszy zakrawa o przestępstwo. Nie chce mi się wierzyć, że dopiero teraz "zabrakło im czasu", pewnie chcieli wycisnąć jak najwięcej z akcji, żeby choć trochę pomniejszyć straty za 2014.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki