REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

CD Projekt nie planuje odpisów w innych grach ze strategii; skupia się na "Phantom Liberty"

2023-03-30 21:12
publikacja
2023-03-30 21:12

CD Projekt nie planuje odpisów w pozostałych projektach, które zapowiedział w 2022 w nowej strategii - poinformował na konferencji wiceprezes Piotr Nielubowicz. Spółka skupia się na premierze dodatku do "Cyberpunk" i liczy na poprawę sprzedaży podstawowej wersji gry.

"Syriusz, to dla nas kompletnie nowy projekt w kontekście designu i produkcji. Zależy nam na rozwoju, ale czasem trzeba przedefiniować swoje pomysły. Syriusz zostanie stworzony wedle nowych ram. To była ciężka decyzja, ale wierzymy, że słuszna" - powiedział prezes CD Projektu, Adam Kiciński.

CD Projekt informował w ubiegłym tygodniu o odpisie 42,9 mln zł z projektu Syriusz. Za grę odpowiedzialne jest bostońskie studio spółki - The Molasses Flood.

Wiceprezes Nielubowicz zapewnił, że innym grom, zapowiedzianym w zeszłorocznej strategii, nie grożą odpisy.

"Nie widzimy żadnego ryzyka do odpisu w projektach Polaris, Canis Majoris i Orionie, to dla nas kluczowe gry" - powiedział Piotr Nielubowicz.

Przestawiciele CD Projektu zapowiedzieli dalsze finansowanie działalności spółki ze środków własnych.

Członkowie zarządu podkreślili, że podstawowym czynnikiem produkcji wysokiej jakości gier, jest przyciąganie największych talentów z branży. Dlatego spółka zdecydowała się na wprowadzenie bardziej klarownego systemu płac.

"By zdobyć najlepszych musimy mieć też dobre i jasne płace, zdecydowaliśmy się na podwyżki, pomijając wyrównania inflacyjne. W styczniu przemodelowaliśmy naszą politykę wynagrodzeń, tak by pracownicy wiedzieli, ile będą zarabiać, nie biorąc pod uwagę wyników finansowych spółki" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

"Płaca zasadnicza będzie rosła jeszcze szybciej, bowiem w wynagrodzeniach są również uwzględnione premie" - dodał.

W tym roku CD Projekt koncentruje się na wydaniu DLC "Cyberpunk 2077: Phantom Libery".

"Premiera +Cyberpunk 2077: Phantom Liberty+ jest dla nas najważniejszym wydarzeniem tego roku. Nie porównujmy jednak kampanii marketingowej dodatku do gry z kampaniami pełnych wersji gier AAA" - powiedział członek zarządu ds. kształtowania i realizacji polityki sprzedażowej i wydawniczej, Michał Nowakowski.

W prezentacji spółka zapowiedział na czerwiec start dużej akcji marketingowej dotyczącej dodatku do "Cyberpunk 2077". CD Projekt utrzymuje, że dobra premiera dodatku pomoże wydłużyć ogon sprzedażowy podstawowej wersji gry.

W zeszłym roku spółka zapowiedział wydanie edycji kompletnej "Cyberpunk 2077" wraz z dodatkiem "Phantom Liberty". Z wcześniejszych zapowiedzi wynika również, że CD Projekt szykuje jeszcze jedną dużą aktualizację gry.

Zysk netto CD Projektu w czwartym kwartale 2022 roku wyniósł 134,6 mln zł i jest o 5 proc. wyższy od konsensusu PAP Biznes. EBITDA CD Projektu w IV kw. wyniosła 165,4 mln zł i jest zgodna z konsensusem. Z kolei przychody grupy sięgnęły 347 mln zł i były 3 proc. wyższe od oczekiwań analityków.

Spółka poinformowała, że 2022 rok był pod względem finansowym drugim najlepszym rokiem w historii CD Projektu. (PAP Biznes)

mcb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
od dwu tygodni kurs spada, ale czy jest to zachowanie agentowe

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki