REKLAMA

CD Projekt nadal zadowolony z poziomu przedsprzedaży "CP 2077"

2020-10-27 19:10
publikacja
2020-10-27 19:10

CD Projekt pozostaje zadowolony z poziomu przedsprzedaży "Cyberpunk 2077" - poinformowali przedstawiciele zarządu. Spółka spodziewa się, że w wyniku przesunięcia premiery gry nakłady marketingowe będą nieco wyższe niż wcześniej zakładano,

"Proporcja pomiędzy liczbą przedsprzedanych kopii gry 'Wiedźmin 3' i 'Cyberpunk 2077' na tym samym etapie przed premierą pozostaje dla nas satysfakcjonująca. Jesteśmy zadowoleni z przedsprzedaży" - powiedział prezes Adam Kiciński podczas telekonferencji.

Spółka spodziewa się, że przychody gry w tym roku - pomimo opóźnienia premiery o 21 dni - będą porównywalne z wcześniejszymi, wewnętrznymi szacunkami.

"Czy część przychodów gry przesunie się na 2021 rok? Oczywiście. Ale, jak sprawdziliśmy, w przypadku 'Wiedźmina 3' 90 proc. sprzedaży w premierowym kwartale przypadało na pierwsze cztery tygodnie. Nadal będziemy mieli w tym roku dwa wydarzenia, które wesprą sprzedaż: premierę oraz okres świąteczny" - powiedział wiceprezes Piotr Nielubowicz.

"Więc pomimo tego, że okienko czasowe jest krótsze, przychody (w tym roku - PAP) będą nieco niższe, ale porównywalne z naszym wcześniejszym planem" - dodał.

Nakłady marketingowe na grę mogą wzrosnąć przez przesunięcie premiery.

"Musimy na nowo rozplanować kampanię marketingową, będzie się to wiązało z pewnym zwiększeniem wydatków" - powiedział Nielubowicz.

We wtorek CD Projekt po raz trzeci przesunął datę premiery nowej gry, "Cyberpunk 2077", tym razem na 10 grudnia.

Na początku października studio poinformowało o zakończeniu procesu certyfikacji i rozpoczęciu produkcji płyt z grą na konsole Microsoft Xbox oraz Sony Playstation.

Gra ma ukazać się na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Google Stadia. Wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na konsolach nowej generacji, Xbox Series X oraz PlayStation 5. W przyszłości ma ukazać się darmowa aktualizacja, dzięki której "Cyberpunk 2077" będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał nowych konsol. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki