REKLAMA

CCC zakłada, że przychody Modivo wzrosną w '23 o 15-20 proc., marża brutto o 2-3 p.p.

2023-02-07 12:10
publikacja
2023-02-07 12:10

Grupa CCC zakłada, że przychody grupy Modivo wzrosną w 2023 r. o 15-20 proc., a marża brutto wzrośnie o 2-3 p.p. - wynika z prezentacji, przedstawionej podczas konferencji prasowej CCC.

"Wiemy pod jaką presją pozostawała branża e-commerce multibrandowych w 2022 roku. (...) W 2023 roku odwróceniu niekorzystnych tendencji w otoczeniu biznesowym towarzyszyć będzie szereg działań optymalizujących po stronie operacyjnej. Przyjmujemy, że grupa Modivo może i powinna rosnąć szybciej i bardziej rentownie niż rynek" - powiedział na konferencji prezes CCC Marcin Czyczerski.

Jak podano w prezentacji, na poziom przychodów powinny wpłynąć m.in. rozwój sklepów hybrydowych eObuwie (ponad 10 nowych salonów), monetyzacja i skalowanie marketplace, rozwój usług, dalszy rozwój sprzedaży cyfrowej fashion w regionie CEE.

W grupie Modivo planowana jest dalsza optymalizacja poziomu i struktury zapasów, złagodzenie polityki rabatowej i wyższy udział wysokomarżowych marek własnych CCC z segmentu premium.

"Naszym bazowym założeniem jest zbilansowanie się zapasów branży po zamówieniach kolekcji na sezon wiosna-lato 2023. To powinno ograniczyć konkurencję cenową" - powiedział Czyczerski.

Celem na ten rok jest też obniżka wskaźnika kosztów w grupie Modivo o 1-2 p.p. i poprawa cyklu konwersji zapasów o 40 dni.

"Jest wiele argumentów za tym, by 2023 był dla grupy Modivo rokiem dużo lepszym niż poprzedni, niezależnie od uwarunkowań zewnętrznych. Takie są nasze ambicje, by w tym roku powrócić do rentowności, które znamy np. z 2021 roku" - powiedział prezes CCC.

Grupa podtrzymuje plany IPO Modivo w tym roku, choć powtarza, że celem nie jest przeprowadzenie transakcji jako tzw. "fire sale".

"Będziemy monitorować rynek, by wybrać moment dla IPO, aby operacja była optymalna z perspektywy cash flow. Na tę chwilę sentyment nie jest optymalny dla realizacji IPO" - powiedział Łukasz Stelmach, dyrektor zarządzający ds. finansów w grupie CCC.

Prezes pytany, jak poważny jest problem z kowenantami w Modivo, odpowiedział: "Zdecydowana większość zadłużenia Modivo to obligacje zamienne Softbanku, które traktujemy jako +quasi equity+ i to nie do końca jest odzwierciedlone w umowach bankowych, zawieranych wcześniej. Intencją jest, by obligacje zamienne zostały skonwertowane na akcje, co nastąpi wraz z IPO".

Jak dodał, trwają rozmowy z instytucjami finansującymi Modivo, by odzwierciedlić atrybuty obligacji zamiennych w dokumentacji, a zadłużenie spółki oczyszczone o te obligacje jest bardzo niskie. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki