REKLAMA

CCC chce mieć przed świętami krótką listę inwestorów dla eobuwie

2020-10-28 12:26
publikacja
2020-10-28 12:26

CCC chce przed świętami mieć krótką listę potencjalnych inwestorów dla spółki eobuwie, z którymi będą prowadzone finalne rozmowy - poinformował prezes CCC Marcin Czyczerski. Umowa może być podpisana w styczniu - lutym 2021 roku.

"Mamy jasno zdefiniowany kalendarz. Przed świętami chcemy wybrać do finałowych rozmów krótką listę potencjalnych inwestorów. Umowę będziemy chcieli podpisać na początku roku, pewnie w styczniu - lutym" - powiedział Czyczerski podczas środowej telekonferencji prasowej CCC.

Dodał, że zainteresowanie potencjalnych inwestorów jest duże.

"Mamy bardzo duże zainteresowanie zarówno ze strony renomowanych instytucji finansowych, jak i najpoważniejszych inwestorów branżowych. Nie dziwi nas to patrząc, jak się rozwija eobuwie, jaka to jest dynamika wzrostów, jak rentowny to biznes, jakie potencjały są przed spółką, które teraz zaczynamy zagospodarowywać. Wiemy, że eobuwie będzie rosło jeszcze szybciej, a rentowność będzie się mocno poprawiała" - powiedział prezes.

"Porównując eobuwie do podmiotów, które są dzisiaj sztandarowymi przedstawicielami notowanych firm e-commerce na giełdach polskiej i zagranicznych, które nie mają takich dynamik i takich rentowności, widzimy, jakie wyceny mają te podmioty. Widzimy też, jak duże jest zainteresowanie nimi" - dodał.

Prezes CCC oczekuje od potencjalnego partnera wsparcia w budowie wartości eobuwia.

"Dla nas jasne są wartość i wycena eobuwia, chcemy, żeby dobry partner pomógł nam budować jeszcze szybciej wartość spółki" - powiedział.

Na początku października CCC informowało, że kontynuuje analizy i prace dotyczące zapewnienia na poziomie eobuwie. pl odpowiedniego przygotowania operacyjnego i finansowania, które umożliwią przyśpieszenie długoterminowego rozwoju tej spółki.

Jednym z analizowanych rozwiązań jest pozyskanie dla eobuwie nowego kapitału (około 0,4-0,5 mld zł) od mniejszościowego inwestora, który dodatkowo wspierałby eobuwie w pełnym wykorzystaniu nowych szans rynkowych. CCC zaznaczyło jednocześnie, że na obecnym etapie żadne wiążące decyzje w zakresie struktury, czy wartości finansowania nie zostały podjęte.

Celem eobuwie jest osiągnięcie 230-250 mln zł EBITDA w 2021 roku. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki