REKLAMA

CBŚP zatrzymało handlarzy fałszywymi proszkami do prania

2016-11-16 15:59
publikacja
2016-11-16 15:59

Funkcjonariusze CBŚP z Lublina zatrzymali osiem osób podejrzanych o produkcję i handel podrabianą chemią gospodarczą. Grupa w sfałszowanych opakowaniach znanych niemieckich producentów sprzedawała produkowany w Polsce proszek do prania i płyn do mycia naczyń.

CBŚP zatrzymało handlarzy fałszywymi proszkami do prania / cbśp.policja.pl

Policja szacuje, że w ten sposób przestępcy nielegalnie zarobili nawet milion złotych. Szajka wyłudziła też VAT od Skarbu Państwa na kwotę ponad 2 milionów 300 tysięcy złotych.

Rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz powiedziała IAR, że przestępcy wprowadzili do obrotu 54 tiry podrabianych produktów chemicznych. W profesjonalnych warunkach wytwarzali niemieckie etykiety produktów i w ten sposób sugerowali odbiorcom, że towar był wyprodukowany w Niemczech.

Podrabiany towar trafiał nie tylko na polski rynek, ale też na Litwę i Ukrainę. Policjantom udało się namierzyć w powiecie grójeckim magazyn szajki, w którym znaleziono półtorej tony środków chemicznych. Zatrzymanym postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, oszustwa i naruszeń prawa własności przemysłowej. Lider grupy 34-letni Zdzisław K. trafił do tymczasowego aresztu, grozi mu 10 lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/magos

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Jacek
Hehe, prali brudne pieniądze.
~as
Niemiecki proszek, ja, gut! niemiecka chemia, tylko u nas!
~Czytelnik
Świadczyli szeroko rozumiane usługi pralnicze.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki