CBŚP rozbiło grupę przestępczą, która wyłudzała VAT na handlu paliwami

Policjanci częstochowskiego Wydziału CBŚP we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bielsku Białej rozbili grupę przestępczą, która oszukiwała na podatku VAT z akcyzy i opłaty paliwowej w obrocie olejem napędowym. Wskutek działań szajki Skarb Państwa stracił ponad 13 milionów złotych.

CBŚP rozbiło grupę przestępczą, która wyłudzała VAT na handlu paliwami
CBŚP rozbiło grupę przestępczą, która wyłudzała VAT na handlu paliwami (fot. leaf / YAY Foto)

Śledczy podejrzewają pięć zatrzymanych osób o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, a także fałszowanie dokumentów. Wśród zatrzymanych jest osoba, której przedstawili zarzut kierowania grupą.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że paliwo docierało na stacje benzynowe inną, krótszą drogą, niż ta, która wynikała z dokumentów. Firmy, które pośredniczyły w procederze poprzez wystawianie fałszywych dokumentów, w rzeczywistości nie prowadziły działalności gospodarczej, a paliwo pochodziło z innych źródeł niż te, które wskazywały dokumenty.

Śledztwo w związku z podejrzeniem wyłudzenia VAT-u przez tę grupę policjanci z Wydziału w Częstochowie Zarządu w Katowicach CBŚP prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej od kilku miesięcy. Jedną z osób funkcjonariusze zatrzymali tuż przed ucieczką za granicę.

Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/CBŚP/jl/dyd

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 niepelnosprawny_org

jak wladza zezwala to oni wszystkich juz od dawna znają, "jak tylko pana spotkałem, wiedziałem, ze to pan zrobil, ale nie mialem dowodow" Colombo...

! Odpowiedz
2 13 lombelico_del_mondo

Tyle newsów o zatrzymaniach, a zero o skazaniach.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.