REKLAMA

CBRE: co drugi Polak odwiedzi galerie handlowe

2020-11-26 11:04
publikacja
2020-11-26 11:04
fot. pryzmat / Shutterstock

W tym roku można się spodziewać, że galerie handlowe odwiedzi o kilka milionów klientów mniej niż w ubiegłych latach, nadal jednak w galeriach może pojawić się co drugi Polak - wynika z szacunków CBRE.

Jak podało w czwartek CBRE, w ubiegłych latach odwiedzalność centrów handlowych w grudniu rosła średnio o 20-25 proc. w porównaniu do średniej z innych miesięcy. "Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i obawy wielu klientów o bezpieczeństwo, można spodziewać się, że w tym roku galerie odwiedzi o kilka milionów klientów mniej. Nadal jednak w galeriach może pojawić się co drugi Polak" - wynika z szacunków CBRE.

Piotr Karpiński z CBRE powiedział, cytowany w informacji, że galerie handlowe są pierwszym kierunkiem świątecznych i przedświątecznych zakupów klientów w Polsce. Zaznaczył, że właściciele i zarządcy galerii handlowych bardzo rygorystycznie podchodzą do odpowiedniego zabezpieczenia obiektów oraz przestrzegania w nich norm sanitarnych.

W środę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że najprawdopodobniej w czwartek zostanie opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zapowiedzianych w sobotę przez premiera Mateusza Morawieckiego zasad funkcjonowania w najbliższych miesiącach w związku z epidemią koronawirusa.

W projekcie zrezygnowano z zakazu działania w galeriach i parkach handlowych sklepów odzieżowych czy meblowych. W związku z tym, od 28 listopada, czyli przewidywanego terminu wejścia w życie rozporządzenia, wszystkie sklepy i obiekty usługowe w galeriach będą mogły być otwarte przy zachowaniu reżimu sanitarnego i limitu osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m kw. (PAP)

amac/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
No to kilka dni pozniej kolejny pik zakazen i kolejne przeciaganie soft czy light lock downu i tak bedziemy sie bujac jeszcze rok z pelzajaca epidemia.....Na pewno wplynie pozytywnie na gospodarke.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki