CBOS: PO zdecydowanie przed PiS-em

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 29 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach znalazłyby się PiS - 24 proc., SLD - 8 proc., PSL - 6 proc. i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 6 proc.

W porównaniu z czerwcem poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 pkt proc., dla PiS - nie zmieniło się, a dla SLD wzrosło o 3 punkty. Poparcie dla PSL nie zmieniło się, a dla Nowej Prawicy - wzrosło o 1 pkt proc.

Poza Sejmem znalazłyby się Polska Razem Jarosława Gowina - 2 proc. poparcia, Twój Ruch - 2 proc. (w obu przypadkach wzrost o 1 pkt proc.), Polska Partia Pracy - Sierpień80 - 1 proc.(wzrost o 1 pkt proc.) oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - 1 proc. (spadek o 2 pkt proc.)

CBOS podkreśla, że lipcowe badanie jest pierwszym realizowanym po ujawnieniu przez tygodnik Wprost nagrań nielegalnie podsłuchanych rozmów polityków i innych osób publicznych.

Zamiar głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu deklaruje nieco ponad połowa dorosłych Polaków (51 proc., o 1 pkt proc. mniej niż przed miesiącem). Jest to (obok majowego) najgorszy wynik od stycznia 2010 roku - odnotowuje CBOS.

Co trzeci badany (33 proc., wzrost o 1 punkt) twierdzi, że na pewno nie wziąłby udziału w hipotetycznych wyborach. Ostatnio tyle samo osób deklarowało absencję wyborczą w grudniu 2009 roku.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 3-9 lipca na liczącej 943 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

laz/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~az

takiego czegos jeszcze nie bylo .a mam54lata

! Odpowiedz
0 10 ~czesław_mówi

- dzień dobry, tutaj automat sondażowy cebos - jeżeli chcesz oddać swój głos na PO, wybierz 1 - jeżeli chcesz oddać swój głos na KNP, wybierz 753159852456852963741852 - pamiętaj, masz 2 sekundy na dokonanie wyboru!

! Odpowiedz
0 10 ~benn

Po tych danych rządowego CBOS-u jestem już pewien, że szykują się do sfałszowania wyborów.

! Odpowiedz
0 7 ~czesław_mówi

Zapomnieli dodać, że sondaż został przeprowadzony wśród pracowników Urzędu Miasta Warszawy.

! Odpowiedz
0 14 ~stary

mają nas za półgłówków.... Dlatego plują nam w twarz, a mówią że deszcz pada. "Polski już nie ma..." Przy tym reżimie PZPR to były małe dzieci.

! Odpowiedz
1 6 ~INSIDER

Buhahahahha Hahahahahahah Heheheheh Buhahahhahaha Hahahahah Hiiihiiii

! Odpowiedz
0 11 ~ZNAWCA

DWOR RUDEGO PROCHNIEJE JUZ OD KILKU LAT ,PO NOWYCM ROKU NASTAPI WE DWORZE PUCZ I PANIKA CO SPOWODUJE PROSTYTUCJE POLITYCZNA ! JEDEN PROBLEM BEDZIE DLA NICH ZNALEZC ALFONSA !

! Odpowiedz
0 10 ~dziennikarz

sluzby specjalne tuska dzialaja, zobaczcie - rzad tej grupy przestepczej wisial na wlosku, trzeba bylo szybko zamiesc pod dywan sprawe przestepstw dlugiego beli radzia murzyna vincenta i reszty gangsterow, pojawil sie temat zastepczy o niezrobionej aborcji a teraz sondaz ( oczywiscie klamliwy ) na zamowienie tuska.ta wladza czerpie najgorsze praktyki z rzadow totalitarnych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~Aga

Nie martwcie sie. Korwin ich wszystkich pogodzi. Nastroje Polakow radykalizuja sie i przy tym poziomie arogancji wladzy Mikke i jego partia maja duze szanse zdobycia zaufania wiekszosci Polakow, nawet tej starszej generacji, ktora ciagle upiera sie przy PiSie. Ja jeszcze nie jestem zdecydowana, ale czy mamy inny wybor? Ciagle te same twarze a przekrety coraz wieksze. Mikke nie jest tak ulizany, jak Tusk czy Kaczynski, nie da tez sie manipulowac komunistom i ukladom (nie wymieniam jakim, zeby kogos nie urazic).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~ztrzech

Z ruskimi serwerami wszystko jest możliwe.Biorąc nawet pod uwagę że społeczeństwo polskie jest wyjątkowo otumanione to i tak bez wsPOmnianych wyżej serwerów się nie obejdzie

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,3% III 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,8% II 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 599,72 zł II 2018
Produkcja przemysłowa rdr 2,9% III 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl